Přejít na obsah

Podivné "akční" nabídky


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

to Falanga: ty si nepoucitelnej...s takovejma "argumentama" te nikdo nemuze brat vazne, i kdyz bys mohl mit v jinych vecech ravdu...

 

mel si nekdy ADSL?...256 od volnyho prece nemuzes srovnavat s 256 od kabelu, navic porad nezapocitavas poplatky za zrizeni + udrzovani HTS....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel si nekdy ADSL?...256 od volnyho prece nemuzes srovnavat s 256 od kabelu, navic porad nezapocitavas poplatky za zrizeni + udrzovani HTS....

Každý bit přenesený po kabelovce obsahuje víc informací než bit přenesený přes ADSL? Karneval zaměstnává ve třísměném provozu skupinu telepatů, která mozkovými vlnami zvyšuje propustnost? Pokud některý poskytovatel ADSL nedosahuje (mimo FUP, samozřejmě) udávané rychlosti, znamená to že mu zákazníci saturují agregované pásmo, tedy že málo FUPuje, a měl by snížit objemové limity. Záleží na konkrétní službě, nikoliv na tom že data běhají přes ADSL. Praktické zkušenosti s ADSL ani kabelem ale nemám- zlatej bezdrát.

 

Škoda že neexistuje nějaká statistika měření rychlostí, která by krom typu služby zohledňovala i FUP status. Obávám se že zejména v případě ADSL jsou tím statistiky hodně zkreslené (směrem dolů). Rychlost si měří hlavně aktivní zákazníci, kteří limity často přetáhnou, a jsou tedy ve FUPu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Falanga: jak muzes argumentova ze ADSL je lepsi nez kabel kdyz zadnou sluzbu z toho nemas ?

Rika ti neco agregace u ADSL ? tahlo dementni omezeni u kabelu NENI a prave diky tomu dosahuje kabel garantovanych rychlosti, nemluve o tom ze skutecna nastavena rychlost tarifu u Karnevalu je vzdy o neco vysi nez ta udavana. (o 10 %)

 

A prosim prestan zde uz zbytecne vyvolavat flame.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
Rika ti neco agregace u ADSL ? tahlo dementni omezeni u kabelu NENI a prave diky tomu dosahuje kabel garantovanych rychlosti

Kabel mozna, kabel od karnevalu nikdy nedosahne udavanych rychlosti pokud bezi zaroven upload i download :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

Predem chci upozornit,ze nechci vyvovalavat zadny flame.

 

Byl jsem uzivatelem ADSL uz od roku 2004 presneji od prelomu cervan/cervence. Bylo to zezacatku oproti modemu neco super.Aspon pro mou osobu.Rychlost se nikdy vsak neblizila deklarovane,ale max cca 160kbit(je to tim,ze Telecom pouziva samozrejme ATM prenos mezi ustrednama,mohli by vsak nastavit vic,aby se rychlosti deklarovane dosahovalo).

 

Pak prisel telecom s tim,ze muj tarif se bude prevadet na 512/128,ale ta rana prisla...10GB max na 1 mesic.Tohle zrychleni bylo tenkrat kvuli tla v mediich jak Telecom prodava sve ADSL oproti Evrope draze a pomale.Byl jsem "nastesti" u Volneho,ktery garantoval do konce roku 2004 40GB limit.V te dobe zacinal narust ADSL uzivatelu a zacalo se to projevovat.Rychlost maximalne kolem 412Kbit z deklarovane 512kbit.

 

Ke konci rokub se to zacalo hodne zhorsovat a stavalo se mi treba nekolik dni v tydnu,ze to bezelo jenom treba jako modem.Bylo to velmi neprijemne a tak jsem volal na infolinku volneho a stezoval si.Musim uznat,ze pristup Volneho byl velmi prfesionalni a vstricny.Dokonce prinutili Telecom mi volat domu,ale co cekat od Telecomu,ze.Vylezlo z nich,ze na muj pripojny(terminacni bod) je pripijene jiz mnoho lidi a ze mam agregaci 1:50 tim padem me telecom poslal...vsak vite kam.Marne byly moje snahy s technikem si promluvit,proc je vseobecne znamo,ze v zahranici agregace takhle brutalne nefunguje,ale u nas.Sam jsem vedel,ze tahle debata nema smysl,ale po tom vsem jsem si nemohl nechat ujit situaci donuch rypnout.

