Přejít na obsah

Karneval ve Zline


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Co ja vim, asi nejake draty nebo filtry.... nebo jen tak pro zabavu.... mam dojem, ze tam chtel vyzkouset ten modem, jestli tam vubec ma signal.

 

P.S. Jo, nastesti to ma happyend v podobe prijemne slecny/pani na infolince, ktera vse zaridila, byla ochotna a dokonce mi i zavolala zpet, jak slibila, i kdyz na nic neprisli :) Pomohl restart pocitace, ktery jsem nakonec udelal. Ale od te doby bez problemu, zatim jsem spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nemam tak skvely zazitek, nicmene se s vami podelim o zkusenost:

Kdyz na konci kvetna (po peti letech slibu, ze, tenkrat jeste Intercable, bude provozovat internet -- coz byl duvod ukonceni smlouvy s KabelNetem) se dostavil zastupce (oblecenej byl slusne, nohy mu nesmrdely, zatu mu desne! tahlo z drzky), povykladal neco malo vet, jak jsou skvely a ze nemaji v Brne konkurenci, kam se hrabe NetBox atp. Vyplnili jsme formular s tim, ze se do tydne ozvou. Asi za 5 dni volala slecna z infolinky, ze teda prijedou (mohl jsem si vybrat ze tri casovych alternativ) a co ji zajimalo nejvic -- kde mam zasuvku a jestli potrebuju vrtat. Ja na to, ze zasuvka je v uplne jinem pokoji na druhe strane bytu a rozhodne to nejde vest od ni. To ji evidentne nezajimalo, ale spokojila se s informaci, ze je to asi 12 metru od pocitace.

V den D mi opet vola infolinka, jestli je potreba vrtat; po asi trech hodinach dorazil technik. Po zjisteni, ze zasuvka je za skrini (rozmontovat nabytkovou stenu tak prace na dalsi hodinu) se zacal drbat na hlave a se slovy: "Co s tim udelame?", se obratil na me. Nastesti po stridani KabelNetu za Intercable zbyla hned za dverma zasuvka schovana ve skrini vedle jisticu. Jak ji uvidel, tak si evidentne oddechl. Elektriku jsem si nechal vyvest od tech jisticu, takze modem zustal nakonec hned za dverma.

Pri tahani UTPecka jsem mu pak ukazal jak to chci natahnout a kde bude potreba vyvrtat tu diru, protahnout kabel a bude hotovo. Ale zrada. Pan technik nedisponoval vrtackou. Pak na me vyrukoval s tim, ze on jenom zapojuje, na kabelaze maji firmu, ze jim muze zavolat. No tak se ho ptam, kolik by to pripadne stalo a opet z neho vypadla perla. Musel bych kvuli jedne dire do panelu zaplatit cestu ke mne a zpet plus praci. Dira pocitam tak za 500 Kc. Takze UTP ted leze kousek po zdi.

Samotne pripojeni bylo bez problemu (nenechavat si rejpat v pocitaci technikem, tento se ale ptal predem a dokonce oznamil, ze je to placena sluzba).

 

Pro pripadne budouci uzivatele tedy doporucuji pred navstevou "zapojovatele" vymyslet trasu kabelaze sam (pripadne si od nekoho pujcit priklepovku) a pak jen technikovi rict, at to udela, jak chcete vy. Modem zapojuje na prvni zasuvku, co je v byte koaxem o delce asi 1 metr.

 

Nakonec se omlouvam za huznou delku prispevku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

No k tahani kabelu mam svuj nazor - zasuvku mam na jednom konci bytu a svuj comp na druhym, UTP se plazi podel zdi a pode dverma po celym byte a kdyz se zamejslim nad vrtanim, tak to u me neni resitelny - byly by to tri nebo ctyri diry do panelu, i kdyz jenom pricky. To bych se u toho po****. Navic vrtat takovou diru aby prolezl kabel i s konektorem je kravina a krimpovat kabel az po protazeni a tim se zbavit nejaky jednodussi moznosti manipulace s kabelem jsem zavrhl uplne. No, vlni se mi tu tri kabely - telefon, utp a koax na televizi - nejstastnejsi to neni, ale kdyz se neco podela tak to vytahnu relativne jednoduse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Resident: :shock:

 

Kdyz me zapojovali, tak v pokynech bylo abych si nachystal LAN drat a 220 zasuvku, a taky jsem si tady precet co to obnasi ;). Mel jsem sice plan ze prekecam technika aby dal modem 5m od zasuvky (jestli se nepletu technicky by to nemel byt problem), pac jsem tam mel pekne policku a zasuvku. No jak se ukazalo tak si technik pro jistotu vzal pouze 2m koaxu, tak nic (a stejne mrmlal ze to nejde). Takze nastal plan B. Rekl jsem mu at to zapoji a mrskne to navesak, ze si na to pak udelam policu a draty si natahnu sam (vybaveni mam takze neni problem). Standartne neduveruju technikum protoze pri zavadeni kabelu udelaji akorat binec..

 

Ale jinak u me totalne v pohode. Prisel, dole v baraku ve velky bily krabici chvili neco susnil, pak v byte vymenil zasuvku, "nakimpoval" koax, promeril signal, zapojil modem, nastavil, a dokonce mi v nestrezenou chvili nastavil na notovi nastaveni netu (a bylo videt ze vi co dela (i kdyz to nebylo slozity :)). Napohled ( i ostatni smysly :) ) v pohode.

 

Nik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...