Přejít na obsah

Featured Replies

Odesláno

Dobrý den všem, mám telefon xiaomi redmi note 9 pro od vodafonu a nějak se mi nestahují žádné aktualice androidu ani miui. Je to divné, kluk má starší verzi redmi note 8 T, který jsme kupovali na Alze a už má stažený novější android i miui 14 a mě žádné aktualizace nepřišly. Hledám všude možně informace na internetu kolem aktualizací androidu a miui k mému telefonu, ale je toho tolik a někdy dost odborné názvy, které prostě neznám, tak to zkouším s dotazem zde. Nevěděl byste někdo, jak a jestli vůbec na můj telefon aktualizace existují, případně jak na ně nebo tím, že jsem si ho kupoval u vodafonu, mám prostě smůlu. Díky za váš čas odpověď P.S. přikládám foto mého systému.

https://www.rajce.idnes.cz/f1598397709

 

 

Odesláno

tenhle telefon šel na trh 5.5.2020 https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-10217.php 🤔

a podle týhle stránky https://xiaomiui.net/how-many-years-of-software-support-do-xiaomi-smartphones-get-11225/ tim pádem veškerá podpora skončila a ani možná nejnovější aktualizace neřeší žádný bezpečnostní problémy, tudíž jediná možnost aktualizace je alternativní systém od komunity 🙂 např. pixel experience https://get.pixelexperience.org/miatoll

ale koukám, že tam za poslední dva měsíce už taky žádná aktualizace nevyšla, tak jedině zkusit něco najít na xda https://forum.xda-developers.com/c/redmi-note-9s-note-9-pro-indian-model.10207/

  • -
  • -
  • jenom testuju
  • Vodafone TV app Samsung
  • Praha
Odesláno

Super, díky za info a tipy.

Odesláno

Redmi Note 9 pro ma MIUI 14. Pro aktualizaci se doporucuje zmenit oblast, na PL, nebo Svycarsko. 

 

Z oznaceni zelefonu vidim, ze je brand VF a tam se ceka na uvolneni aktualizace operatorem. Ale zkusil bych zmenit oblast, jestli se aktualizace nevynutiScreenshot_2023-07-11-10-34-59-062_com.android.settings.thumb.jpg.cdc42fcbf66a62447b06ccbbfec5c760.jpg

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
Odesláno
  • Centrum péče

Pěkný den, poslední aktualizace pro tento telefon má označení V12.5.5.0.RJZEUVF a je z července 2022. Po této aktualizace byla ukončena pro tento model podpora ze strany výrobce, další aktualizace tedy již nebude.

Ještě bych rád doplnil, že aktualizace vždy připravuje a vydává výrobce, v případě nákupu u operátora může být firmware přizpůsobený (aby fungovalo 5G, VoLTE, Wi-Fi volání...) a operátor aktualizaci před vydáním testuje, i tak ji ale vydává výrobce.

  • Super Fibre
  • Extra
  • ALLinONE
  • Vodafone TV app Samsung
  • Pardubice
Odesláno

Tak to bych zvazil odemknout bootloader, nahrat tam globalni ROM, nebo Lineage OS. Ale asi to nebude pro bezneho uzivatele

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
Odesláno

Jde to v pohodě, ale je fakt, že to není můj první mobil co sem si "upravil" 🙂

 

Ale zrovna u Xiaomi je ti zrovna brnkačka, ofiko odemčení boodloaderu a o ofiko soft pro nahrání ROM. A hlavně velká komunitní podpora.

Já si právě Note 10 Pro, vybral proto, že jde "odemknout a hrát si s ním", kdežto mobily s chipsetem pro5G ještě nešli (nevím jak teď, mák mobil vždy na min 2-3 roky)

  • Super
  • Basic
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • Praha 10

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

Právě prohlíží tuto stránku 0

  • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community