Přejít na obsah

2X kabelový internet


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Joel

Zdravím. Pořád mám doma kabelový modem cisco a rád bych po kabelu připojil další zařízení abych se tak vyhnul komedii ohledně signálu.

 

Jak to provedu? Cisco modem má pouze jednu možnost. Lze to nějak udělat 2 kabely z dané rozvodné skříně pro druhé PC, tak aby to bylo na jeden tarif? Nechce platit mnoho stovek navíc za další připojení.

- Navíc druhé PC by bylo na opačné straně domu, tedy propojovat to od modemu, by bylo dost dlouhé.

 

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Mám internet od UPC a připojené jedno PC přes kabelový modem Cisco.

 

Chci připojit další PC ale také po kabelu. Řeším jak to udělat abych nemusel kupovat další tarif od UPC anebo wifimodem. Jestli to jde, tak bych rád nějak rozbočil kabel co vede do domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Nevím co jde. Jestli jde rozbočit kabel před modem pak bych to chtěl + požít další kabelový modem.

 

Modem mám na druhém konci a pak bych musel tahat kabel složitě. Proto je pro mně lepší první možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to první určitě nepůjde, respektive pokud by ti UPC vůbec zavedlo další přípojku do stejné domácnosti, tak bys určitě platil další tarif, což se rozhodně nevyplatí, musíš to rozvětvit až za modemem pomocí switche nebo routeru (podle toho co máš za tarif, jestli ti UPC dá více veřejných IP adres). Pokud to opravdu nejde natahat, tak holt použít wifi.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Škoda :(

Mám 120MB

Tedy asi Switch. Ten to pouze rozdělí že? Rychlost bude snad stejná.

 

Druhou veřejnou IP nepotřebuji. Jen budu muset tahat mnoho metrový kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám tedy, že máš PC připojeno přímo do obyčejného modemu bez routeru.

 

Nejde o to, jestli potřebuješ druhou veřejnou IP, ale o to, že druhé PC prostě nějakou IP potřebuje. Kdybys měl levný tarif, kde dostaneš od UPC pouze jednu IP, musel bys pořídit router a dělat NAT. Tarif 120 by ale měl poskytnout až tři IP, takže ti stačí switch a budeš mít na každém PC IP přímo od UPC.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Switch kupovat nedoporucuju, nikde v podminkach neni uvedeno ze UPC dava 3 IP adresy, to platilo kdysi, dneska uz nejspis ne.

 

Pokud mas modem od UPC v pronajmu, tak ho jen vymen za wifi modem, pripadne si ho rouvnou od UPC kup, ten ma v sobe integrovany router, ke kteremu pripojis nekolik dalsich PC po kabelu a pripadne i pres wifi, ten UTP kabel stejne budes muset tahat tak jako tak, pokud nechces pouzit wifi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...