Jump to content
Jste tu správně, z UPC Zone je teď Techforum! Mění se jen jméno a adresa, jinak stránky fungují dál tak, jak jste zvyklí, ke sdílení zkušeností a názorů nebo jako zdroj spousty dobrých rad.

Spam

Peter
 Share

Recommended Posts

V poslední době, asi 14 dní se občas "poslední příspěvky" zobrazují ve znacích - Japonsko nebo Čína - nepoznám. Je to můj problém nebo problém fóra? Nikdo o tom tady nepíše.

• 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • COMPAL CH7465LG, CA moduly
  • Brno, Žabovřesky

nedochází k žádnýmu nabourání fóra 🙄 prostě tu v noci spamujou svý paznaky boti z japonska a severní koreje
antispam od googlu tady je, ale holt si s tim poraděj, dokonce si poradili i s odpovědí na otázku při registraci, tak nezbejvá než doufat, že daj brzo pokoj
lezou sem jenom v noci, tak možná na noc zapnu schvalování registrací adminem a přes den to zase vypnu, třeba je to přestane bavit 🤔

• Agree 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

• Slamb changed the title to Spam

Jo dneska dopoledne jsem jich tady několik likvidoval, naštěstí je to jen na pár kliknutí.

Pamatuji že na starým fóru s tím byly také problémy, nakonec jsem vymyslel jako kontrolní otázku napsat nějaké těžší české slovo pozpátku, třeba žabička a ještě jsem tu kontrolní otázku napsal stylem "napiš poz pátku" a s tím už si žádný spambot neporadil, protože nedokázal přeložit ani tu kontrolní otázku. 🙂

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

Ahoj Tomusi, 

nevím jak moc můžeš zasahovat do kódu, ale kdysi ( 12 - 15 let ) jsem řešil něco podobného, byl to kontaktní formulář na stránkách jedné pizzerie. A po cca 2-3 měsících chodilo denně cca 50 nabídek na viagru aj. Zkoušel jsem snad všechny možný obrázkový ochrany, dokonce i jednu co byla animovaný rotující gif, ale i to časem prolomili. A hlavně pro uživatele to bylo delší než vyplnit ten formulář  😞

Potom jsem někde na netu našel jednoduchý a geniální nápad. Oni vlastně byli nezávisle 2 a já je propojil dohromady. 

1. Skryté pole ( né hidden ale přes css !! ) se jménem např "street"  ---> po odeslání je vypněné ? je to robot
  2. Skryté "Submit" tlačítko, před normálním pro odeslání ---> odeslal formulář tímto tlačítkem ? je to robot
  3. Klasické hidden pole kde jsem "zašifroval" čas načtení stránky/formuláře v obráceném formátu SSMMHH a místo čísel písmena 1 -> A, 2 -> B, 3 -> C atd.  Po odeslání formuláře jednoduchý script spočítá jak dlouho trvalo jeho vyplnění ----> pod 10s ? je to robot

metoda 1 a 2 odfiltruje cca 3/4 botů a o ty chytřejší se postará metoda 3. Jo a ještě je přesměrovávám na Google a časem je to i přestane bavit 😄

Jednoduché a fungující do dneška, normální uživatel nic nepozná. 

• Like it 1
  • 150 Mb/s
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10