Přejít na obsah

Pomalá rychlost bezdrátového internetu


Návštěvník Zbyněk

Doporučené příspěvky

Návštěvník Zbyněk

Dobrý den.

Chtěl jsem se zeptat, zda řeší vaše firma pomalou rychlost bezdrátového připojení rodinných baráků. Bydlím v Mirovicích okres Písek a od podzimu minulého roku rychlost silně pokulhává. Platím u vás za 30 Mb a nyná se pohybuje kolem 8 Mb a večer krásných 2 Mb. Dříve vše chodilo poměrně dobře a nyní zjišťuji, že převládá kvantita místo kvality. I když jsem volal na podporu, dodnes mi nebylo sděleno, zda s tím půjde cokoliv dělat. Nejsem jediný v této lokalitě, co mu přestává internet chodit a odchází od vaší společnosti. Koukal jsem na konkurenční firmy a na výběr vždycky je, za méně peněz více muziky a spolehlivější.

S pozdarevm

Z. Kotrba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Hezké odpoledne, Zbyňku,

pokud u vás internet nejde tak rychle, jak by měl, tak na základě prověření vždy dojdeme k nějakému výsledku. Nejsem si tedy na základě vaší zprávy jistý, jak to dopadlo ve vámi popisovaném případě. Určitě to ale můžeme zkontrolovat a zjistíme, jak to vypadá. Kontaktovat nás můžete přes https://tam.je/forum.

Ještě pro jistotu doplním, že rychlost je nutné měřit přes síťový kabel (počítač je spojený s modemem kabelem) a ostatní zařízení musí být od modemu odpojená. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zbyněk

Dobrý den.

Nikdo se mi nikdy nezavolal zpět a na podpoře řekli, to je normální 🙂

Vím jak se měří rychlost internetu a taky mám všechny důležité věci po kabelu (a ještě záleží na typu kabelu a jeho propustnosti).

Dám tomu ještě jednou šanci a zkusím podporu, ale nedávám tomu žádnou naději. Přeci víc zákazníků, víc peněz a kvalita?

S pozdravem

Z. Kotrba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Rychlost připojení by se určitě měla pohybovat alespoň nad 9 Mb/s. Obecně tedy můžu říct aspoň to, že rychlosti, které jste psal, nejsou normální a nějaký závěr k tomu tedy určitě zjistíme.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zbyněk

Dobrý den. 

Jak tak koukám na vaši odpověď, nestačím se divit. Mám od vás zakoupenou službu, kde je výslovně napsáno 30 Mb. Vždycky je menší rychlost, bral bych do 20 Mb při plném zatížení sítě. Jak můžete napsat 9 Mb?????? To si ze zákazníků evidentně děláte srandu. Jen mě překvapuje, že v dřívějších dobách to běželo a dnes ne. Počítám, že časy na vysílačích se změnili a už neplatí, co zákazník to port. Pokud si dobře pamatuji z dob, kdy jsem do toho dělal, bylo to tak. Ale jak už jsem psal, více zákazníků, více peněz a kvantita zvítězila nad kvalitou. Malý poskytovatelé internetu začínají být lepší a mít i lepší služby. Jen pro zajímavost, na stejné adrese mi nabízí menší poskytovatelé internetu 80Mb a druhý 50Mb a cena cca o 200 Kč míň. Agregace do 20%, to zájmená, že i na 50Mb bych byl na tom líp. Těším se až mi za dva měsíce skončí smlouva a odejdu. Telefony a smlouvu zatím nechám, uvidíme časem. 

S pozdravem

Z. Kotrba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Zbyněk Zbyňku, těch 9 Mb/s je tzv. minimální rychlost a vychází z podmínek služby, které můžete vidět na https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-pevny-internet1/.

U připojení přes mobilní síť nikdy neplatilo, že by mohl mít zákazník vyhrazený "port", to asi zaměňujete s DSL připojením. U mobilní sítě se o kapacitu v síti dělí všichni zákazníci z okolí. Z toho také vyplývá, že se vytížení může v čase různě měnit. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...