Přejít na obsah

Dva routery za modemem


Návštěvník GOOD15

Doporučené příspěvky

Návštěvník GOOD15

Ahoj, potřebuji poradit zda to půjde nějak vyřešit jsem trochu bezradný. Mám internet pomocí kabelu od exUPC 500 Mbit. A potřebuji mít v síti dva ASUS routery (jeden centrální a druhy pro AiMesh) je to kvůli DDNS, USB atd… ale je zde problém jelikož mi při nastavení režimu modem (UPC zařízení) a režimu směrovač (ASUS) dost spomakuje připojení skoro o  60%. Když dám ASUS jen jako AP tak ho nedokážu spravovat kvůli USB portum a DDNS. Diky všem za možná řešení

Upraveno uživatelem GOOD15
Špatná formulace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Dva routery za modemem
Návštěvník dymytry1

Je modem (asi Compal) tedy nastaven do režimu bridge? Potom bych dalšímu Asusu nastavil DHCP a další už bych nastavil tak, aby mi směroval pouze ten první Asus ( bez DHCP).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník GOOD15

@dymytry1 Compal je v režimu brige, ASUS má svůj AiMesh (tedy je to prostě proprietární mesh systém bez složitého nastavování), jde mi o ten primární router zda ho nemám nějak přenastavit. Částečně mi pomohlo povolení jumbo frame. Rychlost měřím na kabelu UTP CAT5e 1m připojením přímo k primárnímu routeru který je promojen s Compalem taky UTP CAT5e 1m.

Technické info: primární router ASUS - RT-AC68U v3, uzel AiMesh ASUS - RT-AC68U v2, modem exUPC Compal CH7465LG-LC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když necháš zapojený jen první Asus za Compalem a nastavíš Asus do režimu běžného routeru, taky je na kabelu s rychlostí problém (kolik naměříš a jak měříš)?

A když necháš Compal v režimu bridge, na zkoušku za něj na kabel připojíš rovnou počítač, kolik změříš rychlost?

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AC68U je 8 ročný model z prvej generácie WiFi 802.11ac  v 2013.. a 500 MBit priepustnosť má iba pri hw akcelerácii (Broadcom CTF - Cut Thru Forwarding), nesmie byť zapnutý QoS ani ďalšie funkcie - kedysi som ho mal a nemal problém s takou rýchlosťou (minimálne WAN-LAN Ethernet), ale nič nebolo zapnuté okrem samotného NAT/firewallu.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník GOOD15
V 26. 10. 2021 v 7:54, sodekcz napsal:

Když necháš zapojený jen první Asus za Compalem a nastavíš Asus do režimu běžného routeru, taky je na kabelu s rychlostí problém (kolik naměříš a jak měříš)?

A když necháš Compal v režimu bridge, na zkoušku za něj na kabel připojíš rovnou počítač, kolik změříš rychlost?

Když jsem to takto uděla ať už jsem přepnul Asus do režimu AP nebo jsem připojil přímo NTB kabelem ke Compalu tak to bylo okolo 500 Mbit/s. Prostě je to něco v nastavení toho Asusu a já nedokážu přijít na to co to je. A obřas když připojím NTB přímo k primárnímu uzlu Asus tak se to dostane občas rychlost přes 400 ale nevydží to dlouho a spíš se to pohybuje do 300.

V 26. 10. 2021 v 9:55, Adolf.Shitler napsal:

Příčinu zpomalení bych viděl ve slabém HW samotného routeru Asus (CPU jenom 800 MHz). Určitě nepoužívat USB třeba s externím diskem pro FTP, pak v nastavení povypínat nesmysly typu AiProtection a QoS - a výhledově uvažovat o nějakém výkonnějším modelu.

A jaký router byste doporučil? Něco co vydržá pár let a bude i ready na 1Gbps?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...