Přejít na obsah

DNS - UPC.CZ


Návštěvník Klacek

Doporučené příspěvky

Nevím, jak to mají nastavené, ale dokážu si představit že uvnitř sítě UPC to jde na jiné adresy než vně. Jiné DNS tedy může dávat jiné adresy, které jsou zevnitř sítě UPC nedostupné. Obávám se, že případná stížnost nemůže dopadnout úspěšně. Nevím, jak je to u O2, jak to mají nastavené a jak to bude fungovat ve Vaší situaci, a obávám se, že vzhledem k chystaným úpravám regulace v rámci EU, které úspěšně potichu procházejí hlasováním, to bude v nedaleké budoucnu výrazně horší.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Klacek

No mě je to taky jasné, že se jená o adresu kterou cizí dns vyhodí, ale technikům to vysvětlit nejde náprava žádná a faktura tento měsíc za celý balík 1774 kč tak toto si zase já líbit nenechám. Zajímavé je pokud vypnu připojení UPC a nechám běžet na firewallu jen záložní připojení LTE O2 tak vše jede i setobox.Sice si u netu konkrétně O2 pohorším na 100/10 ale budu mít IPV6 sice privátní ipv4, ale ta zase není tak důležitá protože ipv4 tu nebude věčně. Net pojede pokud máte dobrou UPS i bez proudu (UPC jed cca 8minut než jim někde dojde baterka)  Známému jelo teď VDSL bez napájení 48 hodin co byl u nich vypnutý proud po větru. No a další věc O2 vypadlo zpětné přehrávání naposled v únoru 2017. Pokud nechcou platit za služby není problém službu ukončit a platit někomu jinému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dadko

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude, kedze mne to funguje normalne. STB mam totiz oddelene do samostatnej siete a dhcp-ckom im posielam momentalne DNS od Googlu a vsetko funguje naozaj normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
29 minutes ago, Dadko napsal:

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude,

Tak aby byl test relevantni, tak to zkus jeste s CZ.NIC DNS (https://www.nic.cz/odvr/), jako to ma Klacek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dadko

@Evzen no, myslim si, ze servery Googlu su dost nezavisle a dost mimo strukturu UPC, aby zodpovedali tomu, ze UPC servery su v poriadku a vracaju adresy tak ako maju. Ak by som totiz otestoval este so servermi CZ.NIC mohlo by sa prist na to, ze problem nie je na strane UPC, ale prave na strane CZ.NIC a uprimne, nechce sa mi riesit problemy cudzieho poskytovatela verejnych DNS. Na strane @Klacek by som teda najprv este otestoval ine DNS a az potom sa stazoval, ze nejaka sluzba nefunguje spravne. Nemyslis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No delejte si, kluci, co chcete... ;)
Ja jen upozornuju na to, ze pokud chces neco testovat, tak to musis delat za stejnych podminek. Jinak mluvite jeden o koze a druhej o voze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dadko

No vies, v pripade, ze sa na niekoho stazujem, ako som sa stazoval na ZZ som najprv fakt otestoval, ze nie je chyba u mna. Kontroloval som dostupnost serverov a podobne. Ked Klacek len nieco nastavi a neotestuje vsetko uplne (DNS serverov verejnych je viac nez len CZ.NIC), preco by mal niekto tuto vec testovat za neho? Ja len som to skusil a zistil som,ze so servermi Googlu vsetko funguje normalne. Nie som technik UPC, ani nic podobneho. Uz takto som spravil nieco naviac co som ani vobec nemusel, nie? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Kua to je zase "duchaplna" diskuse... :(
Tak proc jsi teda vubec neco zkousel, kdyz se ti vlastne ani nechtelo?
Proste jen rikam, ze kdyz uz se do neceho pustis, tak to musis udelat smysluplne, jinak srovnavas hrusky s jabkama.

Koncim z me strany jakoukoli dalsi "plodnou" diskusi na toto tema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dadko

@Evzen zaujimalo ma to totiz ako spravcu siete a technika IT, ci je to naozaj chyba na strane UPC a preto som skusil nastavit tie servery Googlu. Neporovnavam jablka a hrusky, nakolko podla tvrdenia Klacek je totiz vraj sluzba nefunkcna pri nastaveni inych serverov nez UPC, coz sa mi podarilo vyvratit a sluzba so servermi Googlu funguje normalne. Ja neviem ako presne to Klacek ma nastavene a zaujimalo ma ci naozaj je sa sluzba natolko rozbita, ze z inymi servermi nefunguje. Navyse, nepotrebujem doma od polovicky pocuvat, ze to zase nefunguje a aj preto som zvolil servery Googlu, ktore su dostatocne doverne. Nechcem rozputavat ziadnu flame diskusiu na toto tema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Klacek
před 4 hodinami, Dadko napsal:

@Klacek tak som skusil nastavit na oboch mojich STB DNS Googlu (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a ZZ aj videoteka normalne funguju. Takze mi pride, ze v UPC asi problem nebude, kedze mne to funguje normalne. STB mam totiz oddelene do samostatnej siete a dhcp-ckom im posielam momentalne DNS od Googlu a vsetko funguje naozaj normalne.

Ale já dns google nechci. Používím dns nic.cz 217.31.204.130, 193.29.206.206. A problém je  u upc protože to upc tachnik sám přiznal že nekde to funguje a někde ne. A dnes nejde telefon tak O2 pevná nikdy nevypadla (co pamatuji). A kompenzaci nikdo ani slovo. Omluvu na stránkách nepotřebuji. Já předpokládám že máte kokoti zálohy. Co je to za jednání nefunguje a hotovo!!!!!!!!

Upraveno uživatelem Klacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...