Přejít na obsah

Pasivní rozbočovač signálu před kabelovým modemem


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

Rozbočovač před modem bych v žádném případě nedával, nejde ani o to jestli to bude či nebude fungovat, ale TV připojená před modem může vyzařovat rušení zpět do sítě a posléze schodit modulaci modemu. TV musí být zapojena za filtrem šumu (bývá modrý, nebo kovový). V některých sítích jsou použity zásuvky ze třemi výstupy, tam je pochopitelně fitr uvnitř a F-výstup je určen jen pro modem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to mám totiž udělané tak, že koax vede ze schodiště do bytu. V bytě je ve zdi normální elektro krabička do zdi a v ní je první rozbočovač. Pak to z něj jde dál do další krabice husím krkem, kde je další rozbočovač a až z něj to pak půjde na místo kde bude ten cable modem. Takže po cestě ten signál musí překonat 2 pasivní rozbočovače :)

TV signál je úplně v pohodě. Doufám že DATA budou taky. Zítra má dojet instalatér z Karnevalu, tak sem pak hodím info jak jsem dopadl.

 

Uvědomte si že modem má být připojen na prvním výstupu v bytě. Takže se může stát, že vám jej technik namontuje za dveře (už jsem jich pár takhle viděl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

No a co když mám počítač v pokoji, kde je třetí zásuvka? Tahat koax přes celej byt by se mi nechtělo, vlastně bych to ani neměl dělat. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Jestli je ta zasuvka treti, tak jsou pred ni uz nejaky rozbocovace.

Modem se pripojuje na prvni zasuvku v dome, kterou Vam tam naistaloval nekdo od kabelovky. K ni se pripoji koaxem (1 metr) modem a dal se to tahne UTP kabelem.

 

No to mě fakt nenapadlo... :lol:

 

Jenomže tahat přes celej byt UTP je docela nepříjemný a problematický. Počítám, že by to bylo tak minimálně 20 m kabelu. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mě fakt nenapadlo...

Jenomže tahat přes celej byt UTP je docela nepříjemný a problematický. Počítám, že by to bylo tak minimálně 20 m kabelu.

Porad lepsi tahat UTP nez koax.

Nebo to doma trochu uprav a rekni technikovy, ze ta zasuvka u tebe v pokoji je ta prvni a pak se modli aby to fungovalo

Ja tu jejich zasuvku mam taky az druhou v poradi (pred ni mam jeste tzv. prubeznou zasuvku) a funguje to bezproblemu. :wink:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
No to mě fakt nenapadlo...

Jenomže tahat přes celej byt UTP je docela nepříjemný a problematický. Počítám, že by to bylo tak minimálně 20 m kabelu.

Porad lepsi tahat UTP nez koax.

Nebo to doma trochu uprav a rekni technikovy, ze ta zasuvka u tebe v pokoji je ta prvni a pak se modli aby to fungovalo

Ja tu jejich zasuvku mam taky az druhou v poradi (pred ni mam jeste tzv. prubeznou zasuvku) a funguje to bezproblemu. :wink:

 

No Internet se u nás zatím chystá, takže času dost. Ale budu to muset nějak vymyslet. Když tak budu dělat blbýho: "Já jsem myslel, že chcete první zásuvku od konce." :clown:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, máte někdo kabelový modem za pasivním rozbočovačem pro rozdělení signálů na více TV a funguje vám ten kabelový modem ?? Díky

funguje to ale signal v modemu je slabsi, technik mi rikal ze to tak klidne mit muzu, ale muze se stat ze to nepujde tak dobre jak by melo, a vzhledem k tomu ze ethernetovy kabel muze byl mnohem delsi nez ten ze zasuvky do modemu tak jsem to vyresil, dlouhym UTP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funguje to ale signal v modemu je slabsi, technik mi rikal ze to tak klidne mit muzu, ale muze se stat ze to nepujde tak dobre jak by melo, a vzhledem k tomu ze ethernetovy kabel muze byl mnohem delsi nez ten ze zasuvky do modemu tak jsem to vyresil, dlouhym UTP

Jojo, UTP muze byt az do 100 metru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

funguje to ale signal v modemu je slabsi, technik mi rikal ze to tak klidne mit muzu, ale muze se stat ze to nepujde tak dobre jak by melo, a vzhledem k tomu ze ethernetovy kabel muze byl mnohem delsi nez ten ze zasuvky do modemu tak jsem to vyresil, dlouhym UTP

Jojo, UTP muze byt az do 100 metru.

 

O všem za ideálních podmínek. Géčková Wi-Fi taky zvládá až 54 mb/s, ale víme, jak to vypadá v praxi. :wink:

 

Ikdyž s maximální délkou UTP se trápit nemusím, určitě v bytě nepřekročím ani polovinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...