Přejít na obsah

ČT4 Sport


tomus

Doporučené příspěvky

Jo a pokud bude multiplex C vysilat v MPEG4, tak mi to zily rozhodne trhat nebude, pokud budu prijimat multiplexy A a B. Ale pochybuju ze MPEG4 prijde v blizke dobe. Mozna to pouzijou pro video over DSL, tam chybi pasmo, ale ve vzduchu neni ten tlak tak velky, a po zruseni analogoveho vysilani bude fura volnych frekvenci....

 

Navic rozdil mezi MPEG4 a MPEG2 se podle mne precenuje. Kazdej si hned predstavi 700MB DivX jako ekvivalent 4GB DVD, ale to ze ten DivX ma zmensenej rozmer a brutalni kvantizaci "prehledne".. Podle mne je realny prinos MPEG4 maximalne nejaka 30 procentni uspora oproti MPEG2 ve stejne kvalite. MPEG2 neni pitomy MPEG1, to uz je docela pokrocile kodovaci schema, ktere se dal vylepsuje dosti obtizne. Jeden bit je stale jen jeden bit, zmena kodeku nema tak dramaticky efekt jako zmena modulace, ktera zpusobi ze se prenasi vice informaci. Stoji to za investice do zmeny infrastruktury? Podle mne ne..

 

Ale o tom to neni... pro cloveka ktery uvazuje mezi MINI a DVBT neni o cem premyslet. Zaplati se to za mene nez rok, bude mit dva nove ceske kanaly (ocko a CT4), a vyrazne lepsi kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Ale o tom to neni... pro cloveka ktery uvazuje mezi MINI a DVBT neni o cem premyslet.

Ale o tom to právě je. :D , kabelovky nemají zájem a zákazníky očesaných nabídek, ať už se jmenují MINI nebo jakkoliv, tyhle rádi DVB-T přenechají a proto to pro ně není konkurence. Naopak, když budou mít zákazníků těchle zákazníků mini-nabídek co nejmíň, budou jen rádi a ušetřej. I proto není pro ně DVB-T konkurencí. Ale naplno to takhle samozřejmě říct nemůžou. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> kabelovky nemají zájem a zákazníky očesaných nabídek

 

Tak proc nenabizeji nejakou neocesanou?

 

> když budou mít zákazníků mini-nabídek co nejmíň, budou jen rádi a ušetřej

 

Nesmysl. Aby neco usetrili, museli by zrusit celou lokalitu. Tezko existuje nejaka, kde jsou pouze zakaznici s MINI, a ktere se jim podari zvysovanim ceny vsechny vyhnat a usetrit tak. Kdepak, MINI je zachranna nabidka, pomoci ktere minimalizuji skody ktere vzniknou kdyz zakaznikum dojde trpelivost s cim dal horsi programovou nabidkou Kompletu. Inkrementalni naklady na MINI zakaznika jsou prakticky nulove, naopak jeho odpojenim je treba zamestnat technika a hlavne odepsat naklady na vybudovani pripojky.

 

> Ale naplno to takhle samozřejmě říct nemůžou.

 

Protoze to neni pravda. Ale i kdyby byla, stejne by to rict nemohli, protoze mluvidla jim zatuhla pri opakovanem vyslovovani obvykleho "testujeme" :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Ty jsi naprostý demagog. Bohužel, už po několikaté jsi tady přesvědčil, že debata s tebou nemá žádný smysl a já jsem vůl, že jsem se do ní s tebou pustil. Moje chyba. Tty jsi prostě klasický chronický stěžovatel a ten, co musí nadávat vždy a za každou cenu. Normální lidi, co nejsou s nějakou službou spokojeni, tak dají výpovědí smlouvu a jdou někam jinam, kde jsou spokojenější a debaty tím pro ně hasnou. Ty ne, to by tě neuspokojilo, ty jseš na svých demagogických kydech závislý a tak otravuješ tak dlouho, dokud někdo zase nezareaguje jako já. No, už to neudělám.

Já jsem u Karnevalu spokojený, mám dobrý obraz jak v analogu, tak ještě lepší v DVB-C a s nabídkou jsem naprosto spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... technicka kvalita je u DVBT vyrazne lepsi nez u Karnevalu, kteri klidne vysilaji vecerni zpravy na CT1 a zvuk maji zpozdenej o pul vteriny za obrazem.

 

A kdy jsi to viděl, mám za to, že již koncem roku vyměňovali přijímače na ČT ale pro jiné poruchy.

 

Něco podobného jsem také viděl ale netrvalo to déle než hodinu. Asi tu máme rychlejší techniky :-)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného jsem také viděl ale netrvalo to déle než hodinu. Asi tu máme rychlejší techniky :-)

 

Já to viděl v Brně minmálně 3 večery po sobě. Když jsem přepl na analogové pozemní vysílání, tak tam to bylo v pořádku. Ještě jsem viděl jak jim blbne CT2. Dávali Šumná města, a byla tam dosti "divoká" kamera, jak v každé místnosti do které Vávra vešel dělala dosti rychlá "rozhlížecí" panoráma. Obraz se vždy rozsypal asi do 4 vodorovných pruhů, posunutých v čase. To mi přišlo jako divné, normálně sice rychlé panoráma u digitálních kodeků vyžere bitrate a obraz se rozpadne na kostičky, ale tohle bylo něco jiného- předpokládám že kodér a dekodér používaly nekompatibilní formát pro motion vektory. Samozřejmě že analogový signál z antény byl OK...

 

Taky jsem zažil pár celodenních výpadků CT1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> Ty jsi naprostý demagog.

 

Aha, došly argumenty. Chápu...

 

> Normální lidi, co nejsou s nějakou službou spokojeni, tak dají výpovědí smlouvu a jdou někam jinam, kde jsou spokojenější a debaty tím pro ně hasnou.

 

Bohužel, já se k výpovědi odhodlával od té doby, kdy nám zrušili BBC World. Trvalo mi to příliš dlouho, a jsem na sebe proto naštvanej.

 

> Ty ne, to by tě neuspokojilo, ty jseš na svých demagogických kydech závislý a tak otravuješ tak dlouho

 

Máš pravdu.. jsem na sebe naštvanej, že jsem jak pitomec byl u Karnevalu zhruba 7 let, než pohár přetekl. Tímhle si to částečně kompenzuju, a taky to beru jako altruistickou službu veřejnosti, aby ostatní zákazníci nekysli déle než je zdrávo.

 

> Já jsem u Karnevalu spokojený, mám dobrý obraz jak v analogu, tak ještě lepší v DVB-C a s nabídkou jsem naprosto spokojený

 

To že jsi spokojený sice nechápu ale ani v nejmenším mi to nevadí, a přeju ti to. Jde mi jen o to, aby lidé kteří jsou nespokojení nepodlehli dojmu že se to časem zlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Ještě jsem viděl jak jim blbne CT2. Dávali Šumná města, a byla tam dosti "divoká" kamera, jak v každé místnosti do které Vávra vešel dělala dosti rychlá "rozhlížecí" panoráma. Obraz se vždy rozsypal asi do 4 vodorovných pruhů, posunutých v čase. To mi přišlo jako divné, normálně sice rychlé panoráma u digitálních kodeků vyžere bitrate a obraz se rozpadne na kostičky, ale tohle bylo něco jiného- předpokládám že kodér a dekodér používaly nekompatibilní formát pro motion vektory."
-----------------------

 

Problem byl na strane CT, byla spatne nastavena sekvence GOP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...