Přejít na obsah

Letošní Tech Summit Liberty Global za námi. Jaké jsou novinky?


Návštěvník Lukáš Polák

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
4 minutes ago, Retiree said:

přístroje neobsahují konektor SCART a právě konektor S-video jej nahrazuje

To je diskutabilni a chtelo by to mrknout do navodu.
Protoze ten konektor je sice S-Video, ale je popsany "SCART OUT", takze je dost mozne, ze pomoci toho konektoru se jen pripojuje externi redukce na SCART (coz je dnes bezne kvuli fyzicke velikosti toho SCART konektoru - nevesel by se do dnesnich malych zarizeni)... a ze to zmrvil prekladatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu přesně má sloužit konektor S-video opravdu nevím. Na 4K TV prostě SCART nenajdete (což je pochopitelné). Další věcí je, že ta vyspělá část Evropy (světa) se nebude řídit podle možností, koupěschopností, atd. té druhé části Evropy.

Když sem k nám dorazily barevné televizory, tak se také ozývaly hlasy, že naše TV barevně nevysílá, je toho strašně málo ..... a že je to k ničemu. Že se v té době už v té druhé části Evropy vysílalo barevně 10 - 15 let (v každé zemi to bylo jiné) a v USA a Kanadě už od let 50-tých .... to v potaz u nás bralo hodně málo lidí.

Co se týče toho 4K STB od Liberty Global, tak z praktických důvodů jsou tyhle diskuze asi bezpředmětné, jedná se spíše o zajímavost. Převezme nás Vodafone, a tam používají svoje STB, 4K STB nevyjímaje.

4K set-top-box Vodafone: https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/tv-endgeraete/gigatv-4k-box.html

Když vpravo kliknete na Aufbauanleitung, objeví se vám *pdf stránka se zapojením. Nějakým S-videem, nebo SCART konektorem nás obtěžovat nebudou. Jen poznámka k tomu zapojení 4K Vodafone: 230V se pouští přes zdroj, který je ve skutečnosti externí (není uvnitř přístroje)     

 

PS: můj pohled - ten STB od Global se mě líbí více, jak ten od Vodafone

Ta zdířka pro SCART bude pro něco takového:

 

2018-09-20_091905.jpg

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Neměl jsem v úmyslu rozpoutat technickou debatu... Naopak jsem chtěl upozornit na paradox, kdy moderní přístroj, umožňující příjem programů kódovaných moderními kodeky (např. h.265/HEVC), je současně vybavován porty pro připojení technicky i morálně zastaralých televizorů, což takový STB zcela degraduje na úroveň minulého století. Zcela pomíjím otázku marketingu - 4K/Ultra HD zní pro neznalého potenciálního zákazníka mnohem zajímavěji a přitažlivěji, nežli pouhá položka H.265/HEVC v seznamu instalovaných kodeků.

V předchozím příspěvku jsem samozřejmě zmiňoval Loewe, nikoli Loeve

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
26 minutes ago, Retiree said:

což takový STB zcela degraduje na úroveň minulého století

No jak jsem psal, to neni zadna degradace, ale naopak obrovske plus, ze je mozne(!) takovy pristroj pripojit i k historickym zarizenim!
Ze historicke zarizeni neposkytne vizualni zazitek v nej-nej-nej kvalite? NO A?!?! Co kdyz cloveku nejde o tu nej kvalitu,. ale proste jen o to, ze se MUZE na stare TV VUBEC divat?!

To by podle tebe moderni 4K STB nemely umet ani downscale na 1080p... aby nebyly "degradovany pod jejich uroven"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V zájmu stručnosti jsem se špatně vyjádřil, měl jsem na mysli degradaci STB v sestavě s historickým zobrazovadlem. Ostatní je asi věc osobního přístupu a potřeb. Na jedné straně televizor se všemi moderními (a módními) doplňky a na druhé straně samostatný moderní přijímač (STB) ve spojení s (pouhým) monitorem - zobrazovadlem. Obě možnosti jsou krajní extrémy, většina zákazníků i providerů se pohybuje někde mezi... Já preferuju vybavený televizor s CA modulem, ale asi by mi vadilo, kdyby UPC začalo využívat některé možnosti CI plus. UPC naopak preferuje druhou možnost, vlastní přijímač-STB... Nic proti, ale UPC zcela ignoruje zákazníky nemající o STB z nějakých důvodů zájem a postačí jim CA modul s dekódovací kartou. Navíc, ten druhý extrém - samostatný přijímač a samostatný zobrazovač - jaksi není dotažen do konce. To platí pro  providery všech DTV platforem, na trhu nejsou pouhé zobrazovače (monitory, či televizory s minimální výbavou), vhodné ke spojení s přijímačem…. Jak píšu, je to věc názoru a požadavků každého z nás. Kdysi se mi představa samostatného zobrazovadla ve spojení se samostatným přijímačem velmi zamlouvala (placky byly jen na výstavách výkřiků techniky)... 

Upraveno uživatelem Retiree
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 4K STB od Liberty Global je .... říkejme tomu "univerzální". On každý takový přístroj umožňuje vytáhnout onu zdířku na "předpotopní" televize (tam je pouze jen SCART). Záleží na výrobci, zda to ve výrobě provede, a nebo to nechá "slepý". Prostě tuhle možnost nevyvede ven na zdířku. Je to stejné jako u "cihliček", kde je možnost (a i místo) vyvést ven displej (jako u Kaonů B3001). Ale výrobce to neudělal.

Apropó: U toho 4K STB Vodafone si všimněte, že tam zakomponovali průchozí signál (jak u Kaonů). "Cihlička" tohle nemá a nemá to ani 4K STB Liberty Global (Virgin)

Před hodinou, switch napsal:

Takze Horizon GO pro Android TV zase nic... Ach jo, asi nezbyde, nez se vratit ke Kuki.

Já bych nespěchal. Příští rok by jsme měli spadnout pod křídla Vodafone. Oni to mají trochu jinak https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/

 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak výstup asi má (cihličku jsem rozebranou neměl), ale fyzicky displej na "cihličce" není (jako je u starších kaonů, kde se zobrazuje číslo kanálu a vysílaný pořad). Oba dva přístroje vlastním.

______

Parametry 4K STB Liberty Global (Virginia)

VirginTVV6boxfactsheet.pdf

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...