Přejít na obsah

EPG - časovač záznamu nefunguje


Návštěvník V. Blaha

Doporučené příspěvky

Návštěvník V. Blaha

Mám starší TV Sony KDL 32W4000.   Po zvolení  menu  EPG  si chci zadat naprogramování nějakého pořadu, který  se bude vysílat později.  Když kliknu na tento pořad, zobrazí se mně možnosti:
- Časovač záznamu
- Připomenout
- Časovač, manuální nastavení. (viz foto 1)
Žádná z těchto funkcí mně nefunguje a na obrazovce se, poté co zvolím např. časovač záznamu, napíše: "Údaje o tomto pořadu jsou chybné" - viz foto 2
Dříve to fungovalo, teď už asi od vánoc ne.   Kladu si tyto otázky:
a)  může to být způsobeno tím, že někdo zase něco dělal v systému EPG u  VF (resp. UPC) ?
b) je závada na mé TV Sony ?
Pokud máte někdo obdobnou zkušenost nebo doporučení, co mám udělat, budu rád.
Děkuji
V. Blaha

 

 

20210309_155801.jpg

20210309_155752.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník V. Blaha

Záznam dělám přes scart na  DVD rekordér.  Doposud to fungovalo.  Myslím, že není problém v zapojení nebo kabelech.

Záznam dělám přes scart na  DVD rekordér.  Doposud to fungovalo.  Myslím, že není problém v zapojení nebo kabelech.
Z TV na DVD lze nahrávat bez problému, ale nefunguje to naprogramování časovače nahrávání přes EPG.

Ještě na doplnění:   Mám doma ještě novější TV Sony s CA modulem a kartou od UPC. Zde mi časovač nahrávání funguje.  Kladu si otázku, jestli  u "staré SONY" , kde je starší software, není už nekompatibilní  "nové" provedení EPG.  Je možné, že jej VF nějak "vylepšil", takže na nové TV to jede a na staré TV to nejede.
Nevím, na jakém principu funguje EPG a časovač?   Je to otázkou signálu od UPC nebo SW televize?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník V. Blaha

Pane cvancara, jak může nastavení nahrávání na TV (tzv. časovač záznamu) začít nahrávat na externí USB disk? 
Já mám TV propojenu s DVD rekordérem přes  AV1 - konemktor scart.   Když nastavím (naprogramuji) v časovači nějaký pořad, tak se sám DVD rekordér zapne a nahrává. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to kdysi dávno taky zkoušel a myslím že to fungovalo ale finta pokud si dobře pamatuju byla že musel bejt ten scart plnej - myslím zapojený všechny dráty a ono si to fakt posílalo, už to dávno nepoužívám myslím že tam bylo 21pinů ale fakt je to dlouho......odešel jsem od toho pouze sd 

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to znám a taky jsem to i zkoušel. Problém je ten, že rekordér se zapnul, přepnul na AV1, ale už ho TV nedokázala zase vypnout.

A proč se tu plete externí USB disk zase? Ano, ten mám v TV zapojený taky - protože TV ho utáhne a nepotřebuje ext. napájení, tak nahrávat normálně jde. Ale scart a USB jsou dvě rozdílné věci.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti rozumím nebudem tu řešit jak to kdo má zapojený, to je přeci jeho věc......    rád bych ti pomohl ale už to nemám kde vyzkoušet já jsem už šel jinou cestou - hd tuner, dvd recorder sice mám ale vše zapojeno přes hdmi pouze jako přehrávač je divný že to chodilo a najednou nic

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace o tom, že "údaje o tomto pořadu jsou chybné" by znamenalo, že se informace v EPG liší. TV načetla informace dříve a nyní nesouhlasí s aktuálním stavem. Něco podobného se mi stává v KODI, kdy nelze nastavit časovač (bohužel přesný důvod se neuvádí, zjistil jsem to náhodou). Stačí vymazat data EPG a načíst znovu. Jak to udělat u TV ale nevím a to mám už druhou Bravii (aktuálně KD-55XE8505). Co se týká nahrávání v TV tak položky pro nastavení nahrávání nejsou aktivní, pokud není připojený disk. Výjimkou je "připomenutí" kdy se TV zapne. Po automatickém zapnutí se ale objeví informace o programu na obrazovce a pokud se na ni nereaguje, po nějaké době se TV zase vypne.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...