Přejít na obsah

Karneval testoval 50 Mbit rychlost


tomus

Doporučené příspěvky

V dnesnim cisle casopisu Computer (3/06) je clanek o tom jak karneval ukazoval hochum z computeru 50 Mbit rychlost, ovsem museli toho dosahnout tak, ze pustili 5 x stahovani ze stejneho zdroje, protoze vlastnosti Windows dovoli stahovat jeden soubor max. rychlosti 10 Mbit/s, pod Linuxem to problem nebyl.

Mimo to je tam vyfocen novy vioce-modem SBV5120 ktery ma vyvody pro telefon, o ktrem jsem se zde jiz zminoval.

 

nechces ten clanek naskenovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No navic u tech modemu SURFboard je uvedena max DOWN data rate jako 38Mbps, tak nevim. :lol:

Kdepak, u standartu EuroDocsis a pri nastaveni modulace 256-QAM, se da dosahnout az 56 Mbit v doprednem smeru.

Tech 38 Mbit plati pro Docsis, kde je uzsi frekvencni kanal 6 Mhz narozdil od EuroDocsis, ktery ma sirku dopredneho kanalu 8 Mhz

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Časopis mám v ruce takže jsem naskenoval....

museli přenášet 5 souborů:

http://www.home.karneval.cz/00103627/Ka ... 0mbit1.jpg

problém Windows,víc než 10Mbit:

http://www.home.karneval.cz/00103627/Ka ... 0mbit2.jpg

testování 50Mbit:

http://www.home.karneval.cz/00103627/Ka ... 50mbit.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Uplny nesmysl je, ze Windows podporuji stahovani jen 10MBit/s (mozna tak s 10MBit sitovkou :D)

Na VSB jsem i pres explorer stahoval pres 5,5 MB/s, takze minimalne 45 MBit... A do tech padesati by se urcite vlezli s naprostym prehledem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplny nesmysl je, ze Windows podporuji stahovani jen 10MBit/s (mozna tak s 10MBit sitovkou :D)

Na VSB jsem i pres explorer stahoval pres 5,5 MB/s, takze minimalne 45 MBit... A do tech padesati by se urcite vlezli s naprostym prehledem...

 

Na ethernetu ti windows daji 100Mbit, ale za kabelovym modemem kdyz mas nesymetrickou linku, to proste M$ TCP/IP nedokaze :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Tak jakt je to napsané v článku, je to skutečně nesmysl. Ve Windows XP není problém vytížit ethernet (100 Mbit/s) naplno. Leda by to brzdil nějaký nový patch, ale to se mi nezdá (ikdyž všechno je možné...). Ale spíš v tom hraje roli to samotné připojení přes kabelovku nebo autoři Computeru prostě kecají. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...