Přejít na obsah

Nový firmware pro STB Handan


Návštěvník pavelp

Doporučené příspěvky

Návštěvník omicron
STB pravdepodobně nastaví všechny hodnoty na "default". Podívej se do"Menu - Uživatelské nastavení - TV výstup" jestli tam máš v "Poměr stran" 16:9 Plný obraz :-)

 

(na DO je to tlačítko pod bílým tlačítkem s otazníkem) :lol:

 

Tak to nastaveno právěže mám, neboť mám TV 16:9.

Dokonce jsem zjistil, že mě po vypnutí TV a STB při znovuzapnutí na TV STB najede natvrdo roztažený do 16:9, přestože zrovna je vysílán jen 4:3. Řekl bych, že evidentní problém STB, TV s tím asi nebude nic mít společného...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky TV 16:9 a tebou popsaný problém nemám, jen po upgradu FW jsem musel nastavit těch 16:9.

 

Teď koukam na ZDF - vysílají 16:9 fotbal SUI-GER ( ženy ) a TV se mi normálně roztáhne, po přepnutí na ČT1 se to normálně přepne na 4:3 :o

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník omicron

Tak jsem nechal vymenit STB a je to jiz v poradku, evidentne puvodni prijimac po upgrade FW sel do kytek. Navic se od te doby velmi casto zasekaval pri prepinani programu, a to velmi natvrdo.

 

Spise me prekvapil velmi "kvalifikovany" pristup "technika", ktery prisel "kvalifikovane" odhalit mou udajnou zavadu, az po nekolikere urgenci na jejich zakaz. lince.

Onen pan me mel evidentne za uplneho blbce (na ktere je jinak asi zvykly), kdyz me nejdrive zacal tvrdit, ze to je normalni, kdyz ma nastaveno v STB 16:9, ze se me to musi trvale roztahnout i v rezimu vysilani 4:3 (na 16:9 TV).

Kdyz jsem ho ubezpecil, ze to tak neni (evidentne jeste asi 16:9 TV nevidel :D ), a ze se TV sama do 16:9 prepne sama pri takovem vysilani, cemuz stejne moc neveril, tak zacal promerovat utlum na kabelovem privodu s tim, ze je to nesmirne dulezite, ze tam budu mit jiste obrovsky utlum, ktery jistojiste zpusobi spatnou funkci prepinani 16:9 (!). Kdyz jsem ho opet presvedcil, ze me to chodilo spravne az do upgrade FW, tak zase zacal vypravet pohadky o tom, jak utlum na VF privodu casto zpusobuje spatne nahrani FW pri upgrade (!), absolutne nevedouc, ze jsou softwarove mechanismy upgrade FW s paritnimi kontrolami, ktere takovou vec vubec nedovoli...

A tak dale, a tak dale... No katastrofa. Kdyz jsem ho s usmevem upozornil, ze mam VS vzdelani v elektronice a ze me nemusi az tak prilis "lakovat", tak se trochu zklidnil, potom jiz jen tvrdil, ze bych si mel vymenit antenni privod (original TV kabel cca 4 metry dlouhy se zatavenymi konektory, po jeho zmereni bez zasadniho utlumu), protoze je to pry obycejny antenni kabel, a ze pro digitalni TV je pry zapotrebi specialni lepsi kabel pro digitalni TV (!), nejlepe s montovanymi (!) koncovkami, ktere jsou jistojiste lepsi nez ty zatavene nerozebiratelne.

Uz jsem nemel silu mu nijak odporovat, a tak jsem v klidu sam zapojil novy STB (on zatim balil ten puvodni), a nakonec on ani nehnul brvou, kdyz na nem funkce prepinani 16:9 bezela jak ma. Proste to asi nejak nemohl pochopit, a porad povidal sve pohadky o tom, jak musi dodrzovat predepsane postupy...

Hrooozzznaaa zkusenost :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je smutny pribeh....chybami se clovek uci, tak snad se pouci i ten technik, ale z tveho vypraveni to vypada na pekneho omezence....mozna by stalo za to poslat nekam zpravu o jeho kvalifikovanosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Groveer

No tak já mám úplně stejnou zkušenost s odborností techniků Karnevalu.Asi 4 měsíce nemohli pochopit jakto že mi jdou jen volně vysílaný kanály a ostatní vůbec přitom jsem měl objednány všechny kanály.Pokaždý něco u sebe udělali a tak týden to šlo do té doby než si sám Setbox stáhl aktualizaci.Říkal jsem jim jestli to není tím,že mi ještě na minulém bydlišti jako testovacímu klientovi loni v červenci měnili setbox jelikož se rozbil ale kartu nechali stejnou.Na KC mi tvrdili že v tom problém není,dokonce poslali technika aby mi překontroloval všechno propojení včetně scart atd.No musel jsem se mu smát a ptal se ho jestli má kabel scart vliv na to že mi jdou pouze nekodovaný kanály:D a opět jsem mu řekl o tom že mám nový box se starou kartou,prej by v tom bejt problém neměl.No po mých snad 20 voláních na KC se mi jednoho dne ozval technik se kterým jsem mluvil už asi dva měsíce tejden co tejden a oznámil mi že nemám spárovaný setbox s kartou a v tom že je zakopaný pes:))Prej na to přišly.Na můj dotaz že jsem jemu samotnýmu to říkal asi před dvěma měsíci neodpověděl:)No holt má Karneval zkušené techniky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Rozdily v urovni mezi jednotlivymi digitalnimi multiplexy jsou obvykle zpusobeny nejakym vadnym rozbocovacem za ucastnickou zasuvkou, nebo kabelem, ktery treba vede k TV do vedlejsiho pokoje, ale neni zastrcen do TV prijimace. Zkus zastrcit kabel od STB rovnou do ucastnicke zasuvky bez ruznych rozbocovacu a propojeni do jinych pristroju a zkus to znova. Pokud je uroven na jednom muxu 40% a na ostatnich 95%, hledej nejakou chybu nejspis v kabelazi doma za ucastnickou zasuvkou.

 

Schvalne jsem se dneska koukal, jakou mam uroven muxu. A opravdu u muxu na 450MHz (nemecky kanaly) jsem mel uroven pod 40%, u muxu na 442 MHz cca 80% a cim nizsi mux, tim lepsi uroven. Kdyz sem napojil STB primo, bez rozbocovace, tak to najednou vyskocilo i u tech nemcu na cca 95-96% (uroven signalu). Trosku me jeste zarazilo, ze po urcitym case ta uroven drobne klesela na cca 90%:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Každopádně je chyba také na provedeném vedení od účastnické zásuvky. Doporučuji tedy zkontrolovat / opravit. Určitě není doporučeno používat pro příjem DVB-C klasické levné IEC konektory. Pokud tedy často nemanipulujete s tímto rozvodem, spíše použijte prvky pro F konektory, avšak používání šroubovacích není přiliš nejlepší, radši si nechce nacvaknout na koax krimpovací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste mne nepotesil:-( DVB-C od Karnevalu provozuji cca 14 dni (lokalita Nymburk). Pote co nase lokalita byla zarazena do oblasti s moznosti prijmu DVB-C, tak doslo k presunu programu na analogu a od te doby mají nektere programy na analogu horsi signal (CT2, CT 24), ktery se jeste zhorsi po zapnuti STB. Jak jde zkontrolovat provedeni koaxialniho kabelu? Daji se nekde koupit jiz udelane koaxialni kabely s krimpovacimi F konektory? A co koaxialni kabel pro radio, take by mel mit F konektory nebo staci IEC konektory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si poridim koax s F konektory, tak jak ho potom pripojim ke vstupu do STB nebo TV? Ten koax bude muset mit na na jednom konci F konektor (u rozbocovace) a na druhem (TV, STB) klasickou koncovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...