Přejít na obsah

Spam


Návštěvník Peter

Doporučené příspěvky

Návštěvník Peter

V poslední době, asi 14 dní se občas "poslední příspěvky" zobrazují ve znacích - Japonsko nebo Čína - nepoznám. Je to můj problém nebo problém fóra? Nikdo o tom tady nepíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedochází k žádnýmu nabourání fóra 🙄 prostě tu v noci spamujou svý paznaky boti z japonska a severní koreje
antispam od googlu tady je, ale holt si s tim poraděj, dokonce si poradili i s odpovědí na otázku při registraci, tak nezbejvá než doufat, že daj brzo pokoj
lezou sem jenom v noci, tak možná na noc zapnu schvalování registrací adminem a přes den to zase vypnu, třeba je to přestane bavit 🤔

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Spam

Jo dneska dopoledne jsem jich tady několik likvidoval, naštěstí je to jen na pár kliknutí.

Pamatuji že na starým fóru s tím byly také problémy, nakonec jsem vymyslel jako kontrolní otázku napsat nějaké těžší české slovo pozpátku, třeba žabička a ještě jsem tu kontrolní otázku napsal stylem "napiš poz pátku" a s tím už si žádný spambot neporadil, protože nedokázal přeložit ani tu kontrolní otázku. 🙂

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Tomusi, 

nevím jak moc můžeš zasahovat do kódu, ale kdysi ( 12 - 15 let ) jsem řešil něco podobného, byl to kontaktní formulář na stránkách jedné pizzerie. A po cca 2-3 měsících chodilo denně cca 50 nabídek na viagru aj. Zkoušel jsem snad všechny možný obrázkový ochrany, dokonce i jednu co byla animovaný rotující gif, ale i to časem prolomili. A hlavně pro uživatele to bylo delší než vyplnit ten formulář  😞

Potom jsem někde na netu našel jednoduchý a geniální nápad. Oni vlastně byli nezávisle 2 a já je propojil dohromady. 

  1. Skryté pole ( né hidden ale přes css !! ) se jménem např "street"  ---> po odeslání je vypněné ? je to robot
  2. Skryté "Submit" tlačítko, před normálním pro odeslání ---> odeslal formulář tímto tlačítkem ? je to robot
  3. Klasické hidden pole kde jsem "zašifroval" čas načtení stránky/formuláře v obráceném formátu SSMMHH a místo čísel písmena 1 -> A, 2 -> B, 3 -> C atd.  Po odeslání formuláře jednoduchý script spočítá jak dlouho trvalo jeho vyplnění ----> pod 10s ? je to robot

 

metoda 1 a 2 odfiltruje cca 3/4 botů a o ty chytřejší se postará metoda 3. Jo a ještě je přesměrovávám na Google a časem je to i přestane bavit 😄

Jednoduché a fungující do dneška, normální uživatel nic nepozná. 

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...