Přejít na obsah

Stráta packetov, problém pri multiplayerových hrách


Návštěvník Matyyyyyy

Doporučené příspěvky

Teraz je otazka, ci je to sposobene problemom modemu (Intel Puma 6) alebo niekde v infrastrukture UPC.. ten rozptyl hodnot je privelky na moj vkus.. idealne by bolo otestovat to s Broadcom modemom (Cisco, Technicolor), ale to asi bude v sucasnosti v UPC problem (kedze prebieha v celej sieti vymena starsich modemov za Compal - z dovodu optimalizacie siete, starsie modemy maju iba 8 kanalov, Compal/Hitron podporuje az 24 kanalov down, 8 up).

A celkom dobre zhrnute info o Compal/Hitron modemoch s Intel chipsetom (Pumagate):

It is the basic flaw of the Intel Puma 6 and occurs every 20 to 30 seconds. The processor interrupts whatever protocol stuff it is doing in order to clear itself down having got too much to do and too little resource with which to do it.
The Puma 6 CPU is the Intel Atom 4100; a single core processor running at 1.4GHz. You couldn't get a cheaper version of Puma 6. And only single core. Displacement of the ICMP processing to the Atheros WiFi chip in latest firmware slightly improves the Puma 6's real data processing bandwidth but not to any significant extent.

Co je horsie, soudruzi v Intelu zopakovali rovnaku chybu aj pri Puma 7 (DOCSIS 3.1) chipsete..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matyyyyyy

no ako vieš dobre ja ťa chápem síce sa do tohto fakt nevyznám inak by som tu fakt nepísal ... vravím do teraz som mal rok pokoj a išiel som cez compal fakt nikdy žiaden problém ale len teraz mi to začalo robiť ... neviem fakt do teraz ani jeden lag , rollback , strata paketu ani nič hry mi šľapali ako hodinky a zrazu boom a čo tak čítam viac ľudí s tým má problém tak neviem kde je chyba teraz ale určite je to v upc ale kvôli čomu neviem ja som zaregistroval teraz že prekopali archív v set top boxe aj menu trošku alebo niečo tam dali alebo zmenili a od vtedy problém pretrváva asi cca +- nejaký deň lebo ja telku nepozerám len priateľka a ona mi hovorila že v piatok zmenili archív a od vtedy problémy nastali aspoň ja si to myslím že to môže byť kvôli tomu .... fakt som zelený s toho píšem si s upc a snažia sa to riešiť ale zatiaľ všetko čo mi dali poradili nepomohlo tak snad sa ešte zistí chyba a ja vám to tu napíšem

😕

 

Untitled.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Hlásim sa že aj ja mám problémy s netom, rovnaké.

Stará tarifa 100/6, zariadenie Ubee EVW3226 sme vymenili za Compala nového, problémy pretrvávaju.

Prebehol som všetke stabílne a známe DNSka , a problém je s Aorta.net ktorá patrí UPC, konkrétne 84.116.232.XX (v mojom prípade .14), rastie na tom ping ako jablka na stromoch. Písal som tiež na podporu cez mojeUPC, a technici musia snáď v sne vykrikovať "RESETUJTE váš modem do továrnych nastavení" alebo neviem prečo každý problém začínaju a aj končia touto vetou.

Dnes plánujem im ešte opäŤ napísať i so screenshotami z PingPlotteru, a nech si zistia kde im visí problém na akom kábli, sme už u UPC asi 4 roky, a eŠte predtým sme boli asi od 2001. asi pár rokov u UPC tiež, a vždy to bolo v phoode, problémy neboli, a zrazu internet ide akoby som o seba trel 2 koaxy.

 

edit: Košice - KVP

Upraveno uživatelem ApacheSK
Dodanie miesta odberu služby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník darktemplar999

Ale ale aká náhoda, že sa to deje práve pri compal a hitrone? 😄 https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2227248/page/1#p15849166

1 hour ago, ApacheSK said:

Hlásim sa, že aj ja mám problémy s netom, rovnaké.

Stará tarifa 100/6, zariadenie Ubee EVW3226 sme vymenili za Compala nové, problémy pretrvávajú.

Prebehol som všetky stabílne a známy DNSka, problém je s Aorta.net, ktorý patrí UPC, konkrétne 84.116.232.XX (v mojom prípade .14), rastie na tom ping ako jablká na stromoch. Aj vďaka podpore cez mojeUPC, technici musia znova vykrikovať "RESETUJTE váš modem do továrnych nastavení" alebo neviem, prečo každý problém začína a končí aj týmto vetou.

Dnes plánujem im ešte opäť napísať screenshoty z PingPlotteru, nech si zistiť kde visia problémy na kábli, sme už u UPC asi 4 roky, a ešte predtým sme boli asi od roku 2001. asi pár rokov u UPC tiež, a vždy to bolo v phoode, problémy neboli, a zrazu internet ide akoby som o sebe trel 2 coaxy.

 

editovať: Košice - KVP

Skús tu dať screen 30 minútovy pingplotter s pingovaním na 1s. nech pozrieme či máme aj rovnaké časové odstupy tej latencie 🙂 Moj je aktuálne takto http://prntscr.com/l2vdlk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Mne to robilo už aj na staručkom Ubee EVW3226, takže by som do listu pridal aj ten Ubee , len ho už málo kto používa pretoźe každý už snáď ma tie compaly..

Podľa traceroutu ale to vyzerá na to že je preťažená adresa Aorta.net ,teda jeden z jej uzlu, Čo som pozeral históriu fór s UPC, tak naposledy keď bola v 2007dmom Modernizácia nejakého uzlu, tak to robilo podobne sr*čky ako teraz, takže možno v tom je opäť modernizácia, keďže nám UPC "sľúbi" Gigabitový internet do konca roku, a pravdepodobne bez EuroDocsisu 3.1 sa to neobíde tak teraz nam tu šrotuju siete

edit: ping mám na google a youtube okolo 120ms, ale bežím cez IPv6

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník darktemplar999

Tak vyzerá to na rovnaký cyklus,  tu ich rady odpojiť zo zásuvky a zapojiť nepomôžu 😄 Už nám prehadzovali aj z ipv6 na ipv4 ale pomohlo jak kurinec tak som zvedavý čo skúsia ďalšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Plánujem im dnes uź výhražným śtýlom písať že nech sa ani neopovažia hľadať chybu u zákaznikov, pretože chyba je jasne v jednom z uzlov medzinárodnej siete UPC, a z akého dôvodu ma z Modemu pripája na Holandský uzol sakra, akoby sme nemali Slovenský alebo český, kde sa určite nazbiera i 20ms 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...