Přejít na obsah

Televizor s tunerem DVB-T/C nebo DVB-C


JirkaP

Doporučené příspěvky

Vlastníte někdo televizor s tunerem DVB-T/C popřípadě s DVB-C zapojený do sítě Karneval?

 

Zajímají mne Vaše zkušenosti. Od karnevalu jsem se totiž dozvěděl, že cituji :

Vážený kliente,

 

analogově vysílat přestaneme jakmile dojde k ukončení analogového vysílání našich poskytovatelů.

Ukončení tohoto signálu se očekává v rozmezí let 2010 a 2012. Samozřejmě o tomto budete zavčasu informováni.

Pokud si teď pořídíte televizor s DVB-C tunerem, pak budete přes něj moci sledovat volně dostupné programy (ČT1, ČT2, NOVA, PRIMA ...).

Na ostatní předplacené programy je třeba použít nám zdarma dodávaný set-top-box.

 

S pozdravem a přáním příjemného dne

Z toho jsem pochopil, že v současnost a s výhledem do budoucna je pro mne nejlepší pro sledování základní nabídky programů, pořídit si televizi právě s tímto tunerem ( DVB-T/C nebo DVB-C ).

 

Jen nevím jestli, když si teď koupím televizor s analogovým a DVB-T/C tunerem, a pokud ho zapojím do zásuvky Karnevalu ( mám jen analogovou nabídku - nechci ten jejich SET-BOX ), zda mi bude fungovat i PIP ( pohyblivý). Podle mne by měl, ale nejsem si jist.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

Pokud budes mit DVB-C Tuner, tak ti pujdou nekodovany kanaly. Klasicky analogovy komplet ti pobezi. PIP na analogu ti pojede, pokud bude mit TV 2x tunner.

DVB-C kodovany kanaly ti nepobezi, protoze karta je parovana se STB od karnevalu. DVB-T nema s karnevalem nic spolecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud hodláš sledovat jen zákl. programy, pak by ta TV s DVB-T/C mohla vyhovovat. Taky jsem nedávno dost přemýšlel, jaký tuner by měla telka mít, ale naštěstí mě to přešlo. Pro mě, za mě, nemusí mít třeba vůbec žádný, stačí jen dostatek vstupů a externí tuner (min. s HDD) všechno vyřeší. To platí pro hl. domácí televizi, u ostatních by to už chtělo něco kompaktnějšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. PIP na analogu ti pojede, pokud bude mit TV 2x tunner....

 

To je mi jasné, ale pokud budu mít naladěnu například ČT1 na DVB-C a ČT2 naladěnou na analogu, tak lze taky sledovat PIP ??

Jinými slovy lze provozovat PIP pokud jsou stanice uloženy na různých kanálech - tunerech.

 

Například budu mít:

 

ČT1 - analag ze zásuvky Karnevalu

ČT2 - DVB-T - digitál pozemní na klasickou anténu

NOVA - DVB-C - digitál cabelový ze zásuvky karnevalu

 

Doufám, že to je tak možné mít zapojené a že toto zapojení televize umožňují.

 

Lze tedy na televizi s tunerem DVB-T/C využívat pohyblivý PIP s tímto zapojení v jakékoliv kombinaci ( např. ČT1 hlavní a NOVA malý obraz ) ???

 

Chci si pořídidt novou televizi a chtěl bych mít na ní pohyblivý PIP a nevím jak to udělat s výhledem do budoucna co nejlépe ( nechci setbox od KARNEVALU ) pro tutu funkci.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nekdo z Karnevalu napsal, ze analogova TV bude v siti jen do r.2010, ci 2012, tak jednoznacne lze.

 

Citace v mém prvním příspvku je přesná kopie emailu od Datového speciality z info@karneval.cz který zněl ( bez oslovení a podpisu )

obracím se na Vás se třemi dotazy.

 

- Chci si koupit novou televizi a tak mne zajímá v jakém časovém horizontu Karneval změní analogový signál na digitální ve Svých rozvodech.

- Popřípadě jestli si mám koupit s výhledem do budoucna televizor s tunerem DVB-C/T.

- Pokud si koupím teď televizor s DVB-C/T, tak zda může tento televizor přijímat digitální nabídku programů KARNEVALu ihned ( po zaplacení ) aniž bych potřeboval SETBOX od Vaší společnosti.

 

a odpověď zněla ( bez podpisu )

Vážený kliente,

 

analogově vysílat přestaneme jakmile dojde k ukončení analogového vysílání našich poskytovatelů.

Ukončení tohoto signálu se očekává v rozmezí let 2010 a 2012. Samozřejmě o tomto budete zavčasu

informováni.

Pokud si teď pořídíte televizor s DVB-C tunerem, pak budete přes něj moci sledovat volně dostupné

programy (ČT1, ČT2, NOVA, PRIMA ...).

Na ostatní předplacené programy je třeba použít nám zdarma dodávaný set-top-box.

 

S pozdravem a přáním příjemného dne

 

Jméno v emailu bylo, ale zvřejňovat ho radši nebudu.

 

A taky nechápu přoč myslíš, že ten technik si vymýšlí ?

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Karneval již několikrát deklaroval, a nebyla to slova žádného technika, ale členů vrchního managementu, že analogové vysílání v jeho sítích potrvá tak dlouho, pokud o něj budou mít zákazníci zájem a pokud budou mít doma televize s analogovým příjmem, tedy ještě dlouho po roce 2012. Nicméně upředňostňován bude digitální příjem a nové programy budou přidávány především do digitální nabídky. Bohužel, jak už se několikrát ukázalo, nejméně přesné informace mívají pracovníci Kontakt Centra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrKaca

Omlouvám se, že vstupuji do debaty, ale oficiálně za Karneval Media:

Analogové vysílání v kabelové televizi nekončí rokem 2010 nebo 2012, ale bude drženo tak dlouho, pokud o tyto služby bude zájem. Ano, nové programy již není do analogu kam zařazovat, spektrum má své hranice. Proto jsme ale zahájili provoz DVB-C, abychom měli prostor pro nové programy, kvalitní obrázky a možnosti kombinace služeb a balíčků.

Díky,

PetrKaca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel nejmene presne byvaji z toho duvodu, ze vedeni trochu zapomina sve mile operatory informovat a pote, co jim hori koudel, tak to zacinaji resit. Zrejme to tak chodi ve vsech spolecnostech typu - UPC, O2 atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...