Přejít na obsah

Sleva na internet


Návštěvník Novotak33

Doporučené příspěvky

Návštěvník graver
No místo retence a pak následného rozčarování za rok nebo za dva, když se ceny vrátí zase na normál je přece možné vyplnit formulář na internetu a přejít na výhodnější věrnostní tarif. Bez retence. Je to opravdu změna tarifu, je to okamžitě a nic se neplatí navíc .... Poplatek za výměnu mohou odpustit ...

Můžeš to nějak upřesnit? Možná nemám jasno v terminologii, ale v čem přesně je ten věrnostní tarif výhodnější?

Momentálně mám (tedy měl jsem před ukončením slevy) FP30 za 380,-. Tomu nejbližší jsem našel FP40 za 300,- první 3 měsíce (+99,- připojovací poplatek), pak 449,- + 28,- za TV Mini (do roka lze odhlásti, od 13. měsíce se platí).

Nicméně, pokud by byla možnost ze stávajícího stavu hned přepnout na FP40 za 450,- (po těch 3 měs.), bez TV, bez připojovacího poplatku a návštěvy technika (není důvod - připojený jsem a modem jsem nedávno dostal nový - když umí 30Mbit, tak 40 taky, že?), tak to beru. Ale tuhle možnost mi na infolince nenabídli a jestli tomu správně rozumím, tak platí jen pro nové zákazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

Tak máš možná pravdu, protože:

Dnes telefonát z UPC ohledně nové nabídky. Slevu na FP30 neprodlouží, protože už tento tarif nenabízí (já ho nechci nabízet - mám na něj platnou smlouvu a sleva je obchodní záležitost, takže kecy, ale budiž). Tedy FP40 za 420 + 650,- za výměnu modemu (operátorka taky tvrdila, že můj modem umí 30Mbps, ale 40 už ne - to je mi jedno, nehodlám platit za výměnu koncového zařízení pokaždé, když přejdu n.b. na vyšší tarif). Pro mě přijatelná nabídka, ale když jsem ji odkýval, tak přišlo KO kriterium: nabídka platí 2 roky a pokud se rozloučíme dřív, musím doplatit 200,- za každý měsíc. To je nepřijatelné ze dvou důvodů: 1) jsem jejich zákazníkem už od dob Karnevalu a věrnostní výhody jsem si imho už zasloužil, 2) trh se mění rychle a dva roky jsou moc.

Takže děkuji UPC za zaslané informace k ukončení smlouvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

To je fuk, nechal bych se natáhnout, nebýt toho doúčtování. To vyjednávání je nakonec individuální - tobě nabízeli tohle, mně zase něco jiného (a madam se navíc chovala ještě poněkud hovadsky). Jakýkoliv závazek neberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím,

 

řeším takové dilema. Mám od UPC 30mbit se slevou za 387 Kč i s modemem. Tato nabídka poběží ještě cca 3 měsíce.

Dostal jsem od operátora nabídku buď přejít na 40mbit(cena byla myslím podle akce, kterou mají teď pro nové zákazníky, tzv. 300 Kč na první 3 měsíce atd. ) a nebo můžu jít na 10mbit za 250 Kč i s modemem. Jenom je tam háček, že je to v rámci věrnostního programu na 1 rok(pokud bych to ukončil dříve, tak zbytek doplatím, tzv. 200 Kč * počet měsíců)

 

1. Vztahuje se podle nového pravidla, že nemají právo při odstoupení od smlouvy po mne chtít doplatit všechny měsíce, ale jen ty dle zákona? (tuším 20%)

2. Pokud bych vydržel s momentální slevou, tak jaké bych měl pak možnosti? Pokračovat v 30mbit(který již se nenabízí)? Je možné potom v rámci retence zkusit novou slevu?

Jde mi o to jaký je rozdíl mezi Věrnostním programem a Slevou z hlediska výpovědi smlouvy. Pokud bych vypovídal smlouvu při Slevě, tak zřejmě nic nedoplácím.

 

Děkuji za názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alien2:

1)Přečti si pozorně zákon. Toto není úvazek na dobu určitou. V podstatě to je jak kdyby jsi platil celý rok a oni tě odměnili tím, že ti vrátí 2400kč, ale těch 2400kč ti vrací částečně každý měsíc. prakticky když budeš vypovídat v září a smlouva běží od ledna, tak je pro tebe vhodnější to posunout o 3 měsíce. Když vypovíš smlouvu v únoru, tak doplatíš pak jen 200kč, takže je to v podstatě úvazek naopak (u úvazku doplacíš naopak víc, čím kratší dobu jseš u Operátora) :)

 

2) Kdybys vypovídal smlouvu při slevě, tak máš na dobu určitou a tudíž doplácíš oněch 20%

 

a ano věrnostní portfolio je tak trošku obejití 2 zákonů - těch 20% při předčasném ukončení smlouvy a navíc automatická obnova "závázku".

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alien2:

1)Přečti si pozorně zákon. Toto není úvazek na dobu určitou. V podstatě to je jak kdyby jsi platil celý rok a oni tě odměnili tím, že ti vrátí 2400kč, ale těch 2400kč ti vrací částečně každý měsíc. prakticky když budeš vypovídat v září a smlouva běží od ledna, tak je pro tebe vhodnější to posunout o 3 měsíce. Když vypovíš smlouvu v únoru, tak doplatíš pak jen 200kč, takže je to v podstatě úvazek naopak (u úvazku doplacíš naopak víc, čím kratší dobu jseš u Operátora) :)

 

2) Kdybys vypovídal smlouvu při slevě, tak máš na dobu určitou a tudíž doplácíš oněch 20%

 

a ano věrnostní portfolio je tak trošku obejití 2 zákonů - těch 20% při předčasném ukončení smlouvy a navíc automatická obnova "závázku".

 

díky za info. Ještě je divné, že mi tvrdí, že pokud, bych snížil rychlost na těch 10mbit, tak neplatím ten poplatek za snížení, přitom v ceníku to mají. Zřejmě už to ruší.

Myslíte, že pokud bych to nechal, tak jak to je, tedy 30mbit, tak mi to nezruší a neřeknou mi až mi skončí sleva, že se musím rozhodnout stejně, jestli 40mbit nebo 10mbit ?

Je to šílené rozpětí těch 10 a 40. Kdyby udělali třeba 20, 40 atd... Chystá se prej nějaká vyhláška, která stanoví minimální povinnou rychlost pro domácnosti. Tuším 20mbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...