Přejít na obsah

Router Huawei B2368-66 wifi 5GHz samovolně vypne


Návštěvník marty.123

Doporučené příspěvky

Návštěvník marty.123

Dobrý den,

řeším problém s routerem Huawei B2368-66. Na novějších zařízeních je extrémně pomalá Wifi 2,4 GHz.

Wifi 5 Ghz běží korektně, ale po několika hodinách provozu se samovolně vypne. V administraci je ale viditelně zapnutá jak síť 2,4 GHz, tak 5 GHz. Pomůže restart, ale pouze na cca 2 hodiny, pak je opět síť 5 GHz neviditelná.

Firmware je V100R001C00SPC139, 31.03.2020, aktuální podle stránek podpory Vodafone.

Provedeno tovární nastavení podle manuálu, vše je v defaultním stavu, změněny pouze přístupové údaje pro správu, název sítě a heslo, zabezpečení WPA2-PSK.

Síť na frekvenci 2,4 GHz funguje na starých zařízeních na maximu deklarované rychlosti  (cca 30 Mbit), na nových je rychlost download max 3 Mbit. Připojení kabelem také na maximu.

Síť 5 GHz funguje na všech zařízeních v rozmezí 15-30 Mbit v těsné blízkosti routeru, ale vypíná se.

Již jsem volal na datovou podporu Vodafone, bylo mi ale sděleno, že pokud se závada nepotvrdí, zaplatím výjezd a práci technika. Po běžném restartu zařízení je ale vše ok (kromě pomalé Wifi 2,4), nerad bych platil za závadu, která se znovu projeví za několik hodin.

Máte prosím řešení, co s tím?

Děkuji.

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se podívat v menu modemu, na jakém kanálu je 5 GHz síť po restartu a jestli nedojde po těch cca dvou hodinách k nějakému přeladění do jiného kanálu. V podstatě to stejné i pro pásmo 2,4 GHz.

Potom bych se díval po zarušenosti v těch kanálech, případně zkusil nastavit kanály aby jejich nastavení nebylo v režimu auto. A vyhnul se pásmům, která se přelaďují kvůli DFS.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marty.123

Děkuji za oba příspěvky.

Wifi 5GHz zatím běží, zakázal jsem automatický výběr kanálu a nastavil kanál manuálně podle doporučení výše.

Je zvláštní, že síť 2,4 GHz běží na starých zařízeních v pohodě, na relativně nových (do 2 let) NTB a telefonu max 3 Mbity.

Pokud nebude padat síť 5GHz, tak mi to může být asi jedno, jen má o něco horší pokrytí.

Ještě jednou díky.

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...