Přejít na obsah

Modem neustále pracuje...Je to v pořádku...?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník MeTo

No, bohuzel nevim jak by se to dalo zjistit na routeru :( Nejaky problemy atd, tam logovani je (ale tam to nic zajimavyho aktualne nepise), pak je tam jeste firewall log, ale ten mam vypnutej pac byl casto plnej ruznejch veci (i kdyz to neblikalo). Ale tak zkusim ho zapnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

ja mam k modemu pripojeny switch a drive obcas pri vypnutem PC blikla oranzova diodka na modemu, ale v posledni dobe blika v podstate neusale

kdyz odpojim switch tak to zcela pochopitelne blikat prestane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky mi to svítilo a teď mi to bliká jak šílené. Nějak to neřeším, bliká to, i když mám komp odpojený. Mýslím si, že rřenos dat se tam nezapočítává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chcete vedet co vam to tam chodi, nainstalujte si napr. program CommView -

http://www.stahuj.cz/internet_a_site/mo ... /commview/

kde po jeho spusteni spustte odchyt paketu - File / Start Capture a prepnete se do sekce Pakets a hned vidite proc vam to tak blika, na svedomi to maji hlavne ARP pakety.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Většina toho je kutečně ARP. Rostoucí frekvence blikání souvisí s tím, že teď máme všichni veřejné IP adresy, takže jsem viditelní zvenku. ZoneAlarm mi teď každou minutu několikrát blokuje nějaký pokus o komunikaci zvenčí, zatímco dříve byl log prakticky prázdný.

 

Tohle vyčmuchal Ethereal během minuty:

 

ethereal5vw.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Worm : ale PC mas zapojene primo do modemu ze ? Na router se tohle proste nainstalit neda :)

Jinak ja mam verejnou IP zaplacenou uz z drivejska takze tou zmenou v zruseni neverejnych se pro me nic nezmenilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mam pripojeny dva pocitace. Jeden mam ja druhy bracha. Modem je pripojen do hubu a od tud je pripojen jeden pocitac. Ten druhy je pripojen pres WIFI . Ac byly oba pocitacer vypnute

tak modem blikal jak o zavod. I AP ovislink . Vse jsem odpojil a restartoval. Co kdyz by to pomohlo. Ale blikalo to porad. Ted jsem se dival a mam za vcerejsek prijate 9.75 MB a odchozi 3.5 MB. Nebyl jsem vcera doma tak nevim jestli bracha pocitac nezapnul. AP ma jenom pripojenou tu malou antenku. Cili dosah je minimalni. A je to sifrovano. Takze ze by se nekdo pripichl se mi moc nezda. Tak ted nevim co stim delat. Mozna ze byl pocitac vcera zapnut a pak asi neni ,co se tyka stazenych dat, co resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Novější PC (resp. základní desky) napájí USB a PS/2 porty a taky síťové karty, i když je počítač vypnutý. Takže síťová karta příjímá dál nějaké pakety zvenku prakticky pořád. Proto modem bliká.

Upraveno uživatelem Worm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

mě taky nedávno modem blikal jak šílený, ale po tom co u nás dělali zase optimalizaci sítě už bliká jen občas tak jako dřív

 

btw co vubec jsou ty ARP pakety

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...