Přejít na obsah

Televizor s tunerem DVB-T/C nebo DVB-C


JirkaP

Doporučené příspěvky

Také by mne zajímalo.

 

Vlastníte někdo televizor s tunerem DVB-T/C popřípadě s DVB-C zapojený do sítě Karneval?

 

A zkušenosti s tímto.

 

Popřípadě jak jste spokojeni s obrazem na LCD televizorech při příjmu signálu od karnevalu ať už digitálu nebo analogu. Ale hlavně na LCD televizorech ( 27" nebo 32" ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

problem je, ze televize utekli obsahu. LCD televize 32" maji vetsi pocet radku v matici nez je vysilano, proto obraz prepocitavaji a "vyhlazuji". Z vlastni zkusenosti spise k horsimu. Takze pokud si na televizi pustis 4:3 porad a televizi prepnes nebo se prepne na 4:3 (a vypnes miliony zlepsujicich obrazoefektu je obraz ok. Pokud vysilaji 16:9 a mas televizi v 16:9 je obraz ok. Pokud zapnes jakekoliv roztahovani obrazu, tak je obraz rozplzly, pokud koukas z 1-2 metru. Pokud koukas z 3 metru a vice je obraz OK.

Tohle neni o karnevalu ale o providerech obsahu. Mas stejny obraz na dvb-s, dvb-t i na klasickem analogu.

 

V krame to do TV pusti DVD a obraz je OK. nech si pustit klasicky analog, treba ct1 a podivej se zblizka na jijich logo.

 

Pokud karneval zacne vysilat HDTV, jako ze to vypada ze u testuji v praze, tak je obraz samo ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to dobře pochopil, tak Karneval posílá analog i digitál po jedněch kabelech.

V rozvodech je digitál bezplatně spolu s analogem, ale jen ČT1, ČT2, NOVA, PRIMA Promo kanál, na ostatní kanály se musí použít jejich set-box s jejich kartou.

 

A mě by zajímalo zda je nějaký rozdíl zobrazení na LCD televizorech pokud mám naladěnou analogovou stanici nebo digitální. (Digitální ať už přes DVB-C tuner nebo set-box.)

 

Prostě jestli je lepší kvalita digitálu nebo se to stejně v televizi nějak dopočítává na rozlišení 1366 x 768 a je to zobrazení úplně stejné.

 

Snad jsem to napsal dost polopaticky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

A mě by zajímalo zda je nějaký rozdíl zobrazení na LCD televizorech pokud mám naladěnou analogovou stanici nebo digitální. (Digitální ať už přes DVB-C tuner nebo set-box.)

 

Taky by mne zajímalo zda je nějaký rozdíl v kvalitě obrazu na LCD 32" pokud do něj jde analog nebo DVB-C od UPC ( dřívější rozvody KARNEVALU).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nečekejte nějaké závratné rozdíly, s digitálem se zbavíš duchů třeba za číslicemi (které jsou viditelné u analogu z kabelovky stejně jen zblízka), ale přibude kostičkování při rychlých pohybech díky nízkému bitrate, statický obraz bude zřejmě vypadat ostřeji . . . no prostě dokud to nebude HD vysílání tak se žádné významné rozdíly v kvalitě nedějou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nečekejte nějaké závratné rozdíly... no prostě dokud to nebude HD vysílání tak se žádné významné rozdíly v kvalitě nedějou

 

Dobře

Zeptám se tedy takto : pokud byste měl LCD s oběma tunerama ( nové LCD SONY mají jak analogový tuner, tak i DVB-C tuner) koukal byste na LCD 32" na televizní program přes klasický analog nebo přes DVB-C ??

 

Uvažuji totiž o nové LCD SONY KDL-32S3000 právě kvůli tomu DVB-C. Jedná se mi jen o volně šířené programy - ČT1,ČT2, NOVA a PRIMA a zda je prostě lepší obraz přes ten DVB-C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Sony má tuner DVB-T a né C ! Každopádně digitální signál je mnohem lepší !

Koukal jsem se na technickou specifikaci téhle televize a ta má kromě DVB-T tuneru taky DVB-C. Pokud jde Pavlovi z Ústí opravdu pouze o volně šiřitelné, nezakódované programy, tak by mu měly na této televizi běžet.

Z osobní zkušenosti při porovnání analogového a digitálního signálu bych taky řekl, že obraz u digitálu je lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sony má tuner DVB-T a né C ! Každopádně digitální signál je mnohem lepší !

 

Nová řady LCD Sony mají i tuner DVB-C, využitelnou jen pro volně šiřitelné programy. Vím, že pro rozšířenou nabídku DIGI je nutné mít setbox od UPC.

 

Z osobní zkušenosti při porovnání analogového a digitálního signálu bych taky řekl, že obraz u digitálu je lepší.

 

To jsem chtěl vědět - slyšet. :D

Šlo mi o to porovnat kvalitu obrazu z analogu oproti DVB-C na jedné televizi.

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...