Přejít na obsah

Xiaomi 13 Pro - aktualizace


Doporučené příspěvky

Zdravím.

Mám od Vodafone Xiaomi 13 Pro na verzi androidu 14 s 19.0.9.0 UMBEUXM.

Doteď mi nedorazila aktualizace na HyperOS... Vím, že když v názvu míst XM je VF, že aktualizaci musím vydržet. Jenže tady mám XM a pak se dočtu, že mobilní operátoři tohle už tak trošku "ochcávají" a stejně musejí i na XM pouštět aktualizaci oni. 

Stahoval jsem ručně aktualizační balík přímo z Xiaomi stránek jak globální, tak EU verzi. Samozřejmně fail.

Proto by mě zajímalo, jestli opravdu aktualizaci brzdí Vodafone, pokud ano, kdy jí pustí... 

Jako fakt bych nerad přestal kupovat hardware od operátora, který "zatím" patří mezi mé oblíbené. Jestli to takhle brzdí, to se můžu rovnou vrátit k O2 a kupovat si mobil od nich, nebo od Xiaomi přímo. Celkem mě to prdí, když už na velkou část telefonů došli aktualizace a já pořád čekám.... To je stejné jako na Xiaomi 11T Pro... Tam doteď android 14 nedorazil...

  • Start
  • Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Beroun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tam řeší MIUI. 🙂 Mě jde o HyperOS.

Tak si neraďte... Jen doufám, že až budete také potřebovat s něčím poradit, že nebudou na Vás taky takový, ale rádi poradí a Vám se uleví, že na světě aspoň někdo má dobré srdce... 🙂 

Tak asi půjdu prubnout to "shození" a reinstalaci kompletně. 😞 Snad to půjde na pohodu, jako kdysi Symbian nebo Windows Mobile. To holt budu muset risknout. 
Každopádně nová verze androidu na druhém telefonu Xiaomi 11T Pro by fakt bodla. Je škoda, že jí drží........ A Xiaomi 13 Pro mě celkem zklamalo,... Poprvé v životě si udělám radost a koupím si konečně telefon nad 4000 a je to horší, než ty starší paštiky....

  • Start
  • Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Beroun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Aktualizace vyšla včera viz https://xm.cz/blog/kdo-dostal-aktualizace-hyperos-miui-ci-androidu-ve-4-tydnu/ takže opravdu nemůžeš čekat, že jí Vodafone schválí a pošle zpět za 1 den ( pokud jí vůbec dostane ke schválení )

 

2) Není kam spěchat osobně osobně odkládám "velkou" aktualizaci o cca měsíc, než se vyladí  detaily a opraví . 

 

3) Poradil bych ti jak tam nacpat EU nebo Global verzi ( na které to včera vyšlo ) ale jak psal @Marek-26 ve tvém případě to je o umrtvení mobilu, omlouvám se ale tohle není jen o stažení FW a vložení do mobilu 😞

 

 4) ano téma je o MIUI, ale HyperOS je v EU a Global verzích jen další grafická nadstavba běžící na Androidu 14 viz obrázek z odkazu výše.  "Nový OS" sice postavený taky na Android jádru  to bude myslím jen v Číně.

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umrtvení? Proč myslíš? Návod nevypadá nijak složitě. I když je fakt, že takhle to vypadá až moc jednoduše. 😄 Teď je otázka, jaké "kurvítka" se během procesu objeví (tak říkám všemu, co se může kdykoliv stát a potentovat to). 

Každopádně co psal pan Marek, tak rozhodně zmínka o umrtvení mobilu žádná nebyla. 😄 Jen mě prostě svým způsobem toxicky poslal do zadele. 😄 

No právě že ty weby sleduji a Xiaomi 13 i přes Xiaomi telegram informace byla už celkem dlouho, že Xiaomi 13 Pro má HyperOs už dávno ve světě. Když si dám tu práci, tak bych našel i tu zprávu (více jak 14 dní). Dokonce tuším že už někdy koncem prosince začátkem ledna padali zmínky o tom, že se uvolňuje HyperOS pro Xiaomi 13 PRO.

