Přejít na obsah

Nedostatky Handanu, taky Vás štve?


Návštěvník Weiny

Doporučené příspěvky

Návštěvník Weiny

Už mám toho přijímače plné zuby a chci slyšet názory ostatních, protože nevěřím že pije krev denně jen mě, chci tu popsat spoustu důvodů i když některé někdo asi nepochopí ale zajímá mě jak to řešíte Vy ostatní, protože já jediné řešení vidím v jeho výměně za onen rekordér s HDD, jestli někdy vůbec bude...

Záměrně se nevěnuju problémům zde popsaným, tedy občasné pixelaci, chybě programování, občasnému zablokování se stanic či na několik sekund zatuhlému obrazu a dalším.

1. Nesnáším jeho schopnosti přijímat IR signál, a to nejen z orig. DO ale i z učícího universalu, chyba je v STB, vadí mi že jeho přijímač je hrozně slabý a musím DO namířit skoro přímo na něj či o jednu dvě stěny, jinak se nestane vůbec nic, ale co víc, 50/50 po jednom stisku přijímač pojme signály dva a skáče po dvou stanicích, kolikrát jej ani nemohu vypnout, protože se hned zase zapne, co to proboha je? Základ veškerého komfortu je tohle přepínání stanic, a pokud funguje jak píšu je člověk po pár minutách přepínání otrávený tak, že se na to raději vyprdne!

2.Nemá na DO funkci přepnutí signálu na scart, bývá to AV či podobně, tím pádem když chci použít PIP nebo se jen dostat ke zbytku analogu na TV (např. Animal, který v digitálu z neznámého důvodu není) musím jej vypnout (což kolikrát ani nejde), jeho start pak trvá spoustu času a další nervy, prož tam to tlačítko AV není? Tento problém více rozepisuji v příspěvku k DO hned vedle, je to asi největší nešvar STB a nechápu jeho tvůrce že to na DO nedali a nechápu Vás že to nikomu nechybí a nevadí. Zřejmě máte na TV ono tlačítko, možná si to pak telka přepne na sebe sama, má Loewe to ale nemá, dá se jen v menu zapnout či chci ono spínací napětí na scart aktivovat či ne a řídí si ho pak přes své DO ostatní komponenty.

3.Jednou či 2x za týden STB nejde dálkovým zapnout, prostě nereaguje na signál z DO a musím přijít k němu a ručně ho vypnout a zase zapnout, další vychytávka od výrobců, když se zakutám do postele, drapnu DO a nic, kolik si myslí že mám trpělivosti?

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! Prostě přepínám stanice, skočím na ČT2 (když byl fotbal), obraz se udrží jen tak sekundu dvě a vrátí se do poslední stanice co byla na TV v analogu. Nepomůže ani vypnout a zapnout. Skončil fotbal a už to šlo! Jakoby měl málo síly aby obraz zobrazil (zřejmě při větším počtu lidí sledujících onen kanál) a já se pak na onu stanici ani nemohu podívat.

5. Duální vysílání - co to je za paskvil? Když to na to přepnu nedá se na to dívat, když to uložím že chci jen mono CZ kanál, při dalším filmu či zapnutí i když je pořad stereo já mám pořád mono, protože si pamatuje ono uložení jednoho kanálu. Loewe to řeši mnohem chytřeji, že pozná duální vysílání a v něm nabídne mnou zvolené CZ kanál aniž bych to musel nastavit a další již stereo signál sama hodí do obou repráků, není to zase další věc kterou nedořešili?

6. Svítící kolečko na STB, co to je zase za kravinu, proč mi má svítit do xichtu takové rušivé světlo kousek pod obrazovkou? Vždyť je to nesmysl, všechny ostatní přístroje max. svítí malinkou ledkou když jsou v pohotovostním režimu a ta při zapnutí zhasne, právě aby nerušila sledování obrazu, tohle je k zbláznění, nehledě na to že když z něj chci nahrávat a nechám ho zaplý, nedá se v té místnosti spát protože je prosvícená natolik že to musím něčím zakrýt...

Našel bych ještě další, ale už mě nebaví psát, hlavně se nemohu dočkat až Karnevalu dojde co lidem nabízí za paskvil a příští přístroj bude opravdu na vyšší úrovni. Nebo ať tohle dávají dál lidem jen za kilo měsíčně navíc a lidem náročným jako jsem já nabídnou za nějaký poplatek přijímač z jiné kategorie, takhle mi nezbývá než se 3x za večer vytočit u blbé televize a to jistě na klidu v manželství moc nepřidá, nemluvě o sousedech, když je to v 11h v noci...

:evil:

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! Prostě přepínám stanice, skočím na ČT2 (když byl fotbal), obraz se udrží jen tak sekundu dvě a vrátí se do poslední stanice co byla na TV v analogu. Nepomůže ani vypnout a zapnout. Skončil fotbal a už to šlo!

A nestává se to náhodou v okamžik, kdy je na těchto stanicích vysílání 16:9. V tom okamžiku není na scart konektoru 12 V ale jen 6 V. Je to podle normy a tvůj TV to asi neumí. Je to jediná možnost jak rozumně přepínat 4:3 na 16:9.

Jak se stále rozčiluješ nad nepřítomností tlačítka vypinajícího toto napětí, není náhodou na originální dálce tlačítko na přepínání TV do AV a opačně. Byla by to první TV, která toto tlačítko nemá :shock:

Jakoby měl málo síly aby obraz zobrazil (zřejmě při větším počtu lidí sledujících onen kanál) a já se pak na onu stanici ani nemohu podívat. :evil:

A nebo, že by to byla cenzura - občas se na ten fotbal nedalo dívat :lol:

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Ano, jak jsem ti již psal vedle, tato TV toto tlačítko nemá, nechává to na ostatních přístrojích.

