Přejít na obsah

Pasivní rozbočovač signálu před kabelovým modemem


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

Zdar, máte někdo kabelový modem za pasivním rozbočovačem pro rozdělení signálů na více TV a funguje vám ten kabelový modem ?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to pasivní prvek a sznižuje podle mě sílu signálu. Navíc ty kabelové modemy používají nějaké vyšší frekvenční pásmo a to ty rozbočovače můžou taky rušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi tv zasuvkou a modemem podle me rozbocovac klidne byt muze, protoze kdyz u nas testoval Karneval internet, tak jsem mel doma 2 kabelovy modemy a na koax. privodu k nim byl robocovac a odtud slo to k tem modemum a rychlost ten rozbocovac nijak nesnizoval.

. A dokonce jsem cetl nekde na foru UPC, ze nektery chytraci to maji udelany tak, ze na tom koaxu co vede k modemu maji rozbocovac ze kteryho jde jeden vyvod do modemu a druhej do normalni TV a taky to pry funguje. :lol:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník happy
Mezi tv zasuvkou a modemem podle me rozbocovac klidne byt muze, protoze kdyz u nas testoval Karneval internet, tak jsem mel doma 2 kabelovy modemy a na koax. privodu k nim byl robocovac a odtud slo to k tem modemum a rychlost ten rozbocovac nijak nesnizoval.

. A dokonce jsem cetl nekde na foru UPC, ze nektery chytraci to maji udelany tak, ze na tom koaxu co vede k modemu maji rozbocovac ze kteryho jde jeden vyvod do modemu a druhej do normalni TV a taky to pry funguje. :lol:

 

Huh, tak tomu poslednimu vubec nerozumim :?: Ta krabicka, do ktere vede koax neni nic jineho nez rozbocovac/filtr. Jeden kabel do modemu, druhej teoreticky do TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to mám totiž udělané tak, že koax vede ze schodiště do bytu. V bytě je ve zdi normální elektro krabička do zdi a v ní je první rozbočovač. Pak to z něj jde dál do další krabice husím krkem, kde je další rozbočovač a až z něj to pak půjde na místo kde bude ten cable modem. Takže po cestě ten signál musí překonat 2 pasivní rozbočovače :)

TV signál je úplně v pohodě. Doufám že DATA budou taky. Zítra má dojet instalatér z Karnevalu, tak sem pak hodím info jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RichMan: tak z tebe technik bude mit fakt radost :lol:

Pokud ti zapojuji net, tak ti vymeni TV zasuvku (2 vyvody TV+R) za zasuvku se trema vyvodama TV+R+DATA a ta zasuvka (ktere rikas elektro krabicka) ze ktere povede koax k modemu, by mela byt nazacatku privodu a ne az za tema rozbocovacma. :wink:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam sice modem jenom kus od "te krabice", ale o 2 patra-3 rozbocovace vejs mam dost hnusnej signal na tv, asi to bude chtit zesilovac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi zásuvkou a modemem by neměl být rozbočovač, zkoušel jsem tam dat klasicky rozbocovac jaky pouzivam na TV a sila signalu klesla zhruba o tretinu - snizeni rychlsoti jsem netestoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...