Co se týče chyb, ty jsem ochoten risknout. Ty vidíš nevýhody prvních verzí. To chápu. Já to zase vidím jinak. 🙂 A jelikož nebyla ani puštěna Android verze 14 na Xiaomi 11T Pro, tak mě to celkem dost zklamalo, že ani jeden ze dvou mobilů nedostal to, co lítá už ve světě. 😞

 

  • Start
  • Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Beroun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michael Fišar

  • HyperOs je jen nástupce MIUI, tedy nadstavba Androidu. Nejspíše je HyperOS přepsané MIUI od základů, takže využívá moderních Android systémů. 
  • Já bych i poradil, ale ve vašem příspěvku jste prokázal, že v tomto nemáte nastudovány potřebné znalosti či zkušenosti. A byl bych velice nerad, kdybyste díky mně a mým radám na dálku skončil s nefunkčním telefonem. 
  • Rozhodně se nesnažte nic prubnout. Různé verze MIUI (nevím, jak to bude s HyperOS) je třeba chápat jako úplně rozdílné verze UNIXových systémů. Není možné udělat upgrade, ale úplně novou, čistou instalaci. K tomu je třeba odemknout bootloader, nahrát alternativní Recovery a pár dalších věcí. 
  • Také mám Xiaomi 11T Pro a čekám, zda bude HyperOS i pro tento telefon.
  • Ať tak či tak, už od prvního Xiaomi Redmi 1S které jsem vlastnil je scénář Xiaomi/MI telefonu, který se mi dostane do ruky prakticky stejný. Odemknutí bootloaderu, čekání na odemknutí bootloaderu, nahrání TWRP (dvakrát či třikrát něco jiného, třeba, když TWRP ještě nebylo nebo nedosahovalo kvalit jiné alternativní Recovery) a následně nahrání ROM od MIUIOS.cz (dnes už STABLE, dříve WEEKLY BETA)
  • A proč EU verze od MIUIOS.cz namísto GLOBAL či jiné verze? V čom je naša ROM iná oproti originál Xiaomi ROM na miui.com - MIUI CZ&SK (miuios.cz)

A teď reakce na @Sparrow

  1.  Aktualizace vyšla včera a přichází ve vlnách, ne všichni majitelé ji dostanou nabídnutou hned první den. I kdyby měl Vodafone předschváleno, můžete dostat aktualizaci za měsíc.
  2. Jako bývalý betatester všeho možného, musím souhlasit. Vydržte, počkejte. Není kam až tak moc spěchat. Zvláště v případě, že se jedná o primární zařízení. 
  3. Uvedl jsem výše odkaz na fórum ohledně skvělé verze MIUI (nově i HyperOS) založenou na upravené čínské verzi. Věřte, že jsem toho ozkoušel mnoho, včetně sestavování si vlastních verzí Android (resp. úpravách stávajících). Nyní jsem rád, že mi to někdo kvalitně sestaví a aktualizuje (zjistil jsem, že nutnost přípravy/úpravy s každou novou verzí mě fakt neba). Začněte tedy pročtením základních "připíchnutých" témat na tom fóru a pokud se do toho rozhodnete jít, pravděpodobně nebudete litovat. 
  4. Nemám co dodat 🙂 

A zase zpět k Vám:

Každopádně co psal pan Marek... Marek přesně odkazoval na Brick telefonu, v lepším případě soft, v horším hard (to je to umrtvení). Sparrow pochopil o čem mluvím. Rozhodně v tom nemělo být nic toxického, nebylo to tak zamýšleno. Kdyby to mělo být toxické či poslání někam, preferuji přímé sdělení před "politickým" či podobným sdělením. 

...začátkem ledna padali zmínky... Opět, je třeba přesně sledovat, pro kterou konkrétní verzi je uvolněno. Také to není uvolněno pro všechny najednou. A v neposlední řadě, pokud má prodejce ještě nějak dále upravenou verzi, jdou na řadu mezi posledními po schválení a otestování ze strany prodejce (nejspíše případ Vodafone). 

