Přejít na obsah

Zakoupení modemu?


Návštěvník DarrianCZE

Doporučené příspěvky

Návštěvník DarrianCZE

Momentálně mám 100mbps. Předpokládám, že bude UPC průběžně zrychlovat, takže by to asi mělo význam. Co by šlo mimo tohle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

200/20 mi šlape v pohodě a nestěžuju si. Mělo by to dávat i víc.

 

Cisco EPC3925 ten s WIFI (zvládne 250 Mbits v bridgi, 150 v router modu)

 

Tady se musím zastat YABAKY též nemam problém s TP-Linkem a jeho Gbps porty :-)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Momentálně mám 100mbps. Předpokládám, že bude UPC průběžně zrychlovat, takže by to asi mělo význam. Co by šlo mimo tohle?

Jestli nepotřebuješ WiFi v 5GHz a stačí ve 2,4GHz tak vezmi TP-Link 1043 v2. Osobně jsem jich několik dával do menších provozů, kde táhnou kolem 30 zařízení, vč. nastavení IP dle MAC a směrování portů. Za 1500 kaček není moc co řešit. Jinak se u každýho routeru dívej na parametr throughput, což je propustnost mezi WAN a LAN, abys pak náhodou nekoupil žumpu, která se sice chvástá nějakýma úžasnýma hodnotama na WiFi, ale z WAN do LAN to pojede jak šnek. Bohužel ten údaj o throughput výrobci ne příliš rádi uvádí, takže někdy je potřeba hledat hluboko v parametrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DarrianCZE
Momentálně mám 100mbps. Předpokládám, že bude UPC průběžně zrychlovat, takže by to asi mělo význam. Co by šlo mimo tohle?

Jestli nepotřebuješ WiFi v 5GHz a stačí ve 2,4GHz tak vezmi TP-Link 1043 v2. Osobně jsem jich několik dával do menších provozů, kde táhnou kolem 30 zařízení, vč. nastavení IP dle MAC a směrování portů. Za 1500 kaček není moc co řešit. Jinak se u každýho routeru dívej na parametr throughput, což je propustnost mezi WAN a LAN, abys pak náhodou nekoupil žumpu, která se sice chvástá nějakýma úžasnýma hodnotama na WiFi, ale z WAN do LAN to pojede jak šnek. Bohužel ten údaj o throughput výrobci ne příliš rádi uvádí, takže někdy je potřeba hledat hluboko v parametrech.

 

Tak... 5GHz je samozřejmě vítané plus, ale dokážu bez toho žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WDR3600/4300 nemaju velmi silne CPU (680 MHz MIPS), ak tam bude pouzivat OpenWRT, tak bude mat problem s NAT nad 200 Mbit (a to nehovorim o nejakom QoS ci VPN serveri).. ak si vie zohnat WDR4900 (pozor, nie cinsku verziu), ten ma 800 Mhz PPC CPU (porovnatelne s prvou verziou Turrisu) a aj lepsiu radiovu cast..

 

Pripadne nova hviezda je Archer C2600, posledne buildy LEDE su uz celkom pouzitelne.. MU-MIMO radio a Krait dual core 1,4 GHz CPU.

 

BTW, Cisco 3208 je velmi vydareny a stabilny DOCSIS modem.. co sa o Compaloch zial povedat neda.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

1043 v2 a v3 mají CPU 720MHz, což už je dostatečný. Bohužel s alternativním softem nefachá HW NAT, takže z těch cca 800Mbps se to smrskne na tebou uváděných 200Mbps. Ale on ten originál SW zase tak špatnej už teď není, problémy byly zpočátku při uvedení (což je ale běžnej jev skoro všude). Existuje ještě 1043 v4, kde je CPU 750MHz a flash zvedlá z 8MB na 16MB, ale nevím jestli se to u nás prodává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

quadra2030: Můžeme tady spekulovat, co bude používat a co ne. Co jsem koukal, tak WDR4900 se pohybuje cena okolo 1500 Kč a Archer C2600 je za 4600 Kč (v tomto případě vychází stále lépe Omnia). Je pravda, že se router kupuje jednou za čas a nemělo by se na něm šetřit přeci jenom frčí 24/7, ale záleží na financích a kolik je schopen do toho investovat. Sám si říkám, že jsem asi na hlavu dát 6 000 Kč za router :D

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WDR4900 pouzivam asi rok a nemozem povedat krive slovo.. funguje mesiace ako router, wifi, guest wifi, samba server, ipsec/ike vpn server, cake QoS shaping na 150/10 linke uplne bez problemov (pouzivam vlastnu kompilaciu cc 15.0.1 optimalizovanu pre ppc).

 

C2600 testujem (a kupil som ho za $119 v akcii, jeho cena klesla pred letom s uvedenim novych C3200/C5400 modelov), vyzera slubne.. ale stabilitu WDR4900 zatial nedosahuje (hlavne vdaka "kvalite" ath10k drivera).. na druhej strane je to referencna QCA platforma, tak to hadam raz stabilne bude.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...