Přejít na obsah

Má vůbec význam?


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
i kdyby pevná nebyla, tak má 8) různý služby mají nastavený různý rychlostní limity na jednu ip adresu a když má jednu ip adresu celá síť, tak to moc rychle jet nemusí :?

Tak toto si velmi rád nechám vysvětlit! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak třeba nějakej stahovací server má nastavený omezení na jednu ip adresu např. podle aktuálního vytížení, aby se předešlo tomu, že pár lidí s rychlostí např. 1 Gb/s vycucne celý pásmo :lol: no a když se tam připojí víc lidí s jednou ip adresou, tak tohle omezení se neuplatní na každýho z nich samostatně, ale ale na celou skupinu uživatelů, co má tu jednu adresu :D a to nemusí bejt jenom omezení rychlosti, ale úplný zablokování přístupu s oznámením z vaší ip adresy se právě stahuje apod. :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé download servery ve free režimu povolí jen jeden download za jednotku času a hlídají si to podle IP adresy, takže když je za jednou (věřejnou) IP adresou skryto více lidí (s neveřejnými adresami), tak to mají složitější. Takže v tomto případě výhoda mít veřejnou IP, která je z principu jen moje.

 

Ovšem pokud se tazatel musí takto ptát, tak to typicky nepotřebuje. Navíc veřejná je u UPC zatím stále standard, připlácí se za statickou, což skutečně drtivá většina lidí nevyužije.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
tak třeba nějakej stahovací server má nastavený omezení na jednu ip adresu např. podle aktuálního vytížení, aby se předešlo tomu, že pár lidí s rychlostí např. 1 Gb/s vycucne celý pásmo :lol: no a když se tam připojí víc lidí s jednou ip adresou, tak tohle omezení se neuplatní na každýho z nich samostatně, ale ale na celou skupinu uživatelů, co má tu jednu adresu :D a to nemusí bejt jenom omezení rychlosti, ale úplný zablokování přístupu s oznámením z vaší ip adresy se právě stahuje apod. :)

To máš sice pravdu, ale týká se to pouze volnýho stahování a ještě za předpokladu, že víc uživatelů ve stejným okamžiku tahá ze stejnýho serveru. Matematickou pravděpodobnost sice neznám, ale tipnul bych kolem 1%, že se to stane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Asi jsem se špatně vyjádřil. Měl jsem na mysli samozřejmě pevnou IP. Zaplatil jsem si ji dosti dávno, když za ni UPC chtěli 70 Kč. Tahal jsem v té době dost filmů pomocí torrentů a když některé servery sledovaly tzv. ratio, bylo lepší mít pevnou IP, abych byl viditelný pro ostatní členy spolku. Tuším, že v té době mělo UPC proxy. To je ale už dávná minulost a i když už doba stahování je pryč, pevnou IP jsem nezrušil, protože za ni stále platím 70 Kč a podle nových ceníků bych za její zřízení platil 200 Kč. Teď ale uvažuji, jestli má pro mne nějaký význam, protože při plošné výměně modemů jsem dostal modem TC7200 a uvažuji o přechodu na vyšší rychlost internetu. Nevím, jak některý z odpovídajících přišel na to, že mi asi nestačí 3 IP, vždy jsem měl jen jednu. Ještě jednou se tedy omlouvám za překlep, měl jsem na mysli samozřejmě pevnou IP. Vím, že od doby zrušení proxy serveru jsou IP adresy veřejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pevnou IP dají automaticky k firemnímu tarifu. Ale ona ani ta dynamická se nijak často nemění, takže je otázkou, jestli to má vůbec smysl řešit.

 

1%? :shock: sice úložišť je hodně, ale pořád je to z těch nejběžnějších pár desítek a uživatelů je pár tisíc :lol:

Třeba O2 už veřejný IP ani nedává a taky to nikomu nevadí (co se týká stahování).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by mě docela zajímalo, jak to řešej lidi u o2, tam sice mají ipv6, jenomže jak sem tak ipv6 zkoušel, uloz.to i sdilej.cz to v roce 2014 vůbec nepodporujou :?

jinak pevná ip adresa většinou žádnej smysl nemá - pokud někdo nevypíná router, zůstává přiřazená trvale... joo, kdyby došlo k výpadku elektřiny, byl by problém, ale aspoň tady u nás k něčemu takovýmu nedošlo už roky :lol:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...