Přejít na obsah

Bzučí mě zvuk u televize po zapojeni digi boxu od karnevalu


Návštěvník immortal

Doporučené příspěvky

Zapojil jsem do tv digi box pres scart,zastrčil do něj kabel od antény a v tu chvíli z reproduktoru jasně slyšitelný hučení.Je to velice nepříjemné a po chvíli je to k nevydržení.Dá se to vydržet,pokud je tv na plno,ale když se přestane neco dít to hučení je hrozný.Přestane pokud vypnu z digi boxu kabel od anteny(teda ze zásuvky karnevalu) ,ale sotva se jen dotknu konektoru na boxu hučení opět začne.Kabel mám nový koupený v krámu a délka nepřesahuje 4 metry.Pokud ovšem strčím kabel od antény rovnou do tv zvuk je normalní,hučí pouze přes digi box.Nemá s tím někdo nějakou zkušenost a neví jak to odstranit???Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, mám přesně stejný problém. Původně jsem myslel, že je to tím, že jsem mezi STB a TV vpálil DVD rekordér kvůli nahrávání, tak jsem to rozhodil a spojil STB přímo s televizorem, ale bez efektu. Obraz přitom až na občasné kostičkování bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karnevali scart kabel k STB patri mezi ty nejlevnejsi na trhu a nema pro prenos zvuku ani obrazu samostatne stinene draty. Potom staci, kdyz mas v TV nejaky spinany zdroj, co ma trochu vic rozptylove magneticke pole, to se navaze do tech dratu a je to. Zajdi si do Datartu, Electroworldu, ci Bauhasu apod, a kup si STINENY plne osazeny kabel SCART-SCART. Budes mi po problemech. Navic se tenhle kabel da koupit, zkusit, a pokud by to neprestalo, tak ho i s temi papiry strcis do jineho igelitoveho pytliku a vratis ho... Ovsem takovy kvalitni plne osazeny Scart-Scart kabel stoji okolo 200Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že nemáš pravdu. Spíš bych tento problém odhadoval na vyrovnávání zemního potenciálu mezi přípojkou kabelovky a zemí zásuvky na 230V. Nejčastěji se jedná o počítač. Vyřešíš to zapojením oddělovacího článku do antény kabelovky, použij takový, který nezhorší kvalitu signálu pro STB. Zkontroluj, co všechno máš doma propojené a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam jen tu stanici do televize pres scart,a digitalni satelit v druhem scartu a dvd mam pres HDMI.Premyslim ze koupim ty pozlacene kabely snad to pomuze.Uz jsem vse odpojil nechal jen digi box ,ale huci to porad.Dokonce i kdyz antenu vytahnu z ty zastrcky od karnevalu a hucet to prestane zacne to hucet i kdyz se tim konektorem dotknu ty zastrcky na radio.Podle me je tam nejak blbe zapojen ten jejich kabel,jestli se tam nekde nedotyka nejakej dratek nebo spatny stineni.Kdzy to zapnu pres dvd huci me to pres dvd,jak to zapnu pres vide ohuci me video.Uz sem se rozhod zavolat karneval at se staraji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se setkal s tím, že hučení TV způsobovalo připojení TV karty v PC. Pokud by to měl dělat scart od Kanevalu tak ho zkus zaměnit za scart od satelitu.

Osobně bych začal vyřazovacím způsobem : zapojit pouze STB do zásuvky Karnevalu a scartem do TV (nic jineho ani RF propoj mezi STB a TV, případně odpojení dalšího vývodu od TV)

 

- pokud bude vše v pořádku tak bych postupně začal připojovat ostatní zařízení až to začne bručet - tím uvidíž kde je problém

- pokud to již bude bručet volej Karneval - problém se STB

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu mate pravdu vsichni. Radek, ktery upozornuje na nestineny kabel Scart, Medved, ktery pise, ze problemem muze byt rozdil zemnich potencialu, i Standa. Polozil bych otazku: nemaz nahodou nejakou LCD, nebo plasmovou TV, co ma sitovy kabel i s uzemnovacim kolikem? Potom by bylo jasne, ze jde o problem, co popisuje Medved a Karneval ti to asi vyresi tim, ze nekam namontuje izolator, coz je takova soucastka, ktera galvanicky odizoluje kostru zasuvky kabelove TV od zeme. A pak uz nebude, co by rusilo. Muzes si to taky overit tak, ze TV zapnes do zasuvky pres dvouzilovou prodluzovacku, bez zemniciho koliku... (i kdyz z hlediska bezpecnosti by se to tak nemelo delat ;-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam plasmu,takze co bych mel presne koupit.Vy tady popisujete ruzne typy pripojeni,ale ja mam pouze digibox do jednoho scartu,dvd do HDMI a digi satelit do druhyho scartu.To je vsechno a i kdyz vsechno odpojim a necham jen digi box huci to porad.Nehuci to jen kdyz vytahnu ze zasuvky anteni kabel.Sotva se jenom priblizim k digiboxu huceni nastane.A karneval nu mlci nereaguji na mejl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje plazma je uzemněná přes ochranný kolík na nějaký zemní potenciál. A kabelovka je uzemněná přes stínění taky na nějaký zemní potenciál, ale někam úplně jinam. Takže přes Tvojí televizi se tyto dva potenciály vyrovnávají a to je to hučení. Někdy může dojít až ke zničení některého z přístrojů. Jako nejlevnější a nejbezpečnější řešení je nutno odpojit zem kabelovky pro stejnosměrnou složku. No a k tomu slouží ten již zmiňovaný izolátor. Tento izolátor Ti buď dodá jako placenou službu Karneval, nebo si jej zakoupíš u každého lepšího opraváře televizorů. každý z nás se s tímto jevem již setkal a umí tento izolátor vyrobit nebo objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno abych přispěl svou troškou do mlýna: Mám normální televizor a analogovou TV od Karnevalu, ale hučení se u mne objevuje též. Co se týče přívodních kabelů na 220 V, mám vše za pojeno v jedné zásuvce s PC, domácím kinem a digitálním satelitem. Když chci např. propojit obraz nebo zvuk PC do domácího kina a to i přes optiku nebo koax, tak mi to bručí též. Zkusím tedy vypojit Karneval z přívodu - koax a když to dělat nebude, ať se starají oni.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...