Přejít na obsah

Nové podmínky specifikace služby Internet


MacLuke

Doporučené příspěvky

to neni žádná vychcanost, ale logickej krok 🙄 jednou za sto let může dojít k nějaký nepříjemnosti na síti a timhle se jenom vyhnou zbytečnejm problémům

a vždycky je čeho se bát, jednou se něco nepovede a hned se najde spousta lidí, co by rádi nějakou slevičku 😄 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, Marek-26 said:

Taky ten gigabit ale není dostupný všude. A pokud daný uzel bude vytížen, tak už ho neprodají dalšímu zákazníkovi.

Zmysel tej gigabitovej "akcie" (podobne ako VF DE) je skor upgrade celej siete na DOCSIS 3.1, cim sa zvysi priepustnost siete, rozdelenie uzlov na mensie oblasti (s mensim poctom uzivatelom na uzle - split node) a vymena koncovych zariadeni (ano, neda sa donekonecna pouzivat 10 rocne cisco/technicolor, ktore zatazuju siet).. a to ste u vas v CZ este celkom dobri, pretoze (aspon na papieri) deklaruje VF celkom slusnu cast svojej siete ako DOCSIS 3.1 ready (t.j. mozne nainstalovat gigabit), UPC SK ma po skoro dvoch rokoch DOCSIS 3.1 prevadzky stale iba hlavne mesto a dve dediny pri nej (aspon oficialne)..

Priklad - sused vo vedlajsom vchode ma Compal (t.j. DOCSIS 3.0) a 500 Mbit, v spickach mu klesa rychlost az na polovicu (ked je vytazenych vsetkych 24 kanalov), ja na DOCSIS 3.1 mam 600 Mbit stale (bez ohladu na spicku).. a odkedy nasadili 6 kanalov na upload, tak aj ten je stabilny. Podla logov Arrisu vobec nepouziva DOCSIS 3.0 kanaly (pokial nemusi a ma volny OFDMA kanal), iba DOCSIS 3.1 na download (tak to maju nastavene v CMTS). Otazkou je, kolko je takych DOCSIS 3.1 uzivatelov na uzle (kedze DOCSIS 3.1 modemy dava UPC SK iba pre najvyssie/najdrahsie programy).

7 hours ago, Evzen said:

Treba proto, ze mi to muze dat nejakou konkurencni vyhodu

Ja v tom vidim skor poistku pred spekulantami (vie ma pobavit, ked nejaky spekulant za par hodin vypadku vykrikuje pri SOHO programe za dvadsat EUR, o ake obrovske ksefty prisiel a ako chce odskodne - ked robi take ksefty, tak bude mat aj na garantovane pripojenie s hodinovou SLA) .. vsetci vieme, ze UPC/VF dodrziava s rezervou (pokial nie je technicky problem ci pretazeny uzol) deklarovane rychlosti.

Ked pocuvam historky o "kvalite" xDSL pripojenia cez hnile zvonkove droty (a rozne sachovanie s DSLAM technologiami etc.), tak to este ten kablovy internet zdaleka nevychadza zle..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si ještě vzpomněl na jeden příběh s O2 a jejich "netem". 

Známému jsem jsem do stánků s pizzama zařizoval IP kamery. Ve dvouch (Strašnice, Barandov) to bylo v rámci možností OK. Ale pak jsme narazili na problém v podchodu na Smíchovském nádraží. Internet zřízen, kamera připojena, nastavena a obraz nešel 😲  Zkoušel, jsem vše možné a výsledek NULA. pak mne napadlo změřit rychlost a ejhle úžasných 15M / 250k . 

Tak jim volal na linku a odpověď? "Jo víme, je to tam přetížené" A kdy to bude leší? "Až to někdo odhlásí a bude míň klientů" Tak jsem mu akorát pře FTP posílal snímky a na serveru skládal do GIFů 😄

A to jsou ty okamžiky, kdy jsem rád za to, že u sebe doma mám UPC.

