Přejít na obsah

Krátkodobé výpadky signálu TV


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Zdravím, včera večer pří zprávách (lineární vysílání tv) jsem registroval nepravidelné výpadky (řádově v ms) zvuku, občas provázené rozpadem obrazu (ms) v intervalech od několika minut až vícekrát za minutu, dál jsem nesledoval. Dnes ráno totéž, na téže stanici (ČT24 HD 730 MHz). Současně v záznamu stanice na jiném kanálů z pozdějších hodin (přes půlnoc) je zaznamenána celá řada poruch. Zatím nedokážu poruchu přesněji určit, příliš nepravidelná, přesto otravná... (DVB-T, analog, net, ???)

Můžete někdo z mé oblasti podobné výpadky potvrdit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dík, těší mě, že nejsem sám. Přesto bych uvítal větší odezvu od dalších zákazníků a víc informací …

Porucha je velmi nepravidelná (nesledovatelná), možnou příčinou může být např. nedokonalý kontakt způsobovaný občasnými otřesy (kroky) nějakého racku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13.11. jsem ve vlákně "Kostičkování obrazu" reagoval na Zlaťákův příspěvek z 12.11. 

Citovat

Taky poslední týdny v Brně zápasím s přeskakováním zvuku (ČT,...) v DVB-T. 

Citovat

Ano, již několik týdnů se mi v  Brně u všech programůTV Start - DVB-T projevují dosti časté (cca po pěti až deseti minutách) nepravidelné zhruba vteřinové výpadky zvuku spojené s kostičkováním. Tak jsem se zase vrátil k STA , oželel HD programy ČT a nemusím nic řešit.

Tak jsem dnes cvičně zase vyměnil STA za UPC TV Start, zkontroloval kabely - a ejhle - dělá to stále. Přesně jak píše Retiree.

Citovat

 nepravidelné výpadky (řádově v ms) zvuku, občas provázené rozpadem obrazu (ms) v intervalech od několika minut až vícekrát za minutu 

 

  • Start
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

 

Sleduju fórum víceméně pravidelně, tedy i vlákno Kostičkování obrazu. Usoudil jsem, že mnou popisovaná porucha je jiného typu...

Někdy mám chuť a čas experimentovat, někdy (většinou) jsem líný. Klienti s určitým technickým povědomím zajisté tuší, že UPC získává signály různých stanic různé technické úrovně  různými cestami. takže by si při popisu poruchy měli uvědomit důležitost přesného popisu... Např. od ČT získává UPC signály k další distribuci minimálně dvěma cestami: pozemními trasami a ze satelitu (což bylo zcela zřejmé při vysílání, tuším,  přenosů z olympiády).

Před hodinkou vysílala ČT24 tiskovku s premiéry. Shodou náhod se zvýšila četnost výskytu popisované poruchy. Přepnul jsem z ČT24 HD na ČT24(SD), podle zákona schválnosti jsem žádnou poruchu nezaznamenal. Závěr (ukvapený) - závada je na distribuční trase ze satelitu , nebo žádný - málo dat, shodou okolností poruchy ustaly....

Vyberte si

Je skutečně škoda, že UPC tutlá veškeré technické údaje o své síti. Chápu, že vrcholovému managementu je těžké vysvětlit, že jako ochrana před konkurencí je to bezpředmětné, ale technickému personálu i trochu technicky založeným klientům by to mnohdy pomohlo.

 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na nějaký lokální problém v Teplicích a okolí.

Signál monitorujeme na našem vstupu a zde žádné chyby nejsou.

před 3 hodinami , hpfunny napsal:

13.11. jsem ve vlákně "Kostičkování obrazu" reagoval na Zlaťákův příspěvek z 12.11. 

Tak jsem dnes cvičně zase vyměnil STA za UPC TV Start, zkontroloval kabely - a ejhle - dělá to stále. Přesně jak píše Retiree.

 

A zkoušel jste si zavolat technika, aby opravili službu za kterou platíte?

Pokud je problém v signálu UPC, tak by to měli opravit ..

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem jsem dnes laboroval. Mam zapojen Kaon a z neho jde jeste kabel do TV.

 

Z 99% je Kaon ve stand-by a jedu jen pres TV. Dnes vecer mela JOJka microvypadky zvuku a to docela casto, po prepnuti na Kaon a JOJ HD (nevim jestli tam nekde je i SD) je to bez tohoto problemu.

 

Jinak diky tomu ze mam dovcu tak jsem pozoroval i vypadky na Krimi i kdyz ne v takove mire jako JOJ.

 

A jeste jeden poznatek, tyto vypadky neregistruji pri reklame (i kdyz otazka jestli bych to postrehl).

Tak v reklame to dela taky.

  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JOJ HD v nabídce nemáme, myslíte asi JOJ family HD.

Ta je v DVBC v HD a v DVBT v S|D kvalitě.

Co ostatní programy v DVBT muxu, také zlobí (Prima Comedy Central, Prima Krimi, Prima MAX, CT1 HD)?

Co ostatní programy v DVBT nabídce přes TV?

V které části Prahy bydlíte (možné rušení K23 místním DVBT vysílačem ...)?

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JOJ HD v nabídce nemáme, myslíte asi JOJ family HD.

Ta je v DVBC v HD a v DVBT v S|D kvalitě.

Co ostatní programy v DVBT muxu, také zlobí (Prima Comedy Central, Prima Krimi, Prima MAX, CT1 HD)?

Co ostatní programy v DVBT nabídce přes TV?

V které části Prahy bydlíte (možné rušení K23 místním DVBT vysílačem ...)?

Tak zde mensi souhrn u "obyc" TV. Vcera JOJka family microvypadky zvuku pres den (Rodaci), vecer (Televizni noviny). CT1 HD bez vypadku (Redl a dal az do pulnoci). Dnes Prima Krimi bez vypadku. Opravdu to ve velke mire pozoruji jen u JOJky, ostani kanaly tuto vadu nevykazuji. Jinak jedna se o Prahu 7 Holesovice.

 

  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...