Vyděržaj pioněr! Nebo XDA či MIUIOS 😉 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za obsáhlou odpověď.

Dokonce jste mi odpověděl i na věci, které by mě v tu chvíli nenapadli. Děkuji.

To jsem četl, že to je více méně "kopie" MIUI. Ale jako fanda novinek beru všechno, co se namane. 😄 I s tím spojená rizika. 

Co se týče zkušeností, to máte pravdu. U androidu fakt ještě ne. 😞 Přehrát si symbian v N-Gage, N70, N95,... to bylo na pohodu. Windows mobile také. 

S tím bootloaderem to se určitě mrknu. Už to mám připravené na další záložce, že si hned nastuduji, co to dělá, proč se to dělá, jaká jsou rizika,... Zatím to vypadá na parádní čtení.

Jak píšete s primárním zařízením.... Zažil jsem na Lumii insider W10. To byla jízda. Občas nešlo ani volat. 😄 Jako když by mi nešlo cokoliv jiného, to bych přežil. Ale SMS a hovory to bych byl dost v kopru. Tohle byla dobrá poznámka od Vás a tu si určitě vezmu k srdci.

Chjo, takže nezbývá nic jiného, než čekat....

 

PS: Omlouvám se, pokud mi někde přeskakuje diakritika (pravopis bych radši nesledoval 😄 ). Mám US klávesnici a jak tu nemám háčky ale jen čísla, tak ťuknu vedle.

  • Start
  • Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Beroun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Dobrý den, já ještě doplním, že aktualizaci pro Xiaomi 13 Pro testujeme tenhle týden. Pokud nenajdeme něco, co by vydání nové verze bránilo, během zítřka jí povolíme a pak už bude jen na výrobci, kdy se postará o její uvolnění ke stažení 🙂 

  • -
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • -
  • Chrudim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mate v nazvu EUXM mate evropskou distribuci. A necekate na Vodafone. Updsty se uvolnuji postupne, kdyby se v nejake vlne vyskytly problemy, tak ji stopnou. 

Pokud si chcete lehce zrychlit update, zmente si v telefonubregion na Polsko, zkuste update (bud dojde, nebo pro Vas stale neni) a dejte zpet Cesko

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Martin - Vodafone napsal:

Dobrý den, já ještě doplním, že aktualizaci pro Xiaomi 13 Pro testujeme tenhle týden. Pokud nenajdeme něco, co by vydání nové verze bránilo, během zítřka jí povolíme a pak už bude jen na výrobci, kdy se postará o její uvolnění ke stažení 🙂 

Dobrý den. Ooo to je super zpráva nejen pro mě. 🙂 Moc děkuji za informaci. Snad to dopadne dobře, držím palce.

před 6 hodinami, Tube napsal:

Pokud mate v nazvu EUXM mate evropskou distribuci. A necekate na Vodafone. Updsty se uvolnuji postupne, kdyby se v nejake vlne vyskytly problemy, tak ji stopnou. 

Pokud si chcete lehce zrychlit update, zmente si v telefonubregion na Polsko, zkuste update (bud dojde, nebo pro Vas stale neni) a dejte zpet Cesko

Zdravím.

To jsem na webu pochopil, četl jsem, co jednotlivé písmenka znamenají. 

A přímo na Xiaomi českém webu je psáno, že i když tam mám XM, tak už to nemusí být pravda (vložen výstřižek)... Ale zmiňují T-Mobile..... Což je fakt, že jako student cca 17 let zpět +-, tak zrovna oni byly dobrý "vyjebávači" i se studentskými tarify.... Proto i jejich nabídky na upsání k nim, rozhodně už nikdy.... Nikdy jim nezapomenu, jak tarif za 300 měsíčně mě stál průměrně 1100 až 1500. A to jsem chodil na brigády, což mě dost zachránilo.

----------------

image.png.b54f9ecf90bdb15f6e250ec03391c8fb.png

  • Start
  • Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Beroun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...