Přejít na obsah

Edimax BR6104 router nelze rozbehat internet


Návštěvník Tukancheez

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tukancheez
jé ještě sem si vzpoměl jednu radu co sem dostal že nemam požívat na routru 1 vstup na cabel prej se to tam pak pere z vystupem wan :) nevím co je na tom pravdy možná blbost :lol:

to zni zajimave zkusim to poprepojovat jinak ale az po vikendu ...ted na to bohuzel neni cas :wink:

 

kazdopadne diky za rady... zkusim zjistit u nekoho jinyho s karnevalem zda ten router funguje vubec :D to by me pak totiz vazne nastvalo :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peru se s tím samým. Dneska budu večer zkoušet komunikaci z jiného portu, to je fakt, že jsem byl na jedničce, to mě nenapadlo jít na jiný. A zkusím přehrát stažený "čerstvý" firmware (www.edimax.com.tw) , nebo co jsem to právě stáh..

Hrál jsem si s tím teprve asi 5hodin, mezitím jsem instaloval a zkoušel nový skenr, v pokoji to vypdá jako po bobardování..

No zatím ať nastavuju, co nastavuju, tak se mezi sebou PC krásně vidí a na internet ani náhodou. Přitom se jeví vše jako o.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsem při zoufalém nastavování a zakazování všeho možného i nemožného v nastavení strojku spustil funkci UpnP, po které mi přibylo ve Windows další připojení. Takže teď vím, že síťovka komunikuje s routrem v módu LAN, posílaj si v pohodě data mezi sebou, ale na internet v módu WAN ani ťuk.

Asi jako když pošleš ženskou na poštu a ona se zakecá cestou v sámošce a na poštu už nedojde. Je pak marný se jí ptát všemi možnými způsoby, jestli už poslala doporučeně dopis, když na poště prostě nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě napadlo, že tomu třeba nesedí integrovaná síťovka, aktuální instalace mrkvosoftu, nebo tak něco. Zkoušel jsem ale totéž z druhého PC, a marně, výsledek je stejný, jako switch to chodí bezvadně, jako broadband router vůbec. Podotýkám, že umím v pohodě nastavit připojení z modemu karnevalu přímo na PC, jak přes USB , tak přes kabel, to chodí bez problému.

V hostitelském PC (přes dvě síťovky) mám v síti další dva PC, problém je v tom, že musí být hostitelský PC zapnutý, když chtějí ostatní na internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez
Nejnovejsi firmvare jsem stah a do strojku dostal jeste pred tim, nez jsem zacal laborovat s nastavenim. Vsechno v pohode, jenom internet nechodi.. :(

koukam asi sme oba slapli vedle ze by spatna nekompatibilni serie?

odkud ten router mas? doufam ze ne s TS Bohemie ja ho od tama mam a vim jak je tezky u nich neco vyreklamovat takze asi si pujdu koupit jinej co byste doporucili?

 

snazil sem se to rozjet jak sem jen mohl a houby proste ani tuk...jak pises vse chodi ale internet si vali sunky :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

router mám původem ze stejného hnízda i když ne z Czechcomputeru, ti jsou v tom nevinně....

Teď jsem se od jednoho velmi zkušeného technika dozvěděl, že některé routery Edimax, BR6104K neyjímaje, se nesnášejí s modemy Motorola, které instaluje převážně Karneval. S tímhle jsem tedy nepočítal. Karneval mi asi modem za jinou značku nevymění, a i kdyby, tak bych to asi od nich ani nechtěl, než nacvakli na šňůru tenhle, uběhlo skoro půl roku..

Obávám se, že jsem přesně na jádru problému, protože strojek od Edimaxu se jinak tváří (mrká na mě veslele diodama) jako že jde ve všech režimech.

Některé Edimaxy, podle data výroby (?) prý s Motorolou jít můžou a jiné ne.

:( :

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...