Přejít na obsah

Opera Lucid Mode


RichardHorcic

Doporučené příspěvky

Asi to budu muset vyzkoušet,

Operu používám jako svůj hlavní prohlížeč na mobilu i počítači hlavně kvůli tomu že umí dobře blokovat reklamy, i když vím že někteří říkají že Opera může představovat určité bezpečnostní riziko, kvůli tomu že jí vlastní Číňané, ale zatím jsem na žádný problém nenarazil,

tedy až na modem Compal, který mě pořád hlásí, že se nemůžu do něj přihlásit kvůli tomu že už mám stránku otevřenou někde jinde, což ale není pravda.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Opera Lucid Mode

Taky mám Operu nastavenou jako hlavní prohlížeč už řadu  let a nedám na ní dopustit. Vývojáři se opravdu snaží, už před časem přišli například jako první z bezplatnou  VPN v nastavení a avizují další a další vylepšení. 

S tou domnělou hrozbou bych to rozhodně tak horké neviděl. Naopak, největší bezpečnostní riziko představují  právě ti,  co se snaží za každou cenu vyvolat mezi lidmi nenávist, strach a obavy ze všeho Čínského a přitom na uchu mají nejnovější model chytrého telefonu Huawei a někteří i jezdí v čínském SUV.  Proč teda všechno Čínské není zakázané, když je to tak strašně rizikové?  Podle mě (a nejenom podle mě), daleko větší nebezpečí hrozí od Google, Facebooku, nebo Twitteru, protože právě ti monitorují veškeré informace úplně o každém a to je lehce zneužitelné.

 

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • VTV Premium box
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Operu používám snad už někde od 6-7.x verze..?  Jenom pořád nechápu tu averzi VF.

Chyba - Nepodporovaný prohlížeč. Pro mobilní zařízení využijte aplikaci. (WF052)

Ale dá se přinutit:

https://www.groovypost.com/howto/change-user-agent-string-edge-chrome-firefox-opera-internet-explorer-safari/

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cvancara 

Citovat

Jenom pořád nechápu tu averzi VF.

Tak jestli to nebude právě tím, že Opera je sice projektem norské vývojářské  firmy, ale je financována a podporována čínským konsorciem. 

A jak současný  trend velí, - co je čínské, to je automaticky špatné. Všichni kteří chtějí v dnešním světě přežít, nebýt pranýřováni, či dokonce úplně zlikvidováni, musí Čínu odsoudit,  akceptovat 36 pohlaví a zaměstnat přiměřený počet gayů, nebělochů a žen. Určitě to zase někoho pohorší (pokud mi to jak je tady zvykem nesmažou) ale takhle zvrácený ten svět prostě dneska je. Bohužel...☹️

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • VTV Premium box
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak kud jde o Číňany tak nějaké potencionální bezpečnostní riziko tam možná je, zatím jsem ale na žádné nenarazil ani o žádném neslyšel, jak je známo tak Vodafone je ujetý na bezpečnost, takže byla nějaká snaha Operu omezit, ale to už jsme mimo téma, já zkoušel i jiné prohlížeče ale vždycky jsem se rychle vrátil k Opeře a spíš mnohem častěji slyším v různých bezpečnostních dírách v Chromu, takže jsem rád že ho na počítači prakticky nepoužívám.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Firefox by taky potřeboval nějaké vylepšení, třeba YouTube v něm vypadá hůře, než když ten stejný stream se spustí ve VLC. 

K averzi vůči Opera mohlo přispět i to, jak se firma Opera ASA v minulosti chovala, dávala žaloby na Microsoft a přitom sama dělala úplně to samé (a možná ještě horší) kvůli čemu Microsoft žalovala. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...