Přejít na obsah

Odkup modemu


Návštěvník Kuba

Doporučené příspěvky

Osobně, "sdílené" věci také moc nemusím, ale u modemu sem ochotný to tak nějak akceptovat,ale musí mi vyhovovat a fungovat. Když vezmu že mi doma funguje vše víc jak 22let přes kabelovku a najednou je ta nejzákladnější věc pro mě "problém" a změna providra jaksi není možná(v domě je jen Vodafon, ex upc) tak mě to i začíná štvát. Prakticky rok odmítám přechod na 1Gb jen kuli modemu dokonce i rozdíl ceny v akcích byl mezi mojí funkční 300 a 1Gb jen pár korun, ale kvůli nefunkčnosti sem to nemohl využít a dnes vím že mě stejně bude čekat dřív nebo později stejně nucená změna modemu.. Dobře vezmu compal a 500 rozdíl pro mě bude jen v ceně a platbě za pronájem zařízení. Prostě jsem už chtěl upgrade tak na 1Gb, když už to budu muset podstoupit. A osobně si myslí že kvůli bridge nejsem jediný kdo dodnes na 1Gb nepřešel, protože se prostě nechce nebo nemůže vzdát svého síťového HW.

Co se týče odkupu, funkční modem bych spíše rád odkoupil už proto že se nikam nehodlám stěhovat a je to pro mě investice na dlouhá léta, stejně jako mojich zatím 11let s ciscem.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl původně bazarové  Ubee za 300 a pak jsem koupul bazarový compal asi za tisíc - za šest let by to bývalo dělalo asi 5 tisíc oproti 1300.

Jinak já je nežaloval, já podal podnět obchodní inspekci, ta mi odpověděla, že s nima zahájila řízení pro přestupek, jehož jsem ale nebyl účastník, tak zkusím nějak urgovat, jak to dopadlo.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastny DOCSIS modem (okrem limitovanej zaruky - dva roky) ma este jednu negativnu stranku - provider nebude poskytovat upgrade fw.. to moze byt problem, opisem moju skusenost: 

Vodafone DE spustil OFDMA na upload kanaloch a bolo treba upgradovat fw modemu, lebo neustale zahlcoval siet chybami.. prenajate samozrejme upgradoval, odkupene/vlastne nie - nech sa majitel postara.

Stalo ma to 50 EUR, aby mi tretia firma (ktora ma CMTS aj potrebny fw, ktory nie je verejny) upgradovala fw.. sucasna cena DOCSIS 3.1 modemu (ktory Vodafone DE pripoji do siete) je 220 EUR a je ich nedostatok.

Bezny BFU to riesit nebude a bude spokojny s prenajatym routerom providera (pripadne v bridge mode, ak chce mat vlastny router za nim).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Centrum péče

@jelen405 Pěkný den, vlastní router využít můžete, je však potřeba mít modem pro kabelový internet, až za něj si můžete připojit vlastní router (na modemu si nastavíte režim bridge). Návody k našim modemům najdete na https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/kabelovy-internet/

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...