Přejít na obsah

Compal - nové firmware


Návštěvník jobro

Doporučené příspěvky

Návštěvník jobro

Někdy kolem 23.7.2017 poslal UPC do uvedeného modemu nový firmware. Výsledkem bylo, že v administraci modemu byla angličtina (nevadí). Ale také se mi zaplo vysílání Wi-Free, které jsem měl předtím po dohodě s UPC deaktivované (vadí).

Wi-Fi používám doma jen vyjíměčně a v domě jsme všichni na UPC a tak mám v okolí spoustu aktivních sítí. Modemy sousedů jsou v režimu automatické volby kanálu a po případném restartu "putují" po kanálech pásma 2,4GHz sem a tam. Je z toho pěkný zmatek a rušení.

Žádal jsem UPC o deaktivaci mého vysílání Wi-Free a odpověděli mi, že si mám deaktivovat Wi-Free pomocí volby na účtu u Moje UPC. Tam to ale nejde - lze jen vypnout vlastní (můj) přístup do této sítě, ale vysílání modemu pokračuje dál...

Jak to vlastně funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman
V 7/29/2017 at 8:38, jobro napsal:

Žádal jsem UPC o deaktivaci mého vysílání Wi-Free a odpověděli mi, že si mám deaktivovat Wi-Free pomocí volby na účtu u Moje UPC. Tam to ale nejde - lze jen vypnout vlastní (můj) přístup do této sítě, ale vysílání modemu pokračuje dál...

Jak to vlastně funguje?

Mne to na žiadosť vypli po tom čo mi to samovoľne zapli. Ale bola tam na to normálne výpovedná lehota 30 dní.. Ale wifi mám doma riešenú inak, nie tým ich bazmekom, odpojil som si v Ubee anténu a žiadne wifree nebolo :).

V "Moje UPC" v internete mi svieti:

Citovat

UPC Wi-free Opt-out

 
Dátum aktivácie: 21.04.2016
Koniec viazanosti: bez viazanosti

Pod tým je odsek s Wi-Free logo a tam mám "Váš Wi-Free je neaktívny".

 

Asi keď si zrušíš svoj prístup tak zrušia aj Wi-Free na modeme, lebo ak Wi-Free nemáš tak nemáš ani prístup k Wi-Free inde, mimo vlastnej prípojky.. Asi to tak mysleli. No mne to nemali problém cez support v Moje  upc zrušiť..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Pavel

Bridge mode v nastaveni neni, ani rodicovska kontrola, DMZ. V manualu to je, v nastaveni ne. Mam UPC par tydnu, tak ani nevim, zda mam Compal uz s tim poslednim firmwarem od pocatku nebo se tam dohral automaticky. Rozhodne tam ty polozky ale kommpletne chybi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 11 hodinami, Gorole napsal:

Lze Vám u nového firmware 

CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH
 

přepnout modem do režimu bridge?

U mého Compalu zůstaly stejné volby, které byly v předchozí verzi firmware. Odlišnost se projevila jen v tom, že nešlo na dálku vypnout vysílání Wi-Free. Po delší korespondenci s UPC mi sdělili, že musím resetovat modem do továrního nastavení. Poté se Wi-Free vypnulo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostupnost bridge modu a dalsich poloziek v menu nie je vec fw, ale konfiguracneho suboru, ktory si modem natahuje pri boote TFTP.. ked sa zapne Compal pri odpojenom koaxialnom kabli, tak tam bridge mode urcite bude :-))

Videl by som to na DS-Lite, pri nom UPC zakaze bridge mod (pochopitelne), ako aj dalsie volby typu DMZ, etc, kedze IPv4 ide cez AFTR server UPC a pri IPv6 to nie je potrebne.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...