Přejít na obsah

Jaký vlastní wi-fi router k modemu UPC


Návštěvník remare

Doporučené příspěvky

Návštěvník zobin

Teda sory, ale ze bys tady hazel perly jsem si nevsim. Za cenu toho airlive mas tp link 2t2r s dvojnasobnou prenosovou rychlosti, dvojnasobnou pameti a moznosti alternativniho fw. Nemluve o tom, ze ty wr841n jsou nejmin o stovku levnejsi :) Instaloval jsem tech wr741/841 tak mozna pres padesat, tri jsem znicil pokusama s firmwary a jeden chcip na strese, protoze do nej zateklo po kabelu. Ani jedna reklamace nebyla problem. Jinak to jsou drzaky, co jsou v provozu 24/7, nechcipou, nehrejou, nezerou, proste parada :salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník mjarek

Mám rychlost internetu 240 Mb/s a chci si zapojit Wifi router aniž by se mi snížila propustnost. Mám tento typ: ASUS RT-AC68U. Poradíte mi zda je tento router vyhovující?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Přes WiFi může na 240 Mbps akorát zapomenout, to by dosáhnul leda v naprosto ideálních podmínkách a ještě s přijímacím zařízením tak metr od routeru. Ale ta recenze (jestli máš na mysli tuto:

) je srandovní, ten dealer mele jak když Horst Fuchs prodává mlejnky :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videorecenze nesnáším, myslel sem toto http://www.cnet.com/products/asus-rt-ac ... -router/2/ a zde http://www.cnet.com/products/linksys-wr ... -router/2/ podobně výkonný model (ve srovnání je i ten Asus), píší short range cca 520 Mbit/s, long range cca 330 Mbit/s jak u toho Asusu tak u Linksysu WRT1900AC.

 

Mě 450 Mbit N wifina na 5 GHz dá při kopírování souboru přes Sambu skoro 190 Mbit viz. příloha, občas to zakolísá, ale pod 150 - 160 to nikdy nejde, dostal sem se i na 200 a není to ve stejné místnosti, 1,3 Gbit ACčko už jen proto, že používá dvojnásobné pásmo, by ve stejných podmínkách dalo minimálně dvojnásobek, čili výsledky v té recenzi nejsou nesmyslné a ty rychlosti jsou dosažitelné.

Clipboard-1.png.645af44306ef1df9963526afc937a313.png

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Je to dosažitelný v ideálních podmínkách. A ty prakticky nejsou. Skoro nikdo třeba nenapíše, že když má router pouze MIMO a ne MU-MIMO, tak v momentě současnýho připojení víc klientů se rychlost automaticky snižuje, takže nějakých 450 je pak leda na papíře a v reálu prd. Vůbec ta současná móda mít všechno bezdrátový je nějaká ujetá, kabel je prostě kabel a bezdrát si nechat leda k tabletu nebo mobilu na net.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mjarek

A to chci právě vědět, jestli po zapojení ASUSU RT-AC68U do sítě se mi rychlost 240 Mb/s na kabelu zpomalí nebo ne. Rychlost vzduchem je mi celkem lhostejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YABAKA, jak sem uvedl, já těch rychlostí dosahuju zcela prakticky v panelákovém bytě.

 

mjarek, a teď to máš zapojené jak? Ten router má Gbit porty a poměrně slušný procesor i paměť, takže běžný provoz by měl bez potíží stíhat, samozřejmě pokud se budeš snažit to zahltit třeba masivním torentěním, tak to asi zahltíš.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mjarek

Teď používám router TP-LINK TL-WR1043ND. Jenže jsem si nechal zrychlit internet ze 120 Mb/s na 240 Mb/s a zjišťuju, že po kabelu do síťové karty mi jde jenom 145 Mb/s. Tak se rozmýšlím jestli si mám koupit router ASUS RT-AC68U. Abych nevyhodil téměř 5000 zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...