Přejít na obsah

Dynamická IPv4 místo IPv6


pmalecek
Přejít na řešení Vyřešil Ivo2003,

Doporučené příspěvky

Ahoj,

před pár dny jsem si pořídil domů Internet Basic, jelikož potřebuji záložní připojení. Z dob UPC jsem si pamatoval, že poskytovali dynamické IP adresy (veřejné), kdy pokud nedošlo k delšímu výpadku internetu či elektřiny, tak ta IP byla přiřazena v podstatě trvale. Internet mám doma, vše funguje, ale co jsem si všiml, tak modem má přiřazenou jen IPv6? IPv4 nikde nevidím (jen vnitřní, síťovou). Jelikož mám doma server pro svůj cloud storage a vzdálený přístup, tak bych potřeboval přepnout modem do bridge a mít skutečně veřejnou (klidně dynamickou) IPv4.

Je na to nějaký fígl, nebo mám volat na Vodafone, aby mi to přepnuli na IPv4? Lze to ještě vůbec?

V nejhorším případě bych si musel zaplatit statickou IPv4.

Díky.

  • Super Profi
  • Super
  • -
  • Vodafone Station
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to asi souhlasí. V administraci modemu IPv4 vůbec nevidím, je tam jen přiřazená IPv6, ale samozřejmě na weby přes IPv4 se dostanu. Čili ztráta IPv6 mi nevadí, potřebuji IPv4 (klidně dynamickou). Zavolám tedy na Vodafone. Děkuji za nakupnutí 🙂

Ještě bych rád doplnil, že po změně mi zůstala jak IPv6, tak je nově přiřazena i dynamická IPv4 🙂 zatím jsem tedy nerestartoval modem, ale v přehledu Vodafone vidím obě verze.

  • Super Profi
  • Super
  • -
  • Vodafone Station
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...