 

Pak jsem objevil nabidku Karnevalu na 1Mbit.Cena byla mnohme lepsi(v te dobe za ADSL 512/128 cca 1490kc i z dph)a podle zkusenosti co jsem cetl na ruznych internetovych forech byla kvalita pripojeni mnohem lepsi.Nebylo proble dosahovat na ADSL pingy na www.seznam.cz 50-150ms.Jinak nejlepe kolem 23-25ms.Kvalita odezvy byla velmi kolisava.Nekdy pouzitelna nekdy katastrofalni.Bohuzel tvrda aplikave agregace na strane Telecomu.Ostatni operatori to bohuzel jaksi nemuzou ovlivnit,kdyz to jenom preprodavaji od Telecomu(Volny,Tiscali).Snad dnes jenom Nextra provozuje ADSL-SDSL na pronajatych linkach od telecomu.

 

Tak jsem presel na ten Karneval.Hned prvnich nekolik dni jsem si pripadal jak v jinem svete.1Mbit bezel jak 1Mbit i lehce lepe.Oproti 512 to bylo na nacitani narocnych web stranek velky rozdil.A pak jeste Karneval zrychlil za stejnou cenu na 2Mbit.Jsem az do dnes spokojeny.Bezi to jako cca 2.2 Mbit tak co si stezovat.

 

Ne nejsek z marketingoveho oddeleni Karnevalu.Ani to vyse napsane moc styl nema(mineno jako omluva).Jen jsem se chtel podelit o zkusenost s cesky ADSL.Zakaznik bohuzel nedostava to co ma.Chapu,ze terba vsude kabelovky nejsou a treba ani Wifi,kdyz je v dome vice starsich lidi, a tak neni jina moznost nez oproti modemu ADSL.

 

Na VoIP taky cekam jako na smilovani.Zkousim prave Volny Telefonet -Doma BezPausalu pres softwarovy telefon a kvalita me velmi prekvapila.Nerozeznatelna od klasickeho telefonu.Uz by se mel Karneval konecne pohnout.Videl jsem,ze Mtorola ma take kabelovy modem,ktery vypada stejnejako nynejsi SB5100E,ale ma navic klasickou RJ11 zasuvku na telefon.Ma navic implementaci QOS,tudiz si vzdy vynuti pasmo pro telefonni hovor,kdyz stahujete na plnou rychlost v pocitaci.Opravud by se mel Karneval pihnout porotoze kokurence zacina nabizet Voip i s hardwarem za dobrych podminek a uvazuje zakazniky na 12-24 mesicu treba jako Volny.urcite dotycny pak nebude menit,kdy musel pri predcasnem vypovezeni plaiti penale.

 

Omlouvam se vsem nakonec za takhle dlouhy clanek a s plnou chybami,jen jsem se chtel podelit o moji zkusenost.ADSL je bohuzel u nas trapne a s ADSL v Zapadni evrope se stale neda srovnavat.KArneval by si mel opravud s tim VoIP pohnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DEV: konecne take prispevek od nekoho kdo ma realne zkusenosti jak s ADSL tak s kabelem a muze proto nezujate porovnavat, narozdil od jinych "Byvalych uzivatelu" ktery sem chodi akorat pomlouvat bez zadnych predeslych zkusenosti.

Diky Deve, s tim VoIP naprosto souhlasim.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PPK
Nesmysl, kabelovka je full duplex, je tu jiste omezeni, ktere je ale dane protokolem TCP a ne technlogii prenosu po kabelove tv.

Takze jak sem napsal to onech udajne garantovanych rychlosti nedosahuje, a karneval tim padem lze :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ppk ma pravdu v tom,ze pri uploadu klesa TEZCE download, a navic leze ping na nekolik stovek ms,pak nejede voip apod.

 

ale ze karneval lze je kravina,protoze nikde neni napsane ze je rychlost garantovana u dl i ul v tu samou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...