Přejít na obsah

Přechod na Vodafone internet


Návštěvník vosay

Doporučené příspěvky

Návštěvník vosay

Jasný, což to je v pohodě, to zase taková lama nejsem :D Spíš mi šlo o to, že takové blbosti mi musí nastavovat ISP, proto jsem se zbavil toho Mikrotiku, dal svůj TP Link a všechno v pohodě. U TP Linku jim nejde nastavit vzdálený přístup, tak jsou rozmrzelý a z tohoto důvodu ani na dálku neporadí. To vše 70/70 s ipv4 za 400,- proto chci změnu na upc 300/20 za 429,- kdy mi jde hlavně o ten download, dnes hra pro Xbox 100gb žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně já tahám taky velký soubory film UHD má taky klidně 100gb je to tam za chvilku, když máš nebo budeš mít 300 tak by to mělo tahat asi 36mb používám JDownloader 2 bez problémů, měl by jsi bejt asi tak 4x rychlejší

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vosay

Přesně tak. Já ty filmy teda jen streamuji, ale to mé připojení už je dost na hraně, třeba 65mbit/s pro 4k v HDR není problém. Minulý víkend mi právě připojení jelo odpoledne někdy do půlnoci, co jsem měl sílu to měřit, cca poloviční rychlostí, tak jsem se nas...a řešil alternativy. Nerad bych právě něco podobného u VF, proto i toto vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vosay

Co jsem teď koukal, tak chtějí za tarif 500mbit 929,- to už je výhodnější 1gbit za 999,- Popravdě tady ty dvě ceny nechápu resp chápu, že kde je možnost toho 1gbit, tak si vezme člověk to. Zkusím těch 300, budu cenou na svých, případně přidáme. Co jsem ještě pochopil na info lince, tak mají cenovou politiku na nějaké 3 geo zóny, takže asi se ty ceny různě po republice liší i vzhledem k starým a novým smlouvám.
Spíš jsem zvědav, jak to technik vymyslí, chtěl bych využít stávající vedení, které jsem dělal při rekonstrukci na podzim. Z chodby domu z plechového stoupání natažený kabel do bytu v lištách do technické místnosti, kdy v technické místnosti mám udělanou zásuvku cat 6, z ní připojený router a z routeru kabel zdí a následně v zemi do obývacího pokoje za tv. Kabely jsou cat 5e. Historickou zásuvku upc pro kabelovku jsem zrušil, byla vyvedena z uvedeného plechového vedení přímo do první místnosti bytu, se kterým sousedí. V této místnosti zásuvku nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to je tedy pecka ta cena za 500...........bez komentáře.  Oni si s tím připojením poraděj, no vlastě nic jinýho dělat nemůžou - připojit......😁

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vosay

Snad půjde udělat jejich krabička někde po současné cestě resp natáhnout kabel v udělaných lištách do bytu, současný kabel přeruším mezi svou krabičkou a hlavním připojením, udělá se koncovka a cvaknu se do jejich krabičky. Nechce se mi to rozdělávat, už vůbec dělat další díry a lišty. Cesta do bytu musí být totožná, všechno běží v plechovém vedení na chodbě baráku.
Připravil jsem si to právě sám po první zkušenosti se stejným ISP, kdy přijeli borci s vrtacím kladivem a nic nebyl problém. Jedna díra na chodbu baráku, lívanec na chodbě, druhá díra v bytě do itongu, opět lívanec a ten mě fakt vytočil. Jeden druhému, tak teď si to zaděláš a zapatlal to akrylem v tubě, ta hmota žije dodnes počítám. V novém bytě jsem si raději připravil cestu sám a borec si akorát nacvakal kabel do zásuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ja mam lehce offtopic dotaz - zajimalo by me, PROC jsi vyhodil prachy za 100 Mbit zarizeni (router, switch), kdyz prakticky za ty same penize jsou 1 Gbit zarizeni 😮?
Argument "stejne nemam rychlejsi pripojeni do Internetu" moc neobstoji - zaprve, co je dnes, zitra nebude... a predevsim zadruhe, jde o prenosove rychlosti mezi zarizenimi uvnitr site.

Vim, ze to zni provokativne, ale ne, nechci z nikoho delat blbce... proste porad nechapu, PROC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vosay

Chápu tvou starost, ale je to úplně jednoduché. Vzhledem k tomu, že mám ještě jiný byt, kde prostě vyšší připojení (úplně jiný ISP) zatím není resp mi stačí stávající už nějakých pár let, využívám tam stejnou sestavu, tudíž do 100mbit. V současném bytě také dlouho stačilo připojení 70/70 tudíž totožná zařízení, nehledě na to, že switch (nechci router jako designový prvek obývacího pokoje, proto switch) jsem měl zadarmo od kolegy a router se slevou, jen doplnění těch financí. Žádnou vnitřní síť nepoužívám, takže co mám v tarifu, to poskytuji koncovým zařízením, tudíž žádnou síť 1gbit nepotřebuji. Nemám barák, kde bych se samozřejmě zařídil jinak, případně přípravu na síť udělal. Takže switch mě teď nezruinoval, případně to neudělá ani router...a starý dám rodičům, kteří takhle pokrokově nemysleli [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...