Přejít na obsah

Nový Wifi modem.


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Joel

Zdravím, mám kabelový modem cisco ED3 zakoupený od UPC. Tarif mám 120+.

 

Koupil jsem si tablet a potřebuji tedy vhodný kabelový wifi modem. Můžete mi nějaký doporučit? Aby signál byl silný po celém bytě (96m čtverečních a silní cihlové zdi) a nezpomalila se mi rychlost internetu v PC, kde to budu mít připojené kabelem. Děkuji.

 

 

- Jak to pak zapojím? Nemusím nic řešit s UPC? Stačí zapojit nastavit heslo a hotovo?

- Mohu pak svůj modem co mám zakoupený od UPC prodat a musím něco hlásit UPC?

 

Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

I když je modem ve Tvém vlastnictví, je v databázi UPC registrovaný, což je při případném prodeji podstatné především pro nového majitele. Takže domluva s UPC je nutná.

UPC dodává/prodává jednak pouze modemy ED3, jednak kombinované přístroje modem/router a modem/wifi router.

Jelikož modem ED3 již vlastníš (neuvádíš typ), postačí pouze doplnit (dokoupit) o vhodný router nebo wifi router, zapojený na výstup Tvého modemu. V takovém případě nemusíš UPC nic hlásit, co je za modemem, je pouze ve Tvé režii...

Při volbě vhodného wifi routeru musíš zvážit více okolností. Při připojení kabelem by rychlost neměla klesnout, pro připojení wifi, které bude vždy podstatně omezeno, si pročti několik témat s podobnou problematikou, v prvé řadě toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Vlastním modem od UPC bez wifi.

 

Tedy kdybych ho chtěl prodat co musím udělat aby ten kdo to koupí to mohl u UPC použít bez problému?

- Nerad bych měl 2 krabice u PC, proto chci jeden kabelový modem s wifi jako nabízí UPC. Ale klidně jinou značku (co jsem koukal, je jich několik) a hlavně ten od UPC má integrovanou anténu a údajně má špatný signál.... Navíc UPC nabízí jiný k prodeji a jiný k pronájmu tak nevím.

 

Je tedy levnější koupit si to co píšeš (wifi router) anebo celý nový kabelový modem abych vše v 1.

 

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Koupit modem můžeš pouze ten, který momentálně nabízí UPC, jiný modem UPC nezaregistruje a nezprovozní.

Pokud se přesto rozhodneš stávající modem prodat, je třeba dohody s novým/potenciálním majitelem a s UPC o převodu registrace (tedy pokud nový majitel hodlá využívat služeb UPC).

Nevýhodou oddělených přístrojů (modem a samostatný router) je nutnost dalšího napájecího zdroje (adaptéru), velkou výhodou je naopak podstatně větší výběr přístrojů a především rozsáhlejší možnosti nastavení.

Jak jsi už zjistil, některé wifi routery mají pouze integrované (vnitřní) antény, některé mají možnost připojení externí antény a některé používají pouze externí antény, které bývají směrově nastavitelné a mají typické vyzařovací charakteristiky, jejichž kombinací lze pokrýt signálem celý požadovaný prostor (viz odkaz výše). V žádném případě však nečekej, že na wifi síti (ať už v pásmu 2,4 MHz, tak i na 5 MHz) dosáhneš srovnatelných výsledů, jako při připojení kabelem.

Nic konkrétního nedoporučím, na to tu jsou jiní borci, ale i mnoho (vzájemně protichůdných) diskuzních příspěvků, třeba tento.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Vlastním modem od UPC bez wifi.

 

Tedy kdybych ho chtěl prodat co musím udělat aby ten kdo to koupí to mohl u UPC použít bez problému?

- Nerad bych měl 2 krabice u PC, proto chci jeden kabelový modem s wifi jako nabízí UPC. Ale klidně jinou značku (co jsem koukal, je jich několik) a hlavně ten od UPC má integrovanou anténu a údajně má špatný signál.... Navíc UPC nabízí jiný k prodeji a jiný k pronájmu tak nevím.

 

Je tedy levnější koupit si to co píšeš (wifi router) anebo celý nový kabelový modem abych vše v 1.

 

Díky za pomoc.

Ty 2 krabice něčemu vadí? Buď rád, že máš jenom sólo modem a za něho si můžeš dát co chceš. Někdo takový štěstí nemá a je odkázanej jenom na to kombo co UPC dneska dává všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Tak to asi bude nejlepší koupit si / pronajmout modem od UPC s wifi.

 

Nechci mít další krám navíc. A ten starý prodat, jestli to někdo koupí.

 

- I když jestli je nějaký zásadní rozdíl v kvalitě modem od UPC s wifi / modem od UPC bez wifi +router ?

 

 

Navíc nový router stojí pár stovek a tedy asi bude lepší koupit krám navíc. Pak ho lze případně lépe prodat než modem od UPC.

Jestli mi nějaký doporučíte budu rád. Jestliže nebude klesat rychlost, když to pojede do PC navíc přes router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Rozdíl je hlavně v tom, že tvůj vlastní router může mít víc funkcí. Napadá mě třeba řízení datových toků, zprovoznění ftp přes USB HDD nebo flashku, pokud to router umí a spousta dalších věcí. A rychlost rozhodně klesat nebude, to buď klidnej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

OK, tak jestli poradíte nějaké model co stojí do 1000Kč, tak ten bych vzal.

 

Snad to nastavím lehce, když se v tom nevyznám.

Je fakt, že by pak mohla využívat i TV, jakmile bude.

 

- Tak jsem četl, zkušenosti s CISCO EPC 3925 (jestli to je ten co dávají k pronájmu) a vypadá slušně. Model bych zaplatil na 2 roky něco a do té doby se toho asi dost změní. Na přípojení tabletu a pak i TV by to snad mělo stačit.

 

To asi pro mě bude výhodnější. Jakmile budu chtít další vlastnosti, tak bych ho vrátil a koupil si nějaký vlastní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CISCO EPC 3925 uz UPC nenabizi, namisto nej ted dava Technicolor TC7200.

Nicmene ve tvem pripade spis doporucuju koupit vlastni router, ty Cisca 3208 co ted asi mas byly celkem dobry,

jeho prodejem bys vydelal jen neco okolo 600 Kc. Technicolor stoji 2016 Kc.

Pokud u tebe doma neni v okoli moc dalsich wifin (zjistis napr. pomoci Wifi analyzeru, na Google play), tak klidne vem ten TP-Link co doporucuje YABAKA,

jinak se ale poohlidni po necem co umi zaroven pasmo 2,4 a 5 GHz, treba tento

http://www.alza.cz/tp-link-tl-wdr3600-d514322.htm

za ty penize je urcite lepsi ten Technicolor od UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...