Přejít na obsah

HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk


Návštěvník mir69

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ivan

Ahoj, nevím, zda ti to pomůže, ale já jsem laboroval se stejným problémem u nějakého staršího Panáka (analogový tuner, SCART a HDMI vstupy, full HD LCD obrazovka - takový podivný hybrid). Zvuk se rozjel jen pokud byl dodržen následující postup: 1. Zapnout TV, 2. Přepnout TV do režimu AV na HDMI1, 3. Zapnout settop box. Pokud jsem to zapínal jinak tak zvuk nejel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Takže včera bez úspěchu :-(    Scart s audio výstupy jsem zkusil, obraz OK, zvuk  nula. Zkoušel jsem nastavit všechny možné nastavení, ale bohužel... Zkoušel jsem i postup Ivana, taky se zvuk nechytl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDMI přenáší obraz a také zvuk. S tím zvukem je to ovšem trošku komplikovaný. Aby HDMI přeneslo i audio informaci, používá se trik. Audio informace se kódují do videosignálu ve chvílích, kdy není obnovován, tedy není obnovena neaktivní část obrazu, která se nezměnila. Data se ukládají ve vyrovnávací paměti, aby pak zvuk mohl být reprodukován současně, i když není současně přenášen. To je otázka hardware. Software, tedy nějaké utility, nebo drivery, neexistují, protože hardware tímto nelze změnit.

Ta tvá TV je už postarší. HDMI se dost rychle mění, jak běží čas. Ten blok HDMI v STB a blok HDMI v TV (hardware je skrumáž různých součástek) jsou si s největší pravděpodobností nekompatibilní.

Zkus v menu STB změnit kvalitu obrazu. Jestli tam máš např. 1080p, zkus nastavit o řád dolů. Nevím, jestli to tvůj STB umožňuje - já mám jiný.

V nejhorším pak asi opravdu dojde na ten převodník S/PDIF na analog. (pořád jsme ovšem v teoretické úrovni)

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan

Ahoj,

abych tomu rozuměl: zkoušel jsi propojení SCART - SCART a obraz jel a zvuk ne? Pokud ano, tak problém musí být jinde (např. nezesílený zvuk na settop boxu). Pokud jsi bral ze SCARTu jen zvuk, tak u toho Panáka co jsem měl v rukách, tak analogový zvuk šel nastavit jen na HDMI1 (kde šlo nastavit Auto - Digitál - Analog), u HDMI2 byl jen digitál.

Ivan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Ivo, Ivane, díky za postřehy. Ano, teď to jede SCART-SCART, a obraz i zvuk šlape. Tedy dá se na to jakš takš dívat :-) Pokud jsem měl (mám) HDMI - HDMI, jede jen obraz. Po zvuku ani památka. Samozřejmě je zvuk zesílený, a zkouším všemožné kombinace nastavení. Při zapojení HDMI - HDMI + zvuk ze SCARTu - do TV audio vstupu, taky jede jen zvuk. Ať už u jedoho, či druhého HDMI vstupu. Jedu zkusit přehodit rozlišení obrazu o řád dolů, v nastavení STB to myslím jde. M.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Tak včera odzkoušeno, obraz OK, ale bez zvuku. Je to asi bohužel jak psal Ivo, nějaká moderní čínská součástka v novém HD Mediaboxu se ne a ne spárovat s tou v LG tv  :-)

Asi se bude muset nakonec vyzkoušet ten převodník z S/PDIF na analog ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan

Ahoj, s tím převodníkem byl bych opatrný. Pokud u vstupu HDMI na TV nelze zvolit zdroj zvuku (analog-digitál) tak se bojím, že ti převodník nebude k ničemu - z něho ti poleze analogový signál (stejný jak ze SCARTu) a ten k digitálnímu vstupu HDMI nebudeš mít jak přidat. Pokud by to šlo tak už ti zvuk jel kombinací HDMI-HDMI obraz, zvuk ze SCARTu do analogového vstupu (což jsi zkoušel jak jsi psal). Určitou možností je obraz pustit přes HDMI a zvuk přes nějakou věžičku, AV přijímač apod.

Ivan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jak uz jsem psal, podle manualu k te TV jsou oba vstupy "HDMI / DVI", tzn. TV umi k tomu HDMI obrazu vzit analogovy zvuk:
(obrazek ukazuje, ze v tomto pripade ma prijit kabel do TV do HDMI 1)
image.png.72ebc75f765de1b5418f713b4e781d70.png

For je v tom, ze ten samy manual taky ukazuje, jak se ma pripojit signal pres HDMI... takze neni duvod, aby to nefungovalo:
(obrazek ukazuje, ze v tomto pripade ma prijit kabel do TV do HDMI 2... a taky je dulezite to upozorneni v sedem ramecku)
image.png.470cba4feb24b6abc35c3cbb24315c01.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan

Jo, jo. Tak ten návod to vysvětluje (zkoušel jsem ho stáhnout, ale nějak se nedařilo). Asi bych se přiklonil k tomu prvnímu řešení DVI + analogový zvuk, i když pro analog to vypadá na kabel SCART + 2x CINCH - JACK 3,5. TV má HD ready (1024x768), takže v podstatě požadavek na přepnutí do 1280x720 je dopředu splněn, ale je pak divné, že to nehraje. Nicméně pořád bych se přimlouval před koupí převodníku vyzkoušet, zda to uspořádání dle prvního obrázku funguje (jako analogový signál mohu použít cokoli co hraje a má třeba konektor JACK 3,5, pak stačí kabel JACK - JACK).

Evžene, máš-li návod k té TV, mohl by ses podívat, zda tam není nějaké nastavení pro HDMI vstupy?

Díky Ivan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...