Přejít na obsah

Edimax BR6104 router nelze rozbehat internet


Návštěvník Tukancheez

Doporučené příspěvky

Momentalne Karneval dava pouze modemy zn. Motorola, takze v tomto asi nemas sanci na zmenu.

Nedavno tu nekdo mel problemy s routrem SMC a psal ze to vyresil takto: "Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem zavoílal technika, ten zjistil nejakou zavadu, nekam zavolal a najednou vse jelo"

Zajimalo by me co s tim vlastne bylo, mozna je to uplna blbost, ale treba se nesnasi firmware v modemu s routrem a oni mu ten firmware prehrali (nic jineho me fakt nenapada).

 

Takze jeslti je tu ten dotycny uzivatel "walfischberg", tak by sem mohl projistotu napsat verzi firmwaru v jeho modemu - ten najdete zde: http://192.168.100.1/mainhelp.html

 

Ja tam mam napr. tyto udaje:

Software Version: SB5100E-2.3.2.2-SCM02-NOSH

Hardware Version: 3

MIB Version: II

GUI Version: 1.0

VxWorks Version: 5.4

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pořídil jsem si tentýž modem (bohužel až potom, co jsem si přečetl tohle fórum) a po marných pokusech zprovoznit internet mě napadlo následující (nejsem zkušený síťař, dělám spíš do hardware a PC stanic):

1. Zapojil jsem modem (Motorola SB 5100) přímo na PC se síťovkou 10 BM - funguje napoprvé bez problémů

2. Totéž se síťovkou 10/100 MB - hlásí připojení (ale 100 MB!), ale komunikace žádná - až po nastavení síťtovky natvrdo na 10 MB/half duplex

3. Po připojení routeru detekuje router linku mezi sebou a modemem jako 100 MB, ale modem v tomhle režimu nemůže komunikovat.

Takže podle mého laického názoru, modem Motorola má něco nestandardního, takže síťové zařízení na druhé straně nejsou schopné správně detekovat jeho rychlost 10 MB. U síťový karty to ještě jde přenastavit ručně, bohužel u routeru asi ne:-( Aspoň jsem v nastavení nic nenašel. Ta všude propagovaná autodetekce připojení má asi někdy mezery...

Zkusím ještě řešení - zařadit mezi router a modem 10 MB hub. Ale je to už trochu zvrhlost...

Pokud ještě seženu starý kousek, co není 10/100 a nemá automatiku, tak napíšu.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkusil jsi vypnout modem (zapojený na všech stranách tam kam patří) a to tak, že ÚPLNĚ od napětí? Ne do pohotovostního režimu, ale úlně ho vypnout, chvilku počkat, potom znovu zapnout. On si po zapnutí znovu načte tu síťovku. A to platí i pro ty příspěvky výše. Já se s tím Edimaxem mordoval taky celé odpoledne než mně to došlo. Nastavoval jsem kdejakou pichovinu, PC na sebe viděla a ven to nešlo a ono stačilo vypnout a znovu zapnout MODEM :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník

Tak blbej zase nejsem. Samozřejmě, že vypnu/zapnu napájení modemu (a mezitím chvíli počkám), když měním nastavení. Vyzkoušel jsem naprosto všechno, včetně přehrání firmware. Závěr je, že Edimax BR6104K nechodí s modemy Motorola a to jen s některými modemy Motorola! Může se stát, že máš štěstí a budou si rozumět, já ho neměl. Není to jen moje zkušenost, už jsem na to narazil i u jiných neštastníků. Zkoušel jsem ještě jeden Edimax téhož typu, ze zcela jiné výrobní řady a data výroby a choval se stejně. Jako switch chodí bezchybně, ale jako router (spojení s modemem) ani ťuk.

Přítelkyně nedávno koupila nejlevnější router od SMC, sama to zapojila (náhodou se terfila a zastrčila kabely správně), žádné nastavování (!), a od té doby máme po problému. Doporučuji neexperimentovat s Edimaxem a jít rovnou do SMC. Howg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky kapánek větší problém,nikdy jsem dva PC do routru nezapojoval a dneska jsem dostal následující bojovej úkol.Koupit Edimax BR6104K,zapojit 2 pc tak,aby se dalo přistupovat na internet přes modem od T-mobile.Jelikož je Edimax bazarovka,nemám žádný manuál,takže jedu stylem pokus-omyl.Po zapojení a konfiguraci mi maká připojení z 1 PC na internet+LAN.Nemůžu se ale z druhého PC připojit,protože nějak nechápu to VPN.Musím prý vytvořit vitruální a privatní síť a vytvořit serverový PC přez který se bude přistupovat na net,což se mi zdá nesmyslné.Měl jsem zato,že k Edimaxu připíchnu T-mobilovej modem,pak 1 pc na které vytvořím klasické připojení na t-mobile (téměř totožná jako u jiných připojení na net) a potom druhé PC také se stejným připojením a router prostě pozná,že je to či ono PC (nebo oba současně) připojené a stará se o rozdělení rychlosti.Jsem v tomhle kapánek lama,umím jen LAN a připojení na net,ale s routrem jsem se dnes setkal poprvé,takže čerpám teprve několik hodin info z netu.Další průšvih je to,že nemám CD s ovladačem,nebo s Managerem - teda jestli k tomu nějaké má být...Na http://www.edimax.com.tw/ mají ovladače jen a managera jen na Linux .... Nebo se k němu přihlašuje přes prohlížeč? Tak podobně jak píšou na http://bestofallhub.com/active-spec-rou ... r6104k.htm

Pokud máte někdo zkušenosti,nebo trochu času na zbyt,prosím o nějaké info jak to nastavit....To by ale asi bylo na dlouho :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin
Mám taky kapánek větší problém,nikdy jsem dva PC do routru nezapojoval a dneska jsem dostal následující bojovej úkol.Koupit Edimax BR6104K,zapojit 2 pc tak,aby se dalo přistupovat na internet přes modem od T-mobile.Jelikož je Edimax bazarovka,nemám žádný manuál,takže jedu stylem pokus-omyl.Po zapojení a konfiguraci mi maká připojení z 1 PC na internet+LAN.Nemůžu se ale z druhého PC připojit,protože nějak nechápu to VPN.Musím prý vytvořit vitruální a privatní síť a vytvořit serverový PC přez který se bude přistupovat na net,což se mi zdá nesmyslné.Měl jsem zato,že k Edimaxu připíchnu T-mobilovej modem,pak 1 pc na které vytvořím klasické připojení na t-mobile (téměř totožná jako u jiných připojení na net) a potom druhé PC také se stejným připojením a router prostě pozná,že je to či ono PC (nebo oba současně) připojené a stará se o rozdělení rychlosti.Jsem v tomhle kapánek lama,umím jen LAN a připojení na net,ale s routrem jsem se dnes setkal poprvé,takže čerpám teprve několik hodin info z netu.Další průšvih je to,že nemám CD s ovladačem,nebo s Managerem - teda jestli k tomu nějaké má být...Na http://www.edimax.com.tw/ mají ovladače jen a managera jen na Linux .... Nebo se k němu přihlašuje přes prohlížeč? Tak podobně jak píšou na http://bestofallhub.com/active-spec-rou ... r6104k.htm

Pokud máte někdo zkušenosti,nebo trochu času na zbyt,prosím o nějaké info jak to nastavit....To by ale asi bylo na dlouho :-(

 

nastavi si na wan port DHCP (tj klient) na LAN si nastav DHCP server. Pripoj modem do WAN a pocitace do LAN. Na pc si nastavi DHCP(klietn) a frcis

Pokud ti to nejede, tak to resni do defaultniho nastaveni a melo by to frcet bez jakehokoliv nastavnovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...