Přejít na obsah

Blokace portů


Návštěvník Silenth

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Jo to je, docela naprd pokud s tim neco neudelaj budu vazne uvazovat o jinem poskytovateli internetu, abych byl omezovan v online hrani. By me zajimalo podle ceho urcujou ze je to vir, pokud playstationy komunikujou a odesilaj informace na server sony a dal tak asi s nejakeho duvodu.

To je právě to nejhorší, že bloknou porty a nic konkrétního neuvedou, leda nějaký svoje výmysly a mlžení. Asi mají v systému nějakýho hlídacího psa, kterej je ale krapet pomatenej a čas od času něco potentuje :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale v tom je prave problem, nemam pc, jenom playstationy 3 a 4, tod vse. techn. Podpora o nicem na mou otazku odpovedel otazkou, nebo mi rekl ze si musim zjistit sam na forech jak zabezpecit konzole antivirem, ze on nevi, proste vse jen okecaval a nic konkretniho mi vlastne ani nerekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani herní konzoly nejsou ušetřeny

[17.10.2005 18:10] Sony PlayStation Portable napadá trojan Trojan.PSP.Brick.a, Nintendo napadá trojan Trojan.Nintendo.Taihen.a →Gaming systems targeted yet again →PlayStation Portable Trojan →Nintendo DS trojan

 

Zdroj

 

Jo to jo,ale to se tyce psp a ilegalne stazenych her do psp kde se muze stahnout vir, a ne ps3 nebo ps4, kdyz je vse v konzolach legalne stazeno z oficialnich stranek sony, nevim jak to resit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Ano, je pravda, že informace, které poskytují jsou velmi nedostatečné podle toho, co zde bylo uvedeno, ale nepřipadá mi, že by měli nějak špatně nastaveno hlídání sítě. Využíváme služby UPC (dříve Karnevalu) odhadem 8 let, a nikdy jsme neměli problém, že by k blokaci došlo. Na síti máme cca 20 zařízení včetně jednoho Xboxu a občas také zařízení hostů a nikdy nic. Pokud k blokaci dochází opakovaně, zkusil bych je požádat o zaslání nějakých podrobnějších logů, co se přesně děje.

Milane, to, že jsi o virech na konzole neslyšel, neznamená, že neexistují. Stačilo mi 10 vteřin na googlu, abych našel návod přímo od Sony jak odstranit viry z PS3, to by byla asi pitomost, kdyby žádné nebyly, nemyslíš? (https://support.us.playstation.com/app/ ... rus-on-ps3).

Jenom taková poznámka závěrem, pokud máš u UPC smlouvu na dobu určitou a spoléháš, že když tě 3x zablokují, tak můžeš odstoupit od smlouvy jako v případě 3 stejných vad u reklamace, tak jsi na velkém omylu. Blokace portů totiž není vada služeb a už vůbec ne ze strany UPC, takže žádný takový nárok ti tím nevzniká.

Mimochodem máš naprostou jistotu, že nemáš napaden třeba router, nebo, zda se ti někdo nepřipojuje na WiFi?

 

Vím, že tohle je asi trochu hnusné, ale tentokrát jsem to nevydržel.

 

Zdravim, mam stejny problem, a porad dokola mam pripojene jen playstationy 3 a 4, po aktualizaci sw dojde k blokaci portu a nemuzu na online store ani online hry, jinak internet chodi. Volal jsem jim, rekli mi, at si zkontroluju, zda v ps nejsou viry, rozesilam vir, coz pro me je to blbost a slysim poprve ze mam v konzoli vir, ani nevim, zda je mozne mit vir v konzoli, podle techniku jo. A po 3 uz budu muset piseme pozadat o odblokovani portu, tudiz po 3 nebudu zadat o odblokovani, ale o ukonceni smlouvy, chci internet pro online hrani, a kdyz mi UPC nedokaze vyhovet a pochopit, ze konzole nemuzou mit vir, aspon jsem o tom nikdy neslysel... tak mi je takovy poskytovatel k nicemu, jsou i jine spolecnosti, ktere mi poskytnou sluzbu bez problemu.

 

 

Možná to chce více chodit do školy a méně hrát na PS :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Nemáte mít zavirovaný pc. Já měl bloknutý porty 1x a v pc bylo tak 10 druhů virů :)

Potíž je v tom, že PC zavirovanej není. A jak jsem už psal, jestli UPC tvrdí opak, tak mají jasně doložit o co šlo a ne nějakej nesmyslnej log v tom smyslu, že jakási IP kdesi z Tramtárie se o cosi pokoušela nebo co to je za haluz. Tady jsem našel jejich SMS, kterou mně poslali na základě mý stížnosti, že nefachají porty a proč jsou bloknutý:

 

B58-DGA2 53355

192.2.137.140 80

SinkHoleMessage

 

Uvedenou IP nemám a ani jsem nikdy neměl (ani nevím co je zač) a podle Google jde najít, že obdobnej blábol přišel i jiným klientům UPC, kteří měli stejnej problém (http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=137306).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je pravda, že informace, které poskytují jsou velmi nedostatečné podle toho, co zde bylo uvedeno, ale nepřipadá mi, že by měli nějak špatně nastaveno hlídání sítě. Využíváme služby UPC (dříve Karnevalu) odhadem 8 let, a nikdy jsme neměli problém, že by k blokaci došlo. Na síti máme cca 20 zařízení včetně jednoho Xboxu a občas také zařízení hostů a nikdy nic. Pokud k blokaci dochází opakovaně, zkusil bych je požádat o zaslání nějakých podrobnějších logů, co se přesně děje.

Milane, to, že jsi o virech na konzole neslyšel, neznamená, že neexistují. Stačilo mi 10 vteřin na googlu, abych našel návod přímo od Sony jak odstranit viry z PS3, to by byla asi pitomost, kdyby žádné nebyly, nemyslíš? (https://support.us.playstation.com/app/ ... rus-on-ps3).

Jenom taková poznámka závěrem, pokud máš u UPC smlouvu na dobu určitou a spoléháš, že když tě 3x zablokují, tak můžeš odstoupit od smlouvy jako v případě 3 stejných vad u reklamace, tak jsi na velkém omylu. Blokace portů totiž není vada služeb a už vůbec ne ze strany UPC, takže žádný takový nárok ti tím nevzniká.

Mimochodem máš naprostou jistotu, že nemáš napaden třeba router, nebo, zda se ti někdo nepřipojuje na WiFi?

 

Vím, že tohle je asi trochu hnusné, ale tentokrát jsem to nevydržel.

 

Zdravim, mam stejny problem, a porad dokola mam pripojene jen playstationy 3 a 4, po aktualizaci sw dojde k blokaci portu a nemuzu na online store ani online hry, jinak internet chodi. Volal jsem jim, rekli mi, at si zkontroluju, zda v ps nejsou viry, rozesilam vir, coz pro me je to blbost a slysim poprve ze mam v konzoli vir, ani nevim, zda je mozne mit vir v konzoli, podle techniku jo. A po 3 uz budu muset piseme pozadat o odblokovani portu, tudiz po 3 nebudu zadat o odblokovani, ale o ukonceni smlouvy, chci internet pro online hrani, a kdyz mi UPC nedokaze vyhovet a pochopit, ze konzole nemuzou mit vir, aspon jsem o tom nikdy neslysel... tak mi je takovy poskytovatel k nicemu, jsou i jine spolecnosti, ktere mi poskytnou sluzbu bez problemu.

 

 

Možná to chce více chodit do školy a méně hrát na PS :)

 

Hlavne podle ip adresy mi to blokli kuli ps4, v 3 jsem udelal vse podle navodu hned po prvnim bloknuti, a jsem u nich od roku 2009 takze smlouva skoncila 2011 a mam to uz nezavazne. Nebudu platit za neco co nefunguje. V mirnetu mi bylo receno ze ty porty musej bejt u ps povoleny trvale, kuli online hrani a ze oni to neblokujou. P.S. ceskou gramatiku neumim, to se priznam, ale ne s toho duvodu ze bych nechodil do školy, ale ze jsem od mala zil a studoval v zahranici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://support.us.playstation.com/app/ ... rus-on-ps3

 

Cetl si to vubec?

 

"Stejně jako u veškerého hardwaru a softwaru, který je připojen k síti, PS3 může být náchylné k nebezpečné útoky při připojení k síti. Nicméně, jsme se jeste nesetkali o takový útok na PS3.

 

Nedoporučujeme instalovat žádný software, který není oprávněn společností Sony Computer Entertainment America (SCEA), protože mohou obsahovat viry a může dojít k poškození systému."

 

a jak jsem uz psal, veskerej obsah mam jen s opravnenim od sony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Virus v Ps3 :D,to je ale konina,co by tam asi tak dělal,když Ps3 pracuje na odlišném principu než PC?A vůbec,proč by to někdo vymýšlel,když tam máš savy z her a trofeje a to jsou věci na černém trhu bezcenné.:DTo je jako kdyby jste chtěli zavirovat Tv s funkcí Smart Tv :D.Zkus změnit poskytovatele podobný problém byl u mě i s O2.,,Virem'' to rozhodně není a zkus to připojit někde jinde na internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...