Přejít na obsah

Přívod do bytu


Návštěvník sebior

Doporučené příspěvky

Návštěvník sebior

Možná se ptám blbě, ale... někdy před 2 roky nám přivedli do bytu (panelák) kabelovku od Karnevalu. Vzhledem k tomu, že jsem TV měl přes kabel od UPC a internet nenabízel ani jeden (Ústí n.L.) nevěnoval jsem tomu pozornost - krabici udělali v předsíni hned u dveří.

Teď slibuje Karneval spustit internet a tak jsem začal přemýšlet jak natáhnout koax k PC. Kouknu do krabice (klasický rozbočovač na TV a FM) a překvapil mě kabel, kterým je dotažen signál do bytu. Jde vlastně o klasický koax a vedle něj nějaký nezapojený dvou párový (4 dráty) kabel. Na co to je?

Co mi vlastně technik namontuje do bytu? Nějaký rozbočovač, co rozhodí koax na přívod k modemu a k TV? Jak je to velké?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ne, technik pouze vymění starou zásuvku (dříve pouze určeno pro TV a FM) za novou, která obsahuje navíc konektor do kterého se našroubuje další koaxiální kabel a je veden až např. do vašeho pokoje k modemu a od něj již síťovým kabelem do počítače.

 

Všechny tři vývody (TV, FM a DATA) jsou vedeny do bytu taktéž jedním koaxiálním kabelem.

 

Pravděpodobně se jedná o nějaké nepoužité kabely od nějakého rozvodu, možna telefon, či neco podobného.

 

Vím, že známý měl v krabičce navedený starý telefonní kablík, který je dodnes přešmiknutý někde neznámo kde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Díky za rychlou odpověď.

Ta nová zasuvka již i s vývodem k modemu je stejně velká jako ta původní?

I když mě by více vyhovovalo řešení, že nejdříve by se oddělil signál pro modem k PC a k rozdělení signálu na TV a FM by došlo až později, přímo u TV a rádia. Je i tato varianta možná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludek

Zdravim,

mam podobny problem. Kdyz se budovala kabelovka tak v nasem dome kde jsou dva byty dali tu hlavni "krabicku" tesne za vstupni dvere - chodba , a dal uz jsme to do tech dvou bytu natahli TV pres rozbocovac a koax. Ted jsme chteli internet, prisel manik a rekl nam ze musi prijit technik(nejaka externi firma) a tu "krabicku" presunout do bytu, za ni pak da modem a UTP kabel....

Jediny problem je ze manik z kabelovky tam byl pred 14 dny sepsal nejaky protokol, ze to preda te ext.firme , my jsme uz dvakrat na Karneval volali , ale firma se zatim jeste ani neozvala... A tak se ptam zde , protoze Karneval zadne terminy nema :-( jak to vsechno muze dlouho trvat<???

 

Dik Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sebior: ta zasuvka je uplne stejne velka, pouze obsahuje jeden konektor navic.

Rozdelit TV a FM pozdeji asi nepujde, jedine ze by jste si nechal posunout zasuvku.

A ten modem Vam daji max. 1,5 metru od te zasuvky (kvuly moznemu ruseni) a pak uz pujde UTP kabel.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Vezmu to do svých rukou. Ještě než přijde technik od Karnevalu prodloužím koax (šroubovací spojky jako je u SAT) a ten původní rozbočovač FM x TV připevním na zeď do pokoje nedaleko PC. To spojení nemůže mít tak velký útlum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...