Přejít na obsah

Problém, prosím pomozte!


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Mam Turbo 250 už asi půl roku, včera jsem ale omylem vypl modem ze zásuvky, počítač běžel. Když jsem se nemohl dostat na internet, zjistil jsem, že je modem odpojeny ze elektriky, modem jsem tedy opět hodil do zastrčky, ale ouvej.... internet se nenačetl:( Pak jsem se tedy jal znovu ručně nastavit IP adresu a DNS když jsem chtěl potvrdit, napsalo mi to něco v tom smyslu, že toto připojení je už používáno mou síťovou kartou ale že není vidět protože funguje nesprávně. Přesto jsem zvolil volbu ano, použít tu samou IP u nového připojení k síti ikdyž mě to varovalo před nestabilitou systému, jsem idiot. Bohužel ani přes toto nově nastavené připojení se internet nerozchodil. Přitom síť byla aktiviní a na modemu svítily všechny diody.

 

Vzal jsem tedy notebook přítelkyně, nastavil jí IP a DNS mého účtu a internet se načetl bez problémů, takže v modemu ani v kablu do počitače to nebude, bude to v mém PC, asi problém softwaru...

 

Stalo se vám něco podobného? nevíte co by to mohlo být? mám přeinstalovat systém? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze modem odpojis od napajeni el. site nema zadny vliv na nastaveni sitoveho pripojeni v PC, zrejme jen stacilo maximalne restartovat PC.

Pravdepodobne jsi v sitovem nastaveni vytvoril 2x stejne pripojeni, takze zkus jedno z nich odsranit.

A take priste napis jaky pouzivas operacni system (napr. Windows XP).

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mam Win XP SP2 ano, pravděpod. jsem nastavil 2x stejné připojení, problém je v tom, že se v ovl. panelech-sitova pripojeni-ukazuje pouze jedno pripojeni a kdyz ho chci smazat a vytvořit nové tak to nejde ani smazat.

 

Bylo to tak, že jsem si nevšiml že mam odpojeny modem z elektriky chtěl se připojit na inet, bohužel se to nezdařilo tak jsem modem znovu zapojil do el. a zase to nešlo pak jsem tedy přepsal to připojeni a to byl asi kamen urazu, měl jsem předtim restartovat počitač a ne hned přepisovat nastaveni.

 

Dostal jsem od karnevalu dvě neveřejne IP a ikdyž jsem nastavil do počitače to druhe tak taky nic.

 

Mam přeinstalovat wokna? do toho se mi vazne nechce :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mlok

Tohle vypadá na připojení kabelového modemu přes usb. Vypnutím a zapnutím ho Windows znovu mohli najít a naistalovat jako nové zařízení. A windows si pamatují ip přirazenou i ke starým neaktivním zařízením. A potom došlo ke kolizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to neni idealni reseni, ale v techto a podobnych pripadech jsem naucil sve zname kteri maji male zkusenosti s ovladanim PC opravovat podobne problemy pomoci obnovy registru Windows ze zalohy,

tazke pokud ten problem s pripojenim nastal maximalne pred nekolika dny a nic jsi na PC neistaloval (o co by jsi nechtel prijit), tak tu to funkci muzes pouzit a pravdepodobne to tvuj problem vyresi.

Bohuzel ja pouzivam Win 98, takze nevim jak presne se to dela na Win XP, snad ti tady nekdo poradi.

A system bych kvuly takove hovadine nikdy nepreinstalovaval.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mlok

Pokud není modem připojený přes usb, ale přes síťovku, tak v tom případě to nemůže být ten případ, co jsem psal, protože v tomto případě modem vůbec jako zařízení nainstalovaný není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...