 

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 16 hodinami, Slamb napsal:

to neni žádná vychcanost, ale logickej krok

Tak proc tam doted meli 40% a bylo to v pohode?
Kdyby s tema slevičkářema byl takovej problem, tak si daji do podminek nizsi minimalni garantovanou rychlost uz davno...

před 9 hodinami, quadra2030 napsal:

vsetci vieme, ze UPC/VF dodrziava s rezervou (pokial nie je technicky problem ci pretazeny uzol) deklarovane rychlosti

No vsak prave proto nemeli zadnej technickej duvod  ty podminky menit.
Takze to je zjevne pravnicka vychcanost...

No, jeste jeden duvod me napada - lidska blbost.
Ze skol dneska lezou samy vypatlany rychlokvašky, ktery neumi poradne cesky, takze bych se vubec nedivil, kdyby to narizeni CTU nejakej manták z pravniho oddeleni VF proste a jen nepochopil...
Erhm, ostatne, i tady na foru mivaji lidi problem pochopit smysl napsaneho... <grin>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod je ten stejný, co u výše zmiňovaných léků - jeden člověk ze 100 tisíc má problém, tak radši výrobce napíše do příbalového letáku, že se ten problém může vyskytnout. Ale neznamená to, že se MUSÍ vyskytnout. Nemusí a u 99 999 lidí se taky nevyskytne. To fakt není tak těžký pochopit a znovu zopakuji, že v případě netu VF/UPC je lepší se držet SKUTEČNÉ rychlosti a nemirat se v nějakých administrativních nesmyslech, které vznikly jenom proto, že to státní byrokracie vyžaduje.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Porad nikdo zrejme nechapete podstatu...
Tohle "nebezpeci" problemu ale existovalo i doted... A doted nemeli v UPC potrebu uvadet nejnizsi garantovanou rychlost jen 30% nominalni rychlosti.
Naopak - sami od sebe, aniz by je k tomu nutilo jakykoliv narizeni CTU(!), meli dosud stanovene to minimum na 40%... a to i s tou "hrozbou" problemu.

Takze porad neexistuje rozumne vysvetleni toho, ze "kvulu narizeni CTU" zmenili podminky tak, ze ted se zavazuji k NIZSI kvalite sluzby nez dosud.

Takovouto zmenu to narizeni CTU nevyzadovalo! Nepotrebovali kvuli tomu menit vubec nic.

Doporucuju, abyste si znovu a POZORNE precetli tu puvodni a novou formulaci podminek, citovanou v prvnim prispevku tohoto threadu.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch 40% nebylo samo od sebe, ale protože ČTÚ již delší dobu tlačil na uvádění minimálních rychlostí ve specifikaci služby. Tak prostě fa UPC něco sesmolila a vylepila na web, kde to stejně nikdo nečte (kromě tebe a pár dalších zdejších diskutujících :D ). A jelikož je to uvádění minimální rychlosti teď povinné, tak pro sichr se radši napsalo 30%, než 40%, co kdyby náhodou...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

...no takze vychcanost, jak rikam.
Zadny "kvuli narizeni CTU"....

Klidne tam mohlo zustat 40%... nota bene, kdyz s tim prece neni zadnej problem, jak tady vsichni pisou, no ne?!...
Ale to ne, to tam radeji z vychcanosti dame jen to minimum, co musime...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dyť je přece úplně jedno, co tam je jako minimální rychlost, i kdyby tam mohla bejt nula - snad každej, komu na kvalitě jeho připojení záleží, chce rychlost tu maximální 🙄 a kdyby byl na síti delší dobu problém a nikdo by to neřešil nebo by se zdálo, že problém bude trvat delší dobu, táhnu jinam a je to vyřešený 🙄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tam mohlo být 10% nebo 20%, protože je to úplně šumák. Každý zákazník řeší skutečnou rychlost a ne pitomosti v papírech. A hlavně každý zákazník může dát kdykoliv výpověď a za 30 dnů je ze smluvního vztahu venku, což je rozhodující.

Ani jsem ten post nemusel psát, již to Slamb napsal za mě :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...