Přejít na obsah

Připojení


Návštěvník Enaaks

Doporučené příspěvky

Návštěvník Enaaks
xtonda

 

Nepochopil jsem tu složitost O2, jejich bílý, hnědý kostičkovaný a sluníčkový zóny atd...

40Mbps je však slušný, no s omezením a dalšími bláboly by to bylo takových 4,5MB/s download a 200KB/s upload.

Avšak od O2 mám Internet Optimal, kde by to mělo být takto: až 2,5MB/s download a 250KB/s upload, nicméně je to tak, že download mám 150KB/s a upload hádám asi v záporu, jelikož se pár MBajtový obrázek uploaduje cca 5min. Připojení je ADSL (pevná linka).

To co jsi mi nabídl je Air, hádám, bez drátu... ten modem LTE není zrovna levný, co už, neřeším... problém by byl, kdyby ta rychlost zůstala jako do teď. To bych musel dojít k nim a tomu, kdo mi tuto službu uskutečnil s ním umlátit.

 

Dál jsem taky hledal providery v blízkosti okolí: http://radlice.net

U mě v ulici je však zpřístupněn pouze standard, ADSL (http://radlice.net/jednotlivci)

Takže já bych platil 900Kč za 3.25MB/s download a 575KB/s upload, mezitím, co by někdo platil 600Kč za 2x tak velké rychlosti (http://radlice.net/bytove-domy), jen proto, že má lepší lokaci a to bych určitě těch 3250KB/s na download nedal, jako s O2. HAHAHA, tohle mě fakt dostává... pak tu jsou další aspekty, o kterých se ani nemá cenu bavit! :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O2 sice má nejvyšší rychlost, ale zase nejmenší limit a je nejdražší, v tomto případě bych spíš posuzoval který poskytovatel má nejvíc věcí zahrnutých mezi protokoly na které se neuplatní omezení, bohužel to ne všechno je úplně detailně specifikováno a hlavně podle dostupného pokrytí, ideální je LTE1800 vysílač někde poblíž. Výhoda Vodafone je, že je to omezeno na dodaný modem, ale lze ho převážet třeba na chalupu apod., u O2 a TMO je to použití zafixováno na jednu adresu.

 

Z těch mobilních řešení mi přijde nejlepší Vodafone, nejrychlejší upload (4 Mbit), nejvyšší rychlost při omezení (256 kbit/s), širší škála neomezených protokolů, lze s tím cestovat.

 

Nicméně pokud tam může být bezproblémově radlice.net, tak mi to přijde jako lepší varianta už jen proto, že to nemá objemový limit a dostaneš vlastní IP a i ping by měl být lepší, pokud jim to bude dobře fungovat.

 

Jinak je jasný, že v bytovém době, kde se na spoj složí více domácností, připojení vyjde levněji než připojení malého objektu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Enaaks
O2 sice má nejvyšší rychlost, ale zase nejmenší limit a je nejdražší, v tomto případě bych spíš posuzoval který poskytovatel má nejvíc věcí zahrnutých mezi protokoly na které se neuplatní omezení, bohužel to ne všechno je úplně detailně specifikováno a hlavně podle dostupného pokrytí, ideální je LTE1800 vysílač někde poblíž. Výhoda Vodafone je, že je to omezeno na dodaný modem, ale lze ho převážet třeba na chalupu apod., u O2 a TMO je to použití zafixováno na jednu adresu.

 

Z těch mobilních řešení mi přijde nejlepší Vodafone, nejrychlejší upload (4 Mbit), nejvyšší rychlost při omezení (256 kbit/s), širší škála neomezených protokolů, lze s tím cestovat.

 

Nicméně pokud tam může být bezproblémově radlice.net, tak mi to přijde jako lepší varianta už jen proto, že to nemá objemový limit a dostaneš vlastní IP a i ping by měl být lepší, pokud jim to bude dobře fungovat.

 

Jinak je jasný, že v bytovém době, kde se na spoj složí více domácností, připojení vyjde levněji než připojení malého objektu.

 

Kdybych si pořídil tarif STANDARD 15M od ISP: radlice.net, splňoval by mé požadavky, dle jeho popisu? Těmi požadavky myslím hrát hry a při tom streamovat se stabilním pingem okolo 50ms, nebo si při tom pustit hudbu online (soundcloud) a nemít ping, nečekat na delší videa, než se načtou, stahovat zmíněnou rychlostí okolo 1,5MB/s (12Mb/s) a to samé s uploadem. Toto vše postrádám již delší dobu a vím, že jsem náročný, avšak tyto služby jsou dostupné, bohužel zatím asi né pro mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost s mobilnim netem v Praze je jen s T-Mobile, kde na LTE mam upload 20 Mbit/s, download je vyssi (nemerim to pravidelne, jen jsem to ted projel speedtest.net). Datovou SIM mam v tabletu, mesicni FUP 30 GB. T-Mobile ma krom tokenu i LTE wifi routery

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV
  • Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Enaaks, hry nehraju, streamovat při hře znamená co? 12/3 Mbit není kdoví co, ale pro běžné věci by to mělo stačit, co za jak dlouho stáhneš nebo uploadneš si můžeš snadno spočítat, pokud ti to nebude stačit, můžeš přejít na těch 30/5 Mbit, to je lepší než VDSL i kdyby fungovalo jak má.

 

mrzic, já sem na telefonu z Vodafone LTE1800 dostal i 90/30 Mbit, ale problém sou ty limity.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Enaaks
Enaaks, hry nehraju, streamovat při hře znamená co? 12/3 Mbit není kdoví co, ale pro běžné věci by to mělo stačit, co za jak dlouho stáhneš nebo uploadneš si můžeš snadno spočítat, pokud ti to nebude stačit, můžeš přejít na těch 30/5 Mbit, to je lepší než VDSL i kdyby fungovalo jak má.

 

Je to živé vysílání na http://twitch.com, což vyžaduje hodně dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...