Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Potvrzuji, upřesňuji:

 

Barrandov Plus (SD) 650 MHz, 64 QAM, 544 x 576 !!!

Barrandov Plus HD 578 MHz, 256 QAM (dle očekávání), FTA

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, upřesňuji:

 

Barrandov Plus (SD) 450 MHz, 64 QAM, 544 x 576 !!!

Barrandov Plus HD 578 MHz, 256 QAM (dle očekávání), FTA

 

Barrandov Plus (SD) 650 MHz, 64 QAM, 544 x 576 !!!

 

Ve muxu 3 se vysílá ve stejném rozlišení (544x576) tak že lepší SD verze asi není (pokud není downscalovaná z HD verze)

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Díky za opravu ....

 

Čemu říkáš mux 3? Mux 3 (mux 103 podle značení v síti), K46 ...

Rozlišení obrazu nesouvisí se zařazením stanice do nějakého muxu. V multiplexu mohou být a také jsou stanice vysílan0 s různým rozlišením, podobně jako je ve stejném muxu SD i HD. Rozlišení obrazu závisí patrně jen na příslušném hardwaru (jeho stáří, rozuměji: do jaké míry chce poskytovatel vytřískat prachy na dávno odepsaném zařízení, aniž by investoval do nákupu nového...), který má příslušný poskytovatel k dispozici, v žádném případě ne na UPC (pokud tedy neprovádí upscale)...

Dokonce i jedna a táž stanice může vysílat s různým rozlišením...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za opravu ....

 

Čemu říkáš mux 3? Mux 3 (mux 103 podle značení v síti), K46 ...

Rozlišení obrazu nesouvisí se zařazením stanice do nějakého muxu. V multiplexu mohou být a také jsou stanice vysílan0 s různým rozlišením, podobně jako je ve stejném muxu SD i HD. Rozlišení obrazu závisí patrně jen na příslušném hardwaru (jeho stáří, rozuměji: do jaké míry chce poskytovatel vytřískat prachy na dávno odepsaném zařízení, aniž by investoval do nákupu nového...), který má příslušný poskytovatel k dispozici, v žádném případě ne na UPC (pokud tedy neprovádí upscale)...

Dokonce i jedna a táž stanice může vysílat s různým rozlišením...

 

Mluvil jsem o celoplosném multiplexu 3 http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... sit-3.html

 

Barrandov Plus SD se tam vysílá se stejným rozlišením, podle mě to 544x576 je od studia barrandovu, tak že operátoři už nemůžou s tím nic dělat aby byla kvalita kvalitnější. Vytvořit kvalitnější SD verzi z HD verze ze strany operátorů je ve většině případů porušení smlouvy

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pokud je k mání HD, tak je identický SD leda do počtu. A stejně by už měla nastat doba, kdy se ty SD verze začnou likvidovat, akorát to zabírá místo a otravuje při vymazávání z předvoleb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Opět dík za upřesnění, myslel jsem, že je řeč o síti UPC... Technicky je to asi totéž, ale kdyby's napsal Vysílací síť 3, bylo by to jasnější. Ale ani v DVB-T není stejné rozlišení všech stanic v muxu podmínkou .

Jak jsem psal výš, rozlišení je závislé na použitém HW. Vzhledem k očekávanému omezování stanic v SD rozlišení je pro majitele Barrandova asi neekonomické investovat do novějšího skenovacího hw...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
... A stejně by už měla nastat doba, kdy se ty SD verze začnou likvidovat, akorát to zabírá místo a ...

Mně ty SD verze docela vyhovují, mám jen 32" a 4.5 dpt a tv sleduju prakticky jen ze záznamů a jak známo, každý disk je malý, uložím tím víc záznamů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Mám podobný názor. Na TV se téměř nedívám, vybrané pořady pouze nahrávám a sleduji ze záznamu. Hlavním důvodem je to, že nesnáším přerušování reklamami a při přehrávání mohu reklamy přeskočit. Kromě toho je fajn, podívat se na pořad tehdy, když mám náladu, což nebývá vždy ve stejnou dobu, kdy je vysílán. A když není v bytě místo na obrazovku s úhlopříčkou 50" a větší, nemá HD rozlišení smysl, jen zabírá více místa na disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Tady se nabízí jeden řádek z básně ROMANCE O KARLU IV: "ty´s oslep´, páže, nevidíš", protože tvrdit, že HD nemá smysl a libovat si, jak SD šetří místo na HDD, to je naprostej masochismus. A pak se ani nelze divit, že samotný stanice do HD nijak nespěchají, když si přečtou tohleto :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...