Přejít na obsah

Nova HD v dvb-t síťi u UPC


Návštěvník altarus

Doporučené příspěvky

Návštěvník altarus

Zdravím měl bych jeden dotaz připojil sem na rozbočku v síťi UPC kabel abych moch sledovat kromě normální nabídky kterou mám i na druhém přijímači dvb-t s této sítě ale po naladění je mi divné že nova jako jediná se ukazuje v seznamu s názvem Nova HD ale obsah vysílá v kvalitě SD a u ostatních stanic které tam jsou v hd tak v tom vysokém rozlišení skutečně vysílají může někdo osvětlit proč tomu tak je díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník altarus

aha ale tak jak to přijímám tak je to jen sd verze na arive t650i takže to jen převádějí z hd do sd do jejich dvbt ale název stanice jak si zapoměli změnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V obou standardech název Nova HD, v DVB-T logo NOVA bez HD. V obou standardech vysíláno kodekem h.264/AVC, v obou standardech v rozlišení 1920x1080 px, v DVB-T dokonce s poněkud vyšším datovým tokem....

"]... abych moch ...[/size]

...vysílá v kvalitě SD...

Co je v tomto kontextu SD kvalita?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Nova v HD od jejího vypnutí v DVB-T se stala placenou stanicí - čili jen na kabelu/satu/iptv. HD verze v DVB-T UPC je vlastní upscale UPC.
Kvalita se tuším neuvádí v rozlišení obrazu a co se rozlišení týká, věřím vlastnímu zařízení, tedy 1920x1080 px resp. 1080i.

Samozřejmě, že přepočtem na vyšší rozlišení, tedy vložením neexistujících dalších pixelů, se srovnatelné kvality nedosáhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník altarus

jj to já mám taky nastavené v přijímači na 1080p na 60hz a je mi jasné že tím hd kvality nedosáhnu u novy spíš se divím že si v té vyšší kvalitě upc nějak nepřevádí do té normy dvb-t samo i když nevím jestli to nedělá u ostatních stanic v téhle normě nebo jen přebírá stream.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...