Protože mám ve třech scartech televize připojeny tři spotřebiče (VCR, DVD a DVB-S), je umění je propojit mezi sebou a TV tak jak bych chtěl, teď do toho přibyl STB Handan se svou tunou nešvarů a problém je na světě.

Abych mohl nahrávat z něj i DVB-S a zároveň jej dostal do TV, musel jsem ho zapojit do AV2 ve VCR, RGB v háji a zřejmě tím i vzniká problém s přepínáním 16:9 přes scart, protože TV to umí, ale musí být dotyčný přijímač zapojen napřímo do TV a ne přes další komponentu. Takže snad abych sháněl TV se čtyřmi scarty! :evil:

Zkusím ještě přehodit satelit s STB, příjdu zase o jeho automatické přepínání na 16:9 a RGB u něj, ale aspoň zjistím že jestli ty výpadky při fotbale či širokoúhlých filmech na ČT1 byly tímto, což by to logicky vyvětlovalo.

Přesto mé ostatní připomínky k Handanu přetrvávají a ať mi nikdo neříká že například ono přepínání stanic po dvou či slabý přijímač IR záření pije krev jen mě :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mifr

Osobně děkuju za takovou květnatou kritiku a jen více podobných hřebíčků do stavěné rakve tomu čemusi jménem Handan :!: Proto zatím nemám důvod opouštět prostředí systému DVB-S a to alespoň do té doby, než zásadovým strejdům z odpovídajících oddělení Karnevalu dojde, co to nakoupili za výběhový zmetek a bezostyšně jej nabízí ve své průkopnické vizi DVB-C !! Já je ale na druhou stranu chápu a proč taky nabízet masám něco technicky vyspělejšího, když jejich zákazníky nejčastěji zajímá, jak si mohou co nejlépe z digitálu pořídit analogový záznam svého oblíbeného pořadu na svém oblíbeném rodinném videorekordéru, že? Můžeme tisíckrát říkat "Karnevale styď se", ale co naplat, když tento jejich postup na masy funguje a pár oprávněně nespokojených hlasů z řad znalejších zákazníku alespoň na chvilku utěší slovy "lepší modely budou..". Jen bych dodal náš Karnevale, že jesli "lepší" = tektéž Handan, tak to si je raději zpátky strč... do skladu a nepokoušej naší trpělivost !! :twisted: A teď si můžete jejich nedodělek klidně obhajovat. Asi bych měl taktně doplnit, že Handan jako značka asi nebude špatná a jistě se vyrovná i jiné asijské produkci, ale stále si osobně budu říkat "proč zrovna nějaký Handan proboha :roll::?::?:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Konečně někdo kdo se taky ozve na mou obhajobu, už jsem si myslel že jsou snad všichni tímto strojem přímo nadšení a nechápou co se mi nelíbí, že mohu být rád za to málo a případně si koupit lepší televizi :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Phar

4 Weiny

1. Nesnáším jeho schopnosti přijímat IR signál, a to nejen z orig. DO ale i z učícího universalu...

To je pravda, z dálky by mě kolikrát fakt šlehlo. Pětkrát zmáčknu a nic. Potom samozřejmě mačkám jako blázen a přeskočí mi víc programů najednou.

2.Nemá na DO funkci přepnutí signálu na scart....

To je fakt blbý, že zrovna Loeve to nemá, většina TV tohle tlačítko má na svý dálce a tak se korejci asi rozhodli, že ušetří náklady.

3.Jednou či 2x za týden STB nejde dálkovým zapnout...

S tím jsem se ještě nesetkal.

4.Spínací signál na scart mi dost často na ČT1,2 ČT24 a i na dalších neudrží obraz a vrátí se do analogu! ...

Několikrát se mi to taky stalo (asi 3 x odkvětna), ale nepozoruju, že by to bylo v souvislosti s 16:9.

5. Duální vysílání - co to je za paskvil? ...

To fakt nezvládli.

6. Svítící kolečko na STB, co to je zase za kravinu...

Zase ušetříš za elektřinu při čtení TV programu :lol::lol::lol: Ale měl jsem DVD Sencor a tam byla neskutečně dlouhá (asi 5 cm) jasně modrá dioda, která se pro změnu rozsvítila při vypnutí. Musel jsem jí odpálit, protože v noci bylo v pokoji tak jasno, že věci vrhaly stíny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

To Phar: Díky za příspěvek. Jen tak mezi námi, Loewe pokud vím je německá značka, mercedes mezi televizory, jak cenou tak provedením, ale mají i svoje mušky, jako třeba ono přepínání AV :cry:http://www.loewe.cz/spolecnost.php

A po zapnutí se rozsvítí sice malé ale taky otravné světýlko, vyřešil jsem to tak že jsem ho šikovně přelepil malou černou páskou. Což je jaksi v případě onoho lampiónu u Handanu nemožné... :x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Phar

Mě pochopitelně ani nenapadlo Loewe pomlouvat, znám tu značku, a proto mě právě překvapuje, že takovouhle maličkost pominuli. Korejcema, který se rozhodli ušetřit jsem myslel Handan, že to do STB nezahrnuli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Ja zase spis nevidim duvod, proc to cpat na ovladac set top boxu. Snad v prvy rade by mel mit prepinani sam televizor. A jeste nesnasim, kdyz nekdo pomlouva korejce. Stejne tak se ti muze stat, ze si koupis televizor od Loewe a nebude fungovat tak jak ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...