Přejít na obsah

Compal zmena lokalni IP adresy, segmentu pro sit, ne 192.168.0.X..


Návštěvník ruthan

Doporučené příspěvky

Návštěvník karotka
On 8/13/2017 at 8:23 PM, Marek-26 said:

Je to mezinárodní standard. S anarchií bychom daleko nedošli. Není to výmysl UPC, to bylo dáno dříve než vzniklo UPC.

Pane UPC ambasadore, 192.168 je mezinarodni standart stejne jako 10.0.*.* a 172.16.*.*,  kdyz uz nabizi UPC firemni reseni, rozhodne by nemelo lpet na jednom rozsahu. Navic ten modem to umi a jenom vase skvele webove rozhrani to omezuje.

Predstavte si situaci, ze mate lokalne pripojenou vpn do jine firelni site se stejnym rozsahem, to se pak vase privatni sit stava uplne nepouzitelna. Vase bila krabice je mi jako wifi modem naprosto k nicemu. Jeste nejsem rozhodnut zda to poleti a vratim tam puvodni, nebo se mi to podari nejak vyresit a podari se mi ni vypnout wifi a pouzivat to pouze jako modem.

Jestli tady nekdo argumentuje anarchii, tak do ip me privatni site nikomu vubec nic neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, karotka said:

Predstavte si situaci, ze mate lokalne pripojenou vpn do jine firelni site se stejnym rozsahem, to se pak vase privatni sit stava uplne nepouzitelna. Vase bila krabice je mi jako wifi modem naprosto k nicemu. Jeste nejsem rozhodnut zda to poleti a vratim tam puvodni, nebo se mi to podari nejak vyresit a podari se mi ni vypnout wifi a pouzivat to pouze jako modem.

V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12  a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...