Přejít na obsah

PVR nejde pronajmout?


Trabi

Doporučené příspěvky

Návštěvník paina
Jinak ještě k těm televizím. Ne každý si vybírá televizi podle toho, jakou "díru" tam ta televize má (tedy jestli je připravena pro DVB-C, DVB-S2, .....). Prioritou většinou bývá kvalita obrazu, ............ ten tuner bývá až vzaději v prioritách. Kdo je fajnšmekr, ví o čem mluvím., komu je jedno, jestli čučí na vyblité obrázky (ale hlavně aby tam byl halt ten kábl tuner), ten to nikdy nepochopí.

 

Tak mi nedá, aby se k tomu nevyjádřil. Samozřejmě, že je důležitá kvalita obrazu (zvuku taky) ale ta úzce souvisí s kvalitou a typem tuneru. Co mi je platné, že televize má perfektní obraz s DVB-T tunerem, když nemá DVB-C tuner a většinu programů musím sledovat prostřednictvím boxu od UPC pochybné kvality. Televize už toho většinou moc se signálem, který jí příjde po HDMI neudělá, ty pravá kouzla s obrazem dělá tuner a hlavně obvody, které se starají o dekódování MPEG2/MPEG4 kodeků.

Takže vybírat si televizi, na které chci sledovat kabelovou televizi podle obrazu v prodejně a nepátrat potom, jestli umí přijímat kabelové vysílání je úplná blbost.

Pak si takovou televizi přinesete domů a nestačíte se divit, jak je ten krásný obraz z prodejny doma najednou mizerný...obzvláště když máte doma starého Handana pětitisícovku. Takže tu, prosím, nemaťte lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Vždyť máte pravdu oba. A oba to víte.

Buď člověk nepřemýšlí a koupí co mu do oka na prodejně padne, případně to co mu prodavač vnutí, nebo si prostě hledá informace a vybírá a vybírá.

Kvalita zobrazovací jednotky, technologické vybavení (tunery, USB, IP ....), pár dalších parametrů a pak taky cena.

K čemu mi je nádherný televizor, který má všechno co bych chtěl, když se mi nevejde do pokojíku nebo do rozpočtu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak si takovou televizi přinesete domů a nestačíte se divit, jak je ten krásný obraz z prodejny doma najednou mizerný

Televizi jsem vybíral skoro rok, rozhodně jsem nevybíral dle obrazu v přesvětlených obchodech (to je největší chyba, kterou kupující dělají - a ano, pak se doma nestačí divit), a v oboru TV /AV techniky dělám asi 20 let.

S tím Handanem jste hodně ujel - protože ve spojení s ním je totiž úplně jedno, jaké zobrazovadlo si pořídíte.

Já mám Kaona, toho staršího, a opravdu degradaci obrazu fakt nemám (bylo by možná i dobré si zjistit něco o Sharpu a jeho zobrazovadlech). Vysílání v DVB-C je obrazově excelentní, ovšem když jsem to na zkoušku přepnul na "kabelové" DVB-T , tak obraz opravdu horší (což mi nevadí, protože sleduji DVB-C)

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu, když přepnu na DVB-T, tak je obraz horší

DVB-C pouštím přes HDMI, DVB-T mi leze z výstupu STB koaxem. V případě, že chci na TV sledovat DVB-T, musím na DO od TV přepnout z HDMI na TV (tedy na ten koax)

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Nevím, moc tomu nerozumím, ale domnívám se, že ta modulace je ztrátová.

No a možná protože je to rozdílná modulace je i rozdíl ve ztrátě a někdo to třeba vidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Nemám ani MPEG-4 ani DVB-C. Ale mám Full HD. To mi stačí!

Takové HD bez DVB-C bych tedy osobně nechtěl. Navíc i programů v SD MPEG-4 bude časem přibývat, když ne v kabelu, tak v terestriálním vysílání určitě. Ale když ti to stačí, tak to je hlavní. Jenom nechápu, o čem se tady pak vlastně bavíme :D

 

Tak před třema rokama, když byly v prodeji první LED TV, tak zase tak moc kanáluů v HD dostupných nebylo. Max pár filmů, víš chytrolíne.

Zajímalo by mne, jestli ty máš 3D televizi.

LED TV neznám a 3D nemá s HD ani DVB-C žádnou souvislost (takže nechápu proč ho sem taháš), přičemž v DVB-C se signál šířil i před 3 roky, takže nákup patřičně vybaveného televizoru měl už tehdy smysl. Ještě nějaký problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přičemž v DVB-C se signál šířil i před 3 roky, takže nákup patřičně vybaveného televizoru měl už tehdy smysl

Před třemi lety se do republiky dovážel s DVB-C tunerem pouze TV Panasonic a něco od Philipse. přičemž ten tuner DVB-C se "tajil" (nebyl v českém popisu uváděn). bylo to z důvodu, že UPC nebyla připravena v té době šířit dekodovací karty. Ovšem uživatelé na přítomnost DVB-C tuneru záhy přišli a tak začli s pokusy (lze to zpětně vypozorovat i na tomto foru). Problém byl, že tuner nebyl přizpůsoben na českou znakovou sadu (on vůbec nebyl pro český trh připraven - jeho existence tam byla z důvodu nerozdrobení výroby - je to pak dražší). takže se muselo volit buď Finsko, nebo Švédsko.

Já jsem ovšem o nákup TV značky Panasonc zájem nejevil, z mnoha důvodů jsem vyžadoval Sharp (to ti tu nebudu vysvětlovat, ty důvody - ztráta času)

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...