Přejít na obsah

Nastavení IP adresy


PeKo

Doporučené příspěvky

Zdravím,

když si VF router přepnu do bridge módu a mám vlastní pevnou IP adresu, pak jak nastavím WAN port ve svém routeru?

 

IP adresa = moje pevná adresa

maska = ???

gateway IP = ???

 

Poradí někdo? Moc díky!

  • Premium
  • Red Maxi
  • -
  • Vodafone Station
  • Teplice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chápu, díky .... jenže my za VF router zapojujeme vlastní router, takže potřebuji dát VF router do bridge módu .... a pak na vlastním routeru nastavit WAN s určitými parametry. A k tomu potřebuji masku a gateway IP, jenže to VF nemá nikde uvedené...

  • Premium
  • Red Maxi
  • -
  • Vodafone Station
  • Teplice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastni router dostane v pripade bridge-modr na WAN v DHCP verejnou statickou IP, je-li vam pridelena. Ja osobne u bridge volim na modemu LAN 1. Ale to je jen ma preference. Melo by to jet i na ostatnich LAN portech modemu. Na modem v bridge se pak da dostat pres IP 192.168.100.1

Pro kontroku paketu, nebo vypnuti LED (nevim, jestli to umi i VF station), nebo restart modemu

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tubev každém případě přidělování veřejné IP (dynamické) funguje na libovolném LAN portu modemu., vyzkoušeno. Statickou veřejnou IP nemám, tady nevím. Jen předpokládám, že to bude stejné.

Pokud náhodou se vyskytne nějaký problém, stačí VF modem restartovat, ten si "olízne" za ním připojené zařízení a na ten konkrétní port opět přidělí veřejnou IP.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo diky. Myslel jsem si to. Jen jsem mel predtim CISCO a ten mel 1 LAN port. A ted mam 5 mesic modem Compal a ten jsem proste pripojil, zmenil na bridge a funguju se stejnou dynamickou IPv4, jako predtim u CISCO. Vic jsem nepotreboval. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...