Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mayki07

NAT vypnout zvládnu dle obrázku, ale co si mám představit pod "na modem nastavit statickou routu pro rozsah za asusem"? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Někde v compalu nebo ve VF station budete mít nastavení routování, dynamické routy a statické routy. Do statické routy si dáte váš rozsah a GW bude IP adresa asusu za modemem (určitě musí být v jiném rozsahu, např 192.168.100.0/24 na modem )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mayki07

Takže to shrnu, na VF station dám do statického routování můj potřebný rozsah, což je 192.168.100-199 a jako GW vyplním adresu Asusu což je 192.168.0.1.

Je to tak? O víkendu až nebude distanční výuka tak to zkusím na tom Compalu. Doufám že ten VF station má takové možnosti nastavení. Jinak díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek
V 13. 4. 2021 v 23:27, Evzen napsal:

Nevim, jestli to tady v te zaplave uz nebylo...

Zkousel uz nekdo poridit ten gigabit, ale s nasledujicimi podminkami?

  • ze by si prozatim zamerne nechal Compal (tj. nizsi rychlost) kvuli bridge mode a IPv4
  • az pozdeji, az konecne VF Station bude umet bridge, by presel na VF Station

Dokazali by vubec operatori pochopit, o cem jde rec? Jsem dost skeptickej...

Dnes jsem se přesně o toto pokusil, po tom, co jsem pročetl sousední vlákno, které začalo už loni, kdy gigabit úplně začal.
Operátorka byla jak chápavá, tak ochotná. Rozloučili jsme se, ona pohovořila s nadřízenou i s techniky a zavolala mi zpět.

Výsledek, opravdu to nejde. Takže buď počkat až na konec května a objednat téměř na konci akce a přetrpět červen a červenec (doufám, že bridge v srpnu opravdu už pojede).
Zkoušel jsem i cestu, že bych se přihlásil dobrovolně k testování, ale ani tudy to neprošlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P.Paroulek
V 27. 4. 2021 v 8:04, Mayki07 napsal:

Ahoj, chtěl jsem se zkušenějších zeptat, jak bezbolestně přejít na gigabit, když Vodafon Station nepodporuje režim bridge. Teď mám vše pořešené vlastním routerem, kde mám rezervované IP adresy pro zařízení (řeším chytrou domácnost, světla, vypínače, NAS, raspberry) a za 14 dní mi přiveze technik Vodafone Station a já to budu muset vyřešit. Mám svůj router přepnout do AP režimu a celou rezervaci IP adres nastavit v tom novém modemu? Půjde to? Potřebuji konkrétní rozsah 192.168.0.1 - 199.  Nebo to mám připojit jako LAN -LAN a nějak rozlišit dvě sítě? Přiznám se, že tomu moc nerozumím, ale nějaké základní nastavení zvládnu.

Dobré odpoledne,
mám také vlastní (linux) router, s více službami - pošta, sdílení obsahu přes WebDAV, několik VPN a další. Chybějící bridge-mode mi zkomplikuje život, ale doporčuji udělat to samé, co se chystám udělat sám.

Nechte si váš domácí router nastavený tak, jak je, že má z venku adresu z DHCP (akorát nedostane veřejnou ale vnitřní), tím bude vaše vnitřní síť fungovat bez nutného zásahu stejně jako dosud.
V novém modemu co dostanete si pro vnitřní síť vyberte JINOU než tu, kterou nyní máte - např 192.168.10.xxx protože žádný (ani váš současný ) router nedokáže fungovat, když má na dvou rozhraních adresy stejné sítě.
Pokud potřebujete mít dovnitř přímý přístup z venku, jak potřebuji já, tak ještě v novém modemu zapnete předávání TCP a UDP portů, které potřebujete, nebo případně všech 1-65535. Jak se to krok po kroku nastavuje nejsem schopen napsat, protože modem si objednám až za měsíc, abych alespoň zkrátil provizorium o měsíc.

PP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Řešení to sice je, ale ne pro lidi co se chtějí vyhnout dvojitému natu či chtějí do své sítě propašovat jiný než TCP a UDP provoz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jen pro zajimavost - jaky jiny by se tak nekomu mohl jeste hodit?

Nejsem zadnej expert síťař, ale nenapada me, co jinyho bych osobne potreboval. Tak jsem proste zvedavej 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...