Přejít na obsah

Nahodne vypadky 5GHz u compal CH7465LG


Návštěvník brranik

Doporučené příspěvky

Návštěvník brranik

Ahoj, uz dlhodobo mam problem u modemu CH7465LG, problem sa prejavuje tak ze z nicoho nic vypadne siet 5GHz , pricom 2.4GHz bezi. Da sa to vyriesit bud restartom modemu, alebo tym ze manualne zmenim kanal u 5GHz (predpokladam ze tam dojde k nejakemu restartu interneho modulu).

Problem ale nie je v konkretnom kuse, ten uz bol 2x vymeneny, prejavuje sa to u kazdeho kusu!!

Technik UPC mi nebol schopny problem nijak diagnostikovat, vypada to ze neexistuje ziaden debug mod, konsola, log.. nic co by odhalilo pricinu vypadku. Naviac tvrdia ze sa s tym bezne nestretavaju - nejaka zahada ze len u mna? Dlhodobym pozorovanim mozem povedat ze sa to v 90% pripadoch stane v momente ked bezi nejaky video stream. V momente ked nastane vypadok,  mam pocit ze sa mi na chvilu kompletne zblazni wifi adapter v notebooku, po par sekundach sa nejak sabilizuje, a potom uz vidim len 2,4GHz siet (Stejne tak v mobile, cize nie je to vypadok u ntb.)

Mate niekto podobne skusenosti? Napady na riesenie?

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Taky jsem s tim mel problemy. Pokryti wifi dobry, ale po nejake dobe podobne problemy. Ja to vyresil prepnutim do bridge modu a porizenimim routeru MR2200AC od Synology.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Podobný problém. Zcela náhodné a nepředvídatelné výpadky kterékoli ze čtyř možných sítí, náhodné odpojování jednoho z více zařízení na síti 2,4 a/nebo 5 GHz, … Vše s časem stoupající četností. Zjištěno náhodně při podezření na chybu NIC, sledován průběh signálů na třech PC pomocí nejakého WiFi analyzeru (z MS Store) a Acrylic WiFi (home i pro)  
Compal v režimu směrovače, v provozu 24/7, problém pominul po HW resetu, po cca 3 měsících (24/7) se problém opakoval, opět HW reset...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník brranik

Tak nie som jediny, uz som sa zacal obavat... Mam pocit ze UPC na to hodi bobek, pretoze tuto chybu nie je mozne nijak svojvolne zreprodukovat a 99,9% ludi ani netusi ze bezia na inej frekvencii ak vypadne len jedna siet. Takze tento problem asi moc nehlasia... 😒

Rezim bridge a dalsi AP samozrejme je riesenie, ale ked uz clovek za ten wifi modem pravidelne plati... 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S problémy jsem se nesetkal, na mobilu a NTB jedu výhradně na 5GHz pásmu. Je fakt, že modem je restartován 1x až 2x za měsíc (vždy, když odjíždím na delší dobu z domu). Naposledy jsem sledoval náročnější video stream při IEM Katowice a kromě občasného spadnutí kvality videa na pár sekund jsem nic nezaznamenal. Můžete mi zkusit napsat, co sledujete, když to udělá?

Bohužel, dost těžko se hledá chyba, která se objevuje nepravidelně a nedá se zreplikovat.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
10 hours ago, brranik said:

ale ked uz clovek za ten wifi modem pravidelne plati

Tak ja za nej platim tolik co za obycejny modem... takze nemam problem ho taky tak pouzivat 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník brranik
2 hours ago, Marek-26 said:

S problémy jsem se nesetkal, na mobilu a NTB jedu výhradně na 5GHz pásmu. Je fakt, že modem je restartován 1x až 2x za měsíc (vždy, když odjíždím na delší dobu z domu). Naposledy jsem sledoval náročnější video stream při IEM Katowice a kromě občasného spadnutí kvality videa na pár sekund jsem nic nezaznamenal. Můžete mi zkusit napsat, co sledujete, když to udělá?

Bohužel, dost těžko se hledá chyba, která se objevuje nepravidelně a nedá se zreplikovat.

Co sledujem... pecko... 😄 Ne srandujem.. samozrejme obcas i to , no stane sa to trebars pri sledovani horizon, youtube.. ale obcas i bez video streamu. Je fakt ze to nejde nijak odhadnut, niekedy vypadne raz za mesiac, inokedy 3x za tyzden...

Chyba ktora nejde zreplikovat sa najlepsie najde v logu ale ten tam asi neexistuje 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...