Přejít na obsah

Nový Wifi modem.


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Joel

Divný, že když na stránce UPC vyberu pronájem ukazuje to ten cisco a když prodej tak to ukazuje Technicolor TC7200.

 

Problém je, že do dvou let se budu asi stěhovat a do té doby nevyužiji možností lepšího modemu. TV propojovat nebudu apod.

Tedy jestli ten Technicolor TC7200 není nějaká vyloženě sračka, tak se mi to skoro vyplatí víc. Pak to vrátím a koupím si něco pořádného. Hlavně aby to fungoval a nezpomalilo to rychlost po kabelu do PC a přes tablet abych mohl sledovat HD videa bez sekání.

 

 

- Jde zde hodně wifin. Hospody, a lidi je mají v bytech.

- K čemu je potřeba aby to umělo dvě pásma najednou? Tablet umí 5GHz a nové TV snad taky.

- S tím Technicolor TC7200. budu mít v PC veřejnou IP jako mám momentálně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Verejnou IP na PC mit pochopitene nebudes, kdyz je to modem/router.

Technicolor TC7200 neni spatny modem/router, ale neumi soucasne pouzivat pasmo 2,4 a 5 GHz, coz ten TP-Link umi,

takze jak pustis neco co umi jen 2,4 GHz, tak 5 GHz nepojede.

V silneji zarusene oblasti, bych proto radeji volil jistotu 5 GHz, jinak hrozi ze ti internet pres wifi pojede zbytecne pomale.

Pokud ale mas jen jeden tablet, tak je to jedno, kup Technicolor a Cisco zde nabidni k prodeji, nicmene financni uspora bude minimalni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nechal bych to jak je a dokoupil jenom router. Když kvůli ničemu jinýmu, tak ten router může použít kdekoliv a i kdyby ho nechtěl, tak ho prodá snáz, než Technicolor. Ten je za 2 roky skoro neprodejnej artikl, možná tak za cenu poštovnýho ano. Pokud by ale u UPC zůstal dalších X let, tak je možná lepší volba ten Technicolor koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Jestli ten Technicolor splní to co požaduji, tak si ho tedy pronajmu na skoro 2 roky.

 

Pak ho vrátím a vyřeším to jak píšeš, případně jinak jestli nebudu u UPC.

 

I když ten na který jsi dal odkaz stojí málo. Kdybych má lepší provozní vlastnosti? Jak jsem psal využil bych ho pouze na připojení tabletu / mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Není ten pronájem Technicoloru náhodou s jednorázovým poplatkem 650 kaček? Za TP-Link 1042 dáš o 350 víc a je tvůj, měsíčně nic neplatíš. Na připojení tabletu a mobilu úplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Tak to jsi mě zaskočil. Mrknu jestli opravu platíš 650.

 

Samoinstalace je zdarma a připojovací poplatek, bych platit neměl, když jsem již připojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ses ochoten za 2 roky zaplatit 1680 Kc a nakonec nemit nic :?::roll:

To uz si ten modem aspon kup a za dva roky ti zustane, za petistovku ho pak jeste vpohode prodas.

Jak je to s tim poplatkem 650 Kc si ted nejsem jisty, mam dojem ze se plati jen za vymenu starsich ED 2.0 modemů, ale radeji si to over.

 

Ja osobne ale doporucuji nakup solidniho routeru, jako je treba ten TP-LINK TL-WDR3600, za dva roky urcite zase o tolik nezestarne, asi uz tu bude postupne v praxi standart Wifi AC, ale dneska ho jeste nenajdes temer v zadnem zarizeni.

A nakonec ti jeste zustane tvuj stavajici modem, ktery i za dva roky odhaduju bude porad jeste vpohode pouzitelny a prodejny.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

OK, pak tedy koupím vlastní router. Co čtu v tému k tomu UPC modemu, tak je problém s "Uživatel je již přihlášen" když se chci znovu přihlásit... Divný.

 

Nějaký levnější neznáte? Psal, jsem do 1000 Kč ale nemusel by být za 1000